odchudzic psa , którą karmą??

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

23 kwietnia 2006, 19:19

Mam psa z nadwagą. Jest to mieszaniec owczarka niemieckiego z innym psem. Ma w kłębie 60 cm a waży 40 kg, obecnie jest na żywieniu domowym (makaron + mięso+warzywa + witaminy) ale chciałabym go przyzwyczaic do suchej karmy Royal (jej próbkę bardzo chętnie zjadł). Tylko nie wiem czy ze względu na jego nadwagę kupic mu karmę maxi light czy dla owczarków niemieckich i dawac jej mniej + więcej wysiłku fizycznego. Pies miał już wcześniej problemy z wątrobą i ze skórą związane prawdopodobnie ze złym żywieniem gotowym (chappi, pedigree). Weterynarz radził mu gotowac jedzenie lub kupic dobrej firmy karmę np Royal. Tylko którą ? Czy karma light jest bezpieczna dla psa , który wcześniej miał problemy z wątrobą?
Gość

23 kwietnia 2006, 19:31

i to znowu ja, założyłam że wystarczy jak pies zgubi 5kg (czyli docelowo ma ważyc 35 kg przy 60 cm w kłębie) . Słusznie? jak prawidłowo mogę to określic , wystarczy że będzie miał lekko wyczuwalne żebra + dobra kondycja?
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

23 kwietnia 2006, 22:12

Pies o prawidłowej wadze musi mieć niewidoczne, ale dobrze wyczuwalne żebra. Jak się domyślam pies nie gardzi jedzeniem i bardzo lubi posiłek, trudno mu więc będzie zjadać mniej. Myslę, że powinnaś kupić karme maxi light, bo przy objętości posiłku zmniejszy się jego kaloryczność. W przypadku RC German Shepherd musiałabyś znacznie ograniczyć dawkę i piesek chodziłby stale głodny- gdyż jest przyzwyczajony do obfitego jedzenia. Po schudnięciu polecam karmę RC German Shepherd- u mojego ONka się sprawdziła, ma odpowiednie granulki, dobry skład, jest smaczna.
Gość

24 kwietnia 2006, 09:01

Ja odchudziłam psa po zmianie karmy light na żywienie domowe-tak zalecił wet i rzeczywiście miał rację.
Zapewne wiesz, że wszelkie karmy (light też)zawieraja bardzo dużo węglowodanów, o czym producenci nas niestety nie informują a to własnie nadmiar węglowodanów powoduje otyłość
Gość

25 kwietnia 2006, 10:33

no to ładnie a mój zgrubł właśnie po przejściu na domowe jedzenie
bogna

01 maja 2006, 13:27

mam mala sucz.. tez troche za duzo tluszczyku miala po zimie.. a juz starsza jest.. tak wiec kupilam jej Brit light&senior.. wiecej ruchu ma niz zima i schudla juz:)) skora jest luzna i nie ma tyle tluszczu;p ale mysle , ze w duzej mierze wlasnei przez duza ilosc ruchu, karme je wlasnie light.. ale oprocz niej dostaje cos jeszcze;)
Gość

04 maja 2006, 08:34

Dzień dobry

Zdecydowanie lepiej podawać maxi lighta i więcej ruchu spacerów,karma ta jest zdecydowanie polecana przy problemach z wątrobą ze względu na niską zawartość tłuszczu.

Dziękuję
Pozdrawiam
Marzena Machnik
Gość

20 maja 2006, 14:39

Polecam karmę Eukanuba Adult Large Light. Nie będzie więcej problemów związanych z okrywą włosową i skórą jak również z wątrobą, gdyż karma nie zawiera konserwantów.
Jeżeli pies ma dużą nadwagę (powinien to ocenić lekarz) można też zastosować dietę Eukanuba Restircted Calorie dla psów, a po osiągnięciu idealnej wagi przejść na karmę dla psów dorosłych.

I w każdym przypadku należy się stosować do podawania karmy w ilości podanej przez producenta, dostosowanej do wagi psiaka.
Bo w głównej mierze psiaki tyją przez nas, właścicieli.
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

21 maja 2006, 00:15

Anonymous pisze:I w każdym przypadku należy się stosować do podawania karmy w ilości podanej przez producenta, dostosowanej do wagi psiaka.Bo w głównej mierze psiaki tyją przez nas, właścicieli.
I tu się nie zgodzą, bo co pies to inne wymagania. Dawki podawane przez producentów to ilośc karmy bardzo ogólna, a każdy pies ma inne zapotrzebowanie. Oczywicho nie mozna podawać kilograma karmy więcej, niż zaleca dawkowanie ale powinno się byc elastycznym. Każdy zna swego psa, wie ile jest on w stanie zjeść i czy pochłonięty pokarm spożytkuje dobrze. Niektóre psy potrzebują troszkę zaniżonych dawek, inne moga jeśc trochę więcej niż zaleca producent- to zależy od apetytu, aktywności. Dokładną dawkę każdy powinien ustalić sam dla swego psa, jednak trzymając się ogólnej ilości podanej w tabeli.
Gość

21 maja 2006, 19:47

Moja suczka przez długie lata jadła duużo mniej suchej karmy niż zalecenia producenta, nawet mnie to wielokrotnie martwiło dlaczego nie ma apetytu. Efekt- ma 16 lat i jest bardzo zdrowym psem
DamaKier
Posty:1130
Rejestracja:03 grudnia 2005, 20:59
Lokalizacja:Lublin
Kontakt:

26 maja 2006, 18:44

Anonymous pisze:Moja suczka przez długie lata jadła duużo mniej suchej karmy niż zalecenia producenta, nawet mnie to wielokrotnie martwiło dlaczego nie ma apetytu. Efekt- ma 16 lat i jest bardzo zdrowym psem
I jest to bardzo dobry przykład ilustrujący moje słowa :D
Gość

26 maja 2006, 22:03

A teraz moja 16 letnia seniorka jest na domowym i wreszcie jest happy, jedzenie sprawia jej naprawde przyjemność- nie przypuszczałam, że tak łatwo sprawię jej tyle radości u schyłku życia
pozdrawiam
Gość

07 lipca 2006, 11:01

A jeżeli samemu gotować, to z czego najlepiej przygotowywać psiakowi niskokaloryczne posiłki? Czy znają Państwo jakieś sprawdzone przepisy?

serdecznie pozdrawiam
Gość

18 lipca 2006, 10:35

odam ci stronkę z przepisami dla psiaczków :
xxxxxxxxxx GOŚĆ zapomniał o regułach obowiązujących na forum
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości