ZOLUX ANAH Grzebień dwustronny

Nowa gama produktów marki Zolux zaprojektowana została specjalnie z myślą o potrzebach Twojego czworonoga. Pielęgnacja kota i psa nie musi wiązać się z wizytami w profesjonalnym salonie, przy pomocy kilku produktów możesz zająć się swoim pupilem w domowym zaciszu.

Dzięki dwustronnemu grzebieniowi ZOLUX ANAH zadbasz o sierść bez pomocy groomera. Delikatnie rozczesuje oraz usuwa martwy podszerstek. Po użyciu ZOLUX ANAH Grzebień dla maltańczyka dwustronny sierść staje się gładka i lśniąca. Zaokrąglone zęby chronią skórę przed podrażnieniami, a dzięki ich szerokiemu rozstawieniu możemy pozbyć się kołtunów. Rączka z gumy termoplastycznej pokryta jest powłoką antypoślizgową, co zapewnia stabilną i wygodną pracę. Wszystkie metalowe elementy wykonane zostały ze stali nierdzewnej, dzięki czemu szczotka będzie służyć przez wiele lat.

Pielęgnacja sierści jest bardzo ważna zarówno w przypadku czworonoga z długą, jak i gęstą sierścią, ale nie należy zapominać o pupilach z krótszym włosem. Regularne wyczesywanie poprawia ukrwienie skóry, pozytywnie wpływa na wzrost włosa, który staje się lśniący i zdrowy, a dodatkowo ograniczymy ilość sierści osadzającej się na meblach i ubraniach.

Decydując się na dwustronny grzebień dla maltańczyka ZOLUX ANAH, zmniejszymy ryzyko złapania przez psa i kota niechcianych lokatorów, a to dlatego, że kołtuny są idealnym miejscem dla kleszczy czy pcheł. Niewyczesana sierść nie tylko wygląda nieestetycznie, ale co ważniejsze, sprawia Twojemu zwierzęciu ból, wpływa także na problemy zdrowotne (podrażnienia skóry, egzema). Wystarczy poświęcić kilka minut, aby pozbyć się martwego włosia i zanieczyszczeń.

Cechy ZOLUX ANAH Grzebień dla maltańczyka dwustronny

  • wygładza sierść
  • rozczesuje sierść
  • lśniąca i zdrowa okrywa włosowa
  • przeznaczone do długiej sierści
  • zapobiega powstawaniu kołtunów
  • Prawidłowa pielęgnacja okrywy włosowej. Czym szczotkować psa i kota?

    O ile pielęgnacja psów i kotów krótkowłosych nie zajmuje zbyt wiele czasu (warto wyczesać pupila raz w tygodniu) i wystarczy szczotka lub grzebień, to jeżeli zdecydujemy się na psa rasy samojed, maltańczyka, kota syberyjskiego oraz innego czworonoga o dłuższej okrywie włosowej, potrzebne będzie więcej akcesoriów.

  • Warto zaopatrzyć się w filcak, który umożliwia bezbolesne pozbywanie się kołtunów. Szczególnie podczas spacerów w sierść mogą zaplątać się fragmenty roślin i inne zanieczyszczenia, które także przyczyniają się do powstawania trudnych do rozczesania supłów. Pominięcie filcaka w pielęgnacji może wiązać się z koniecznością wykonania bardzo krótkiego strzyżenia całej okrywy włosowej.
  • Zadbać o sierść można przy użyciu zgrzebła. Ma ono grubsze, szeroko rozstawione zęby, pozwala na usunięcie resztek liści, brudu, martwego naskórka, umożliwia także znalezienie kołtunów, które można usunąć przy pomocy filcaka.
  • Dostępne są również silikonowe rękawice i szczotki, które pozwalają dotrzeć do trudno dostępnych miejsc (pyszczek, uszy, okolice oczu), dzięki specjalnym wypustkom spełniają funkcje masażera oraz myjki.
  • Odkłaczanie kota - skuteczne metody

    Mimo regularnego wyczesywania kociej sierści, każdy mruczek codziennie poświęca wiele czasu na samodzielną pielęgnację. Przystosowany do tego chropowaty język pozwala na pozbycie się brudu i rozczesywanie włosów. Wylizywana sierść dostaje się do przewodu pokarmowego, a nadmiar futra zalegający w jelitach może doprowadzić do różnych chorób. Dlatego warto zadbać o komfort kota, wspomagając wydalenie kul włosowych dostępnymi na rynku produktami.

  • Można do tego użyć specjalne pasty, oferowane w różnych smakach, które oprócz spełniania głównej funkcji, są także świetną przekąską w ciągu dnia. Jednak przed jej kupnem należy dokładnie sprawdzić skład, aby nie doprowadzić do jeszcze większych problemów.
  • Dla codziennej profilaktyki warto zasiać trawę, w sklepach zoologicznych dostępne są gotowe mieszanki wraz z doniczką, które wystarczy raz na kilka dni podlać. Kociak może mieć stały dostęp do trawy i samodzielnie dawkować odpowiednią porcję.
  • Podobny efekt otrzymamy podając kotu gęsi smalec, jednak należy uważać, aby nie przesadzić z jego ilością. Wystarczy łyżeczka tygodniowa, żeby pomóc mruczkowi w oczyszczeniu przewodu pokarmowego.
  • Strzyżenie wrażliwych miejsc

    Oprócz szczotkowania i pozbycia się kołtunów warto zadbać o psie łapy oraz okolice pyszczka. Skrócenie włosa specjalnymi nożyczkami na wysokości pazurów i pomiędzy poduszkami ma wiele zalet. Zbyt długie włosy powodują ślizganie się psiaka, filcują się, co może powodować ból, a zimą osadza się na nich śnieg, który oprócz trudności z chodzeniem podczas spaceru, może odmrozić łapki. W przypadku pielęgnacji okolic oczu warto przyciąć brwi oraz włosy przy pyszczku, co poprawi psiakowi widoczność, a także pozwoli uniknąć ewentualnych podrażnień.

    Szczotkowanie nie tylko polepsza wygląd czworonoga, ale przede wszystkim zapewnia komfort życia. Dobrym nawykiem jest codzienne przeczesanie sierści, aby na bieżąco usuwać zanieczyszczenia i zapewnić spokojny odpoczynek zwierzęcia.