Kiedy i czym myć szczeniaczka??

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Lara

25 lipca 2005, 11:10

Mam pytanie kiedy należy po raz pierwszy wykapąć szczeniaczka??Jakie preparaty będą odpowiednie?Moja suczka w tej chwili sie leni ma krótką sierść(labrador).I jeszcze jedno pytanie bo psinka sie drapie , nie ma pcheł troszke na siersci zauważyłam coś w postaci łupieżu.Raczej nie zauważyłam by drapała się po jedzeniu.Najwięcej drapie się na karku i gryzie w okolicach zada.Co może być tego przyczyną?Nie chcę jej zaszkodzić kąpielą jeśli to coś poważnego.Oczywiście wybieram sie z nia do weterynarza w najblizszym tygodniu ale chciałabym też usłyszeć państwa opinię.
boguś

25 lipca 2005, 13:30

Mój labrador mial identyczne objawy pobrano mu zeskrobiny i okazało się ,że to niegrożny pasożyt niestety nie umię odczytac w ksiązeczce zdrowia jaki(nie chcę popełnić gafy nie jestem fachowcem).Co do kąpieli to kupiłem w krakvecie szampon DR SEIDLA dla szczeników.Radzę udać się do weterynarza
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

26 lipca 2005, 00:41

szczeniak kąpie się wtedy kiedy trzeba tzn. jak się wypaprze w czyms, jak się wytarza w czymś, w zimie przy roztopach. Bez potrzeby nie powinno się tego robić. Trzeba używać jeśli jest to możliwe kosmetyków dla szczeniąt. To co Pani opisuje to nie linienie to wyraz jakieś choroby skóry. Ale bez obejrzenia, nawet powąchania, czasem zeskrobiny ciężko to określić. Moja opinia jak najszybciej skóre pupila pokazać lekarzowi, może akurat wystarczy odpowiedni szampon.
Awatar użytkownika
Basiika
Posty:15
Rejestracja:26 sierpnia 2005, 11:52
Lokalizacja:Olsztyn
Kontakt:

10 września 2005, 15:46

:!:
Ostatnio zmieniony 18 maja 2009, 16:34 przez Basiika, łącznie zmieniany 1 raz.
Dafne
Posty:2
Rejestracja:09 września 2005, 13:44

10 września 2005, 17:46

no jasne że nie ma nic lepszego od szarego mydła ;) kiedys ludzie wszystko i wszystkich w tym myli i nie bylo zadnych problemow z cera itp.. teraz nam sie poprzewracalo... firmy wymyslaja nowe rzeczy zeby zachecic klientow a naiwniacy to kupuja :P
Moj kolego kąpie swojego goldena w bambino... i jest to jeden z ladniejszych goldenow jakie w zyciu widzialam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 września 2005, 22:25

popieram szare mydło, ale należy pamiętać , że nie każde zwierze i człowiek muszą je tolerować. Jeśli po kąpieli w nim zauważamy jakiś łupież większe wypadanie włosa może to być oznaką, że ten pies musi być kąpany w czymś innym. Szampon Bambino ? Raczej nie widziałem na niego liczne odczyny już lepiej to mydło.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości