ROYAL CANIN Gastro Intestinal Kitten - sucha karma dla kociąt - 2 kg
ROYAL CANIN Gastro Intestinal Kitten to sucha karma przeznaczona dla kociąt. Wskazaniem do jej stosowania są ostre zaburzenia wchłaniania jelitowego. Została opracowana specjalnie jako wsparcie w regulacji pracy układu trawiennego mruczka. Pomaga przy częstych biegunkach, wymiotach czy zatwardzeniach. Warto interweniować, gdy zauważamy u naszego pupila jakieś niepokojące objawy i dokonać diagnostykę.
Zbyt duża ilość karmy może doprowadzić do otyłości kota, z którą wiąże się wiele chorób obniżających jakość życia czworonoga. Błędnie dobrana dieta w późniejszych latach może negatywnie odbić się na jego zdrowiu, dlatego warto wybrać karmę ROYAL CANIN Gastro Intestinal Kitten, która dobrze wpływa na ogólne zdrowie zwierzęcia. Problemy żołądkowe mogą skończyć się u niego odwodnieniem i osłabieniem.
ROYAL CANIN Gastro Intestinal Kitten jest nie tylko smaczna, ale również zdrowa. Zapewni mu dużo energii do zabawy. Jednym z najważniejszych składników ROYAL CANIN jest suszone białko drobiowe. To bardzo dobry rodzaj białka dla czworonoga. Jeśli twój kot ma problemy z trawieniem, warto zwrócić na to uwagę. Karma ROYAL CANIN powinna pomóc w tym procesie.
Zawarty w produkcie ryż ma szanse poprawić u kota siły witalne. Jest lekkostrawny. Młode zwierzęta powinny być chętne na spacery i zabawy. Stanowią one ważny element ich dnia i korzystnie oddziałują na zdrowie.
Karma ROYAL CANIN Gastro Intestinal Kitten, powstała ze składników najwyższej jakości. Została wyprodukowana z wykorzystaniem specjalnej technologii, dzięki której składniki pokarmowe cechuje lepsza podatność na trawienie.
Jeśli twój kot ma problemy z biegunkami, utracił wagę, wydaje się osłabiony czy często wymiotuje, warto postawić na specjalistyczny produkt, którego skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami.
Skład:
suszone białko drobiowe*, tłuszcze zwierzęce*, ryż*, gluten pszenny*, mąka kukurydziana*, hydrolizowane wątróbki drobiowe*, produkty drożdżowe, sole mineralne, olej rybny*, pulpa buraczana, proszek jajeczny*, włókno roślinne, olej sojowy*, łuski i nasiona psyllium (źródło substancji śluzotwórczych), fruktooligosacharydy (0,5%), wyciąg z drożdży (źródło mannooligosacharydów (0,2%) i beta-glukanów), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny). *wysokostrawne składniki.
Dodatki (na 1 kg karmy):
Dodatki dietetyczne: Witamina A: 25500 UI, Witamina D3: 1000 UI, Żelazo (3b103): 31 mg, Jod (3b201, 3b202): 3,1 mg, Miedź (3b405, 3b406): 10 mg, Mangan (3b502, 3b504): 41 mg, Cynk (3b603, 3b605, 3b606): 127 mg, Selen (3b801, 3b811, 3b812): 0,04 mg - Dodatki technologiczne: Klinoptylolit pochodzenia osadowego: 10 g - Konserwanty - Przeciwutleniacze.
Składniki analityczne:
Białko surowe: 35,0% - Oleje i tłuszcze surowe: 24,0% - Popiół surowy: 8,7% - Włókno surowe: 2,0% - Wapń: 1,25% - Potas: 0,9% - Sód: 0,7% - Kwasy tłuszczowe Omega 6: 5,2% - Kwasy tłuszczowe Omega 3: 1,2%.
Sucha czy mokra karma?
Koty są potomkami zwierząt pustynnych, dlatego wodę najchętniej pobierają z pokarmów. Dobrym sposobem karmienia mruczków jest więc karma mokra, która wraz z pożywieniem dostarcza dużą ilość wody. Ten rodzaj pożywienia jest zdrowy, bezpieczny i uwielbiany przez większość kotów. Z kolei karmienie kota suchą karmą jest wygodniejsze od innych metod żywienia – zarówno przechowywanie, jak i podawanie tego rodzaju pokarmu nie jest skomplikowane i nie wymaga zbyt dużego zaangażowania. Dużym atutem karm suchych jest także ich długi okres przydatności. Nie można jednak zapomnieć, że suche pożywienie w przeciwieństwie do mokrego, nie dostarcza kotu niezbędnej do funkcjonowania wody. W przypadku gdy dieta kota opiera się głównie o karmę suchą, należy pilnować, aby kot spożywał wystarczającą ilość wody. To właśnie od odpowiedniego nawodnienia zależna jest prawidłowa praca nerek i pęcherza. Najlepszym rozwiązaniem jest zamienne podawanie kotu karmy suchej i mokrej. W ten sposób dostarczymy pupilowi wszystkich niezbędnych do funkcjonowania wartości odżywczych oraz sprawimy, że dieta kota będzie dla niego atrakcyjna.