Drgawki i przewroty u szczeniaka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

alinusia13

29 grudnia 2013, 19:50

Witam.
Posiadam pieska,który ma 3,5 miesiąca..
Od 23 grudnia zauważyłam u niego dziwne objawy. Stojąc zaczęła drgać mu główka i przewrócił się na bok.. Po czym wstał i zachowywał się jakby nic się nie stało.. Takie objawy trwały dosłownie chwilkę.. Do 5 sekund..
Gdy trzymam go na rękach również drga mu główka,lecz bez zachwiania do przewrotu.
Nawet jak leży w łóżku jego główka na chwilę drży..
24 grudnia byłam u weterynarza,lecz nie miał pojęcia co mu dolega.
Pojechałam do drugiego,również nie wiedział dokładnie. Mój piesek 4 dni dostawał zastrzyki na ustanie objawów neurologicznych oraz 27 grudnia otrzymałam od weterynarza encorton i od 28 grudnia podaję pieskowi pół tabletki dwa razy dziennie. Kolejna wizyta jest umówiona na jutro (30 grudnia). Weterynarz poprosił o filmiki z tymi objawami. Udało mi się je nakręcić. Lekarz powiedział, że skonsultuje się z psim neurologiem,aby postawić diagnozę.
Od 27 grudnia do dnia dzisiejszego przewroty ustały. Drgania główki,zmniejszyły się,lecz nadal występują, gdy trzymam pieska na rękach.
Wyżej wymienione filmiki mogę podesłać.
alinusia13

29 grudnia 2013, 20:08

Muszę również nadmienić,gdyż zapomniałam o tym w poście..
Od ostatniego przewrotu pieska zauważyłam, że uszko,które zawsze było sterczące oklapło.. Teraz ciagle ma klapnięte uszko i w ogóle go nie podnosi,a od początku jak posiadam pieska uszko sterczało..
Jest to lewe uszko.. Na tą stronę piesek się przewracał..
Zaniepokoiło mnie to.. Czy również może mieć to związek z tymi objawami?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 grudnia 2013, 22:25

pilnie wyślij mi filmiki , co to za pies ? Jeśli mieszaniec , to jaka rasę przypomina? Musisz działać w miarę pilnie.
alinusia13

29 grudnia 2013, 22:41

Kupując go byli właściciele twierdzili, że jest to mieszaniec yorka z shih tzu i tak ma wpisane w książeczce.. Lecz nie przypomina tego pieska.. Po prostu oszukano nas.. Jest to zwykły kundelek.. Nie mam pojęcia mieszaniec jakich ras.. Trochę ma z chihuauhy myślę,lecz nie jestem pewna..
Proszę o e-mail.
kaaaajj

29 grudnia 2013, 22:42

opadajace ucho nie powinno mieć nic wspólnego z objawami, bowiem uszy w takiego szczeniaka mają prawo klapać, szczególnie w trakcie wymiany zębów i znów się podnosić bądź nie
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 grudnia 2013, 22:45

jarek@krakvet.pl Pilnie wykonaj boczne rtg głowy i wyślij mi pilnie !!!
Gość

29 grudnia 2013, 22:50

Zaraz podeślę filmiki..
Ale,której strony to rtg? lewej czy prawej?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 grudnia 2013, 22:50

obojetne
alinusia13

29 grudnia 2013, 22:53

Dobrze. Jutro jedziemy na umówioną wizytę i od razu powiem weterynarzowi aby zrobił te badanie..
A czy nie zaszkodzi mu encorton,który lekarz kazał podawać?
alinusia13

29 grudnia 2013, 23:00

Filmiki zostały wysłane.
A czy podejrzewa Pan coś poważnego?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 grudnia 2013, 00:02

tak podejrzewam czekam na zdjęcia , sterydów nie podałbym szczeniakowi bez powodu a tu takiego nie widzę . Zależy co lekarz chciał uzyskać.
alinusia13

30 grudnia 2013, 00:08

Może Pan napisać co podejrzewa.. Coś poważnego?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 grudnia 2013, 01:08

czekam na rtg , na razie tyle, nie mogę mówić o czymś co podpowiada mi instynkt . Forum nie służy straszeniu i diagnostyce kompletnej. Ma naprowadzać , więc proszę spokojnie zrobić badanie.
alinusia13

30 grudnia 2013, 19:25

Byliśmy dzisiaj na umówionej wizycie u weterynarza.. Stwierdził, że badanie rtg nie jest potrzebne gdyż nic nie wykaże..
Dla pewności pojechaliśmy także do innego i jego zdanie było identyczne. Także badanie nie zostało wykonane.
Weterynarz zjechał z dawki leku encorton. Teraz ćwiartka tabletki dwa razy dziennie. Piesek ma również zapisane inne tabletki. Memotropil. Ma go przyjmować trzy razy dziennie po pół tabletki.

Nie nadmieniłam tego w mym poście,ale gdy kupiliśmy pieska miał on wpisane w książeczce, że został odrobaczony i zaszczepiony. Lecz to chyba było zrobione na lewo gdyż po 2 dniach pobytu u nas piesek zachorował i jeździł na zastrzyki.. Był czas odrobaczenia więc to zrobiliśmy i po nim piesek wydalał bardzo długie robaki.. Na oko było to ponad 15 cm i przypominały swym kształtem makaron. Po pierwszym odrobaczeniu,które było niby przeprowadzone przez byłych właścicieli robaków nie było.. Więc jest to dziwne, ze po naszym tak się stało..
Jeden weterynarz,u którego jesteśmy od samego początku twierdzi,iż tych objawów nie może przypisać żadnej chorobie,ogólnie nie ma pojęcia co jest mojemu pieskowi,lecz podejrzewa, że stan mego psa może być spowodowany dużym zarobaczeniem. Larwa mogła przejść do mózgu i się tam zagnieździć.. A encorton trochę ją wycisza i nie powoduje już przewrotów..
Gość

30 grudnia 2013, 21:43

jak sama piszesz lekarze nie wiedzą co psu dolega -są to tylko przypuszczenia..... jesteś klientem i masz prawa zażądać wykonania badania i dziwię się że tego nie zrobiłaś, może na podstawie tego badania p. Jarek doszedłby co dolega Twojemu psu...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości