Akcja marki Brit, której jesteśmy partnerami, wzbiera na sile! W dalszym ciągu pod adresem https://www.props-brit.pl/ macie możliwość nabycia wyjątkowego Poradnika Rewelacyjnego Opiekuna Psa, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie potrzebujących zwierząt. Poradnik jest dostępny w kwocie 10 zł, ale zachęcamy Was do przekazania większych darowizn – nie mamy górnego limitu!
W Poradniku można znaleźć wiele ciekawych informacji związanych z wychowaniem, adopcją i pielęgnacją psów. Jedna z autorek, odpowiedzialna za dział dotyczący zakupu pupila z hodowli, zgodziła się udzielić nam odpowiedzi na kilka pytań związanych z jej działem. Katarzyna Kacalińska jest ambasadorem marki Brit, asystentem kynologicznym, a także hodowcą psów z 20-letnim stażem.
W poradniku opowiadasz między innymi na odpowiedzialny wybór rasy psa, dlaczego to aż tak ważna kwestia?
Wyobraźmy sobie, że jesteśmy typowymi domatorami: książka i kocyk są naszym całym światem, a jakakolwiek aktywność fizyczna nas przeraża. Stwierdzamy jednak, że niesamowicie podoba nam się rasa Husky i takiego psa postanawiamy sobie sprawić. Pies pojawia się w domu, a wraz z nim kłopoty i frustracja. Okazuje się, że nasz pupil nie podziela naszej pasji do leniuchowania, przez co staje się nieszczęśliwy. Daje o tym znać na przykład: uciążliwym wyciem, demolowaniem domu czy ucieczkami na spacerze.
Pamiętajmy, że pies to nie tylko piękny wygląd i modna rasa, ale przede wszystkim zbiór określonych cech, predyspozycji, a co za tym idzie jego wymagań. Mogą one zwyczajnie nie współgrać z naszym trybem życia, miejscem zamieszkania czy możliwościami finansowymi. Więcej na ten temat rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, doczytasz w naszym PROPSie.
Jakie w takim razie są psy rasy, którą sama hodujesz? A może inaczej, jakie cechy powinien mieć opiekun berneńskiego psa pasterskiego, aby wszystko ze sobą współgrało?
Osoba decydująca się na zakup berneńczyka powinna przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że rasa ta mimo swojej wielkości i masy jest psem domowym, niezwykle bliskim człowiekowi. Życie z dala od swojego ukochanego opiekuna sprawi, że będzie nieszczęśliwy. Nie nadaje się więc na psa, który będzie samotnie przebywał w ogrodzie lub kojcu. Krótko mówiąc: tam, gdzie jest człowiek, tam też jest jego berneńczyk 😊. Jeśli chodzi zaś o opiekuna… cóż, w żadnym wypadku nie powinien być pedantem lub alergikiem. Psy tej rasy mają sporo sierści, która znajdzie się głównie… w naszych posiłkach, w pościeli i ubraniach.
Uchyl jeszcze małego rąbka tajemnicy i zdradź nam, jakie pytanie od potencjalnych, przyszłych opiekunów szczenięcia z Twojej hodowli sprawia, że włos jeży się na głowie?
Szczerze mówiąc, dzięki dostępowi do ciekawych publikacji, chociażby takich jak nasz Poradnik, przyszli opiekunowie są coraz lepiej przygotowani na przybycie nowego pupila. Zdarzają się pytania wynikające głównie z niewiedzy, jak na przykład: „czy pies będzie odpowiednim prezentem dla dziecka?”. Oczywiście żaden pies nie jest wyłącznie dla dziecka. Opieka nad nim w głównej mierze spoczywa na rodzicach. Nasza pociecha może nam dzielnie pomagać w obowiązkach, ale sama wszystkiemu nie podoła. Drugie pytanie brzmi: „kiedy nasz szczeniak może zamieszać sam na dworze?”. Niezależnie od rasy psy wymagają kontaktu z domownikami. Nawet jeśli mamy psa, który woli więcej czasu spędzać na zewnątrz, to pamiętajmy, że czas, który mu poświęcimy, jest niezbędny, aby wychować dobrze zsocjalizowane zwierzę.
Jeśli ciekawi Was, co jeszcze do przekazania w aspekcie wyboru rasy, hodowli lub zakupu szczenięcia miała Katarzyna Kacalińska, zapraszamy do zakupu Poradnika. Doskonała dawka wiedzy na ponad 50 stronach z pewnością pomoże Wam zapoznać się psim światem. Działajmy wspólnie!