Furminator do usuwania kołtunów, regulowany — poznaj zalety

Twój pupil miewa kołtuny, które naprawdę trudno usunąć? W takim razie koniecznie sprawdź furminator do usuwania kołtunów, regulowany. Produkt doskonale dopasowuje się do ciała zwierzęcia, dzięki czemu jest tak skuteczny. Ergonomiczny uchwyt sprawia, że narzędzie pewnie trzymasz w dłoni, co znacznie skraca czas zabiegu. Innowacyjny przycisk FURextender dopasowuje krawędzie furminatora do pracy na wszystkich rodzajach i długościach sierści. Dla uzyskania najlepszych efektów przesuwaj urządzenie „z włosiem”.

Cechy

  • produkt przeznaczony dla psa i kota
  • szczotka polecana jest przez lekarzy weterynarii oraz psich fryzjerów
  • innowacyjny przycisk FURextender dopasowuje krawędzie furminatora do pracy na wszystkich rodzajach i długościach sierści
  • produkt idealnie dopasowuje się do ciała zwierzęcia
  • szybko i skutecznie rozcina kołtuny, usuwając je lub umożliwiając ich rozczesanie
  • ergonomiczny uchwyt zapewnia komfortową pracę z narzędziem
  • produkt wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej
  • Czym jest furminator i jak go wybrać?

    Furminator jest specjalistycznym narzędziem używanym w salonach fryzjerskich przeznaczonych dla zwierząt. Produkt skutecznie usuwa nie tylko martwe włosy, ale także nadmiar podszerstka. Dzięki temu jest nie tylko znacznie mniej sierści w domu, ale również stymulowany jest wzrost okrywy włosowej u zwierzęcia. Używając furminatora należy pamiętać, aby nie wyczesywać zbyt długo jednego miejsca. Może się bowiem zdarzyć, że zostanie usunięte za dużo sierści, co będzie wyglądało nieestetycznie w porównaniu z pozostałymi partiami ciała zwierzęcia. W czasie stosowania furminatora ważne jest także, aby zapewnić swojemu pupilowi maksymalny komfort. Furminator stosowany regularnie sprawia, że sierść zwierzęcia będzie prezentować się doskonale.

    Wybierając furminator weź pod uwagę wielkość pupila. Im większe zwierze, tym większa powinna być powierzchnia robocza narzędzia. Dzięki temu zdecydowanie skraca się czas zabiegu, co jest niezwykle istotne zwłaszcza dla zwierząt, które nie przepadają za szczotkowaniem. Odpowiednio dobrany furminator znacznie zmniejsza ilość wysiłku, który należy włożyć w szczotkowanie, aby uzyskać oczekiwany efekt.

    Pamiętaj! Zbyt duży furminator może nie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, z kolei zbyt mały sprawia, że szczotkowanie trwa dłużej i jest bardziej męczące dla Ciebie oraz mniej komfortowe dla zwierzęcia.

    Prawidłowa pielęgnacja okrywy włosowej. Czym szczotkować psa i kota?

    Pielęgnacja sierści jest bardzo ważna zarówno w przypadku czworonoga z długą, jak i gęstą sierścią, ale nie należy zapominać o pupilach z krótszym włosem. Regularne wyczesywanie poprawia ukrwienie skóry, pozytywnie wpływa na wzrost włosa, który staje się lśniący i zdrowy, a dodatkowo ograniczymy ilość sierści osadzającej się na meblach i ubraniach.

    O ile pielęgnacja psów i kotów krótkowłosych nie zajmuje zbyt wiele czasu (warto wyczesać pupila raz w tygodniu) i wystarczy szczotka lub grzebień, to jeżeli zdecydujemy się na psa rasy samojed, maltańczyka, kota syberyjskiego oraz innego czworonoga o dłuższej okrywie włosowej, potrzebne będzie więcej akcesoriów.

    Warto zaopatrzyć się w filcak, który umożliwia bezbolesne pozbywanie się kołtunów. Szczególnie podczas spacerów w sierść mogą zaplątać się fragmenty roślin i inne zanieczyszczenia, które także przyczyniają się do powstawania trudnych do rozczesania supłów. Pominięcie filcaka w pielęgnacji może wiązać się z koniecznością wykonania bardzo krótkiego strzyżenia całej okrywy włosowej.

    Zadbać o sierść można przy użyciu zgrzebła. Ma ono grubsze, szeroko rozstawione zęby, pozwala na usunięcie resztek liści, brudu, martwego naskórka, umożliwia także znalezienie kołtunów, które można usunąć przy pomocy filcaka.

    Dostępne są również silikonowe rękawice i szczotki, które pozwalają dotrzeć do trudno dostępnych miejsc (pyszczek, uszy, okolice oczu), dzięki specjalnym wypustkom spełniają funkcje masażera oraz myjki.

    Odkłaczanie kota - skuteczne metody

    Mimo regularnego wyczesywania kociej sierści, każdy mruczek codziennie poświęca wiele czasu na samodzielną pielęgnację. Przystosowany do tego chropowaty język pozwala na pozbycie się brudu i rozczesywanie włosów. Wylizywana sierść dostaje się do przewodu pokarmowego, a nadmiar futra zalegający w jelitach może doprowadzić do różnych chorób. Dlatego warto zadbać o komfort kota, wspomagając wydalenie kul włosowych dostępnymi na rynku produktami.

    Można do tego użyć specjalne pasty, oferowane w różnych smakach, które oprócz spełniania głównej funkcji, są także świetną przekąską w ciągu dnia. Jednak przed jej kupnem należy dokładnie sprawdzić skład, aby nie doprowadzić do jeszcze większych problemów.

    Dla codziennej profilaktyki warto zasiać trawę, w sklepach zoologicznych dostępne są gotowe mieszanki wraz z doniczką, które wystarczy raz na kilka dni podlać. Kociak może mieć stały dostęp do trawy i samodzielnie dawkować odpowiednią porcję.

    Strzyżenie wrażliwych miejsc

    Oprócz szczotkowania i pozbycia się kołtunów warto zadbać o psie łapy oraz okolice pyszczka. Skrócenie włosa specjalnymi nożyczkami na wysokości pazurów i pomiędzy poduszkami ma wiele zalet. Zbyt długie włosy powodują ślizganie się psiaka, filcują się, co może powodować ból, a zimą osadza się na nich śnieg, który oprócz trudności z chodzeniem podczas spaceru, może odmrozić łapki. W przypadku pielęgnacji okolic oczu warto przyciąć brwi oraz włosy przy pyszczku, co poprawi psiakowi widoczność, a także pozwoli uniknąć ewentualnych podrażnień.

    Szczotkowanie nie tylko polepsza wygląd czworonoga, ale przede wszystkim zapewnia komfort życia. Dobrym nawykiem jest codzienne przeczesanie sierści, aby na bieżąco usuwać zanieczyszczenia i zapewnić spokojny odpoczynek zwierzęcia.