Zastanawiasz się czy bycie aktorem jest przypisane tylko człowiekowi? Otóż nie! Od wielu lat skutecznie w tej roli radzą sobie nasi czworonożni ulubieńcy. Choć na ekranie pojawiają się różne rasy psów, to efekt końcowy zawsze jest zadowalający. Pies-aktor to ulubiony aktor każdego z nas.
„Beethoven” – bernardyn, potężny przyjaciel rodziny
Tego psa nie trzeba przedstawiać. Reprezentanci tej rasy pochodzą ze Szwajcarii i zaliczane są do najcięższych i największych psów. Mimo swoich rozmiarów, Bernardyn cechuje się miłością do dzieci i przyjaznym zachowaniem.
Przedstawiciel tej rasy psów jest głównym bohaterem serii filmów familijnych „Beethoven”. Historia filmu rozpoczyna się od kradzieży w sklepie zoologicznym. Uciekając przed złodziejami szczeniak odnajduje nową rodzinę. W pierwszej części filmu psi aktor nie miał dublerów. Natomiast w scenach niebezpiecznych był zastępowany przez zmechanizowanego psa lub człowieka w stroju bernardyna.
„101 Dalmatyńczyków” – dalmatyńczyk kontra dom mody
Film z 1996 roku to remake pochodzącego z 1961 roku filmu animowanego. Bohaterami są dalmatyńczyki. Reprezentanci tej rasy psów są energicznymi psami rodzinnymi. Kochają zarówno aktywność fizyczną, jak i towarzystwo swojego właściciela i rodziny.
Historia filmu opowiada o parze psów, które chcą uratować swoje szczeniaki przed właścicielką domu mody. Tymczasem marzeniem Cruelli de Mon jest wykorzystanie dalmatyńczyków do przerobienia na futro. Kobieta w końcu posuwa się do porwania szczeniaków, a rodzice szczeniaków muszą je uratować. W filmie wzięło udział ponad 200 dalmatyńczyków.
„Śnieżne psy” – dentysta i husky
Przedstawiciele tej rasy psów mają charakterystyczną cechę, dzięki której szybko i łatwo można je rozpoznać. Mowa o intensywnie niebieskich oczach. Mimo że początkowo husky był psem zaprzęgowym, dziś coraz częściej można go spotkać w roli psa rodzinnego. Husky są bardzo inteligentne i przyjazne.
Film opowiada o dentyście, który pewnego dnia otrzymuje wyjątkowy spadek. Mężczyzna wyrusza na Alaskę, po to aby zatroszczyć się o swoich nowych, czworonożnych przyjaciół. Co ciekawe, dla czworonożnych aktorów w czasie kręcenia filmu przygotowano 44 przenośne psie garderoby. Dodatkowo do dyspozycji psów pozostawali wizażysta i stylista, którzy dbali głównie o nienaganny wygląd sierści.
„Lassie, wróć!” – Rough Collie i mały Joe
Bohaterem filmu jest owczarek szkocki długowłosy. Rough Collie jest inteligentnym, aktywnym oraz wrażliwym psem. Reprezentanci tej rasy psów są łagodni, wierni i szybko się uczą nowych zadań, dodatkowo kochają dzieci, dlatego spełnią się w roli psa rodzinnego.
Film opowiada o szczególnej więzi, która łączy psa i jego właściciela. Sytuacja finansowa zmusza rodzinę do sprzedaży czworonoga. Mimo to Lassie ucieka od nowej rodziny i pokonuje ogromny dystans, po to aby wrócić do swojej ukochanej rodziny.
„Był sobie pies” – drugie życie Golden Retrievera
W filmie występuje Golden Retriever. Pies jest bardzo opiekuńczy, posłuszny i lubi towarzystwo dzieci, w związku z tym przedstawiciele tej rasy psów są najczęściej spotykanymi psami rodzinnymi. Dodatkowo Golden Retriever dzięki swojej inteligencji doskonale sprawdza się jako pies przewodnik dla osób niepełnosprawnych.
Film opowiada historię psa, który swoje pierwsze życie skończył zbyt wcześnie. Natomiast w swoim drugim wcieleniu przybiera ciało Golden Retrievera.
„Mój przyjaciel Hachiko” – profesor i szczeniak Akita Inu
Psem-aktorem w tym filmie jest reprezentant wyjątkowej rasy psów – Akita Inu. Czworonogi cenią sobie indywidualność i spokój. Są cierpliwe i przyjazne. Mimo że dobrze czują się w towarzystwie swojego właściciela, samotna aktywność dostarcza im więcej przyjemności.
Film opowiada historię profesora muzyki, który znajduje na dworcu samotnego szczeniaka. W efekcie między właścicielem i psem rozwija się wyjątkowa więź i przywiązanie. Historia filmu oparta jest na prawdziwych zdarzeniach. Pies o imieniu Hachiko odprowadzał swojego właściciela codziennie na dworzec, gdy mężczyzna zmarł pies aż do swojej śmierci czekał na dworcu na właściciela.
„Marley i ja” – małżeństwo i labrador
Najbardziej popularnym psem rodzinnym jest rasa Labrador Retriever. Czworonogi tej rasy są oddane swoim właścicielom. Są ułożone i posłuszne, dlatego doskonale sprawdzają się w roli psa rodzinnego.
Fabuła filmu opowiada historię młodego małżeństwa, które chcąc sprawdzić się w roli rodziców, kupuje psa. Rola aktora-psa w filmie „Marley i ja” była odgrywana aż przez 22 różnych czworonogów.
„Artysta” – Jack Russel Terrier i nieme kino
Przedstawiciele tej rasy psów są energiczne i bardzo aktywne. Pies jest niedużych rozmiarów, dlatego podróże z nim nie będą stanowić dodatkowego problemu. Zwierzak zdecydowanie nie lubi wylegiwać się na kanapie! Jedyne czego potrzebuje to duża dawka ruchu.
Niemy film z 2011 roku opowiada historię artysty kina niemego, który nie potrafi odnaleźć się w zmianach dotyczących udźwiękowiania filmów. Pies naprawdę miał na imię Uggie, pojawił się na 69. gali rozdania Oscarów. Uggie był pierwszym laureatem Złotej Obroży.
„Chihuahua z Beverly Hills” – Chihuahua i ucieczka z Meksyku
Reprezentanci najmniejszej rasy psów – Chihuahua – lubią być w centrum uwagi. Mimo małych rozmiarów są odważne i inteligentne. Mimo że często widujemy je w torebkach znanych gwiazd, Chihuahua są bardzo energiczne.
Komedia opowiada historię Chihuahua, która zostaje porwana. Tymczasem pozostając sama w obliczu zagrożenia, decyduje się za wszelką cenę wrócić do domu. Do produkcji filmu zatrudniono ponad pięćdziesięciu treserów i aż cztery razy większą liczbę psów różnych ras!
„Jestem legendą” – owczarek niemiecki i śmiercionośny wirus
Ta rasa psów jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Wierność i oddanie człowiekowi sprawia, że owczarek niemiecki jest jednym z najlepszych psów rodzinnych. Jest zarówno doskonałym towarzyszem, jak i obrońcom rodziny.
Film opowiada historię naukowca, który próbuje uratować ludzkość przed wirusem. W tej ciężkiej misji towarzyszy mu przyjaciel – owczarek niemiecki. Pies w rzeczywistości ma na imię Abbey i nadal mieszka ze swoim właścicielem i trenerem filmowym.