FURminator - furminator dla kotów krótkowłosych - S
Narzędzie FURminator - furminator dla kotów krótkowłosych - S do wyczesywania podszerstka dla kotów o krótkiej sierści. Gama produktów marki FURminator zaprojektowana została specjalnie z myślą o potrzebach Twojego czworonoga. Pielęgnacja kota nie musi wiązać się z wizytami w profesjonalnym salonie, przy pomocy kilku narzędzi możesz zająć się swoim pupilem w domowym zaciszu. Weź rutynę pielęgnacyjną we własne ręce, i już dziś wybierz FURminator - furminator dla kotów krótkowłosych - S
Dzięki specjalnemu furminatorowi zadbasz o sierść bez pomocy groomera. Narzędzie przystosowane jest do wczesywania podszerstka u kotów krótkowłosych. Regularne stosowanie furminatora ogranicza linienie do 90%, a dodatkowo zapobiega tworzeniu się kul włosowych. Rączka z gumy termoplastycznej pokryta jest powłoką antypoślizgową, co zapewnia stabilną i wygodną pracę. Urządzenie FURminator - furminator dla kotów krótkowłosych - S zostało specjalnie zaprojektowane, aby sięgać przez warstwę okrywową w celu bezpiecznego i łatwego usuwania luźnej sierści i podszerstka bez uszkadzania sierści lub przecinania skóry. Ponadto specjalnie zakrzywiona krawędź ślizga się po skórze kota , zapobiegając wbijaniu się w krawędzie i dopasowując się do naturalnej budowy i kształtu twojego zwierzaka dla wygody. Wszystkie metalowe elementy wykonane zostały ze stali nierdzewnej, dzięki czemu furminator będzie służyć przez wiele lat.
Cechy
- przeznaczony dla kotów krótkowłosych małych ras
- Skuteczne pozbywanie się podszerstka bez wyrywania włosów
- Wspiera zdrową skórę i sierść
- Przycisk Furejector ułatwiający usuwanie sierści
- Zaokrąglona krawędź dopasowana do naturalnego kształtu ciała pupila
Prawidłowa pielęgnacja okrywy włosowej. Czym szczotkować kota?
Pielęgnacja sierści jest bardzo ważna zarówno w przypadku czworonoga z długą, jak i gęstą sierścią, ale nie należy zapominać o pupilach z krótszym włosem. Regularne wyczesywanie poprawia ukrwienie skóry, pozytywnie wpływa na wzrost włosa, który staje się lśniący i zdrowy, a dodatkowo ograniczymy ilość sierści osadzającej się na meblach i ubraniach.
O ile pielęgnacja psów i kotów krótkowłosych nie zajmuje zbyt wiele czasu (warto wyczesać pupila raz w tygodniu) i wystarczy szczotka lub grzebień, to jeżeli zdecydujemy się na psa rasy samojed, maltańczyka, kota syberyjskiego oraz innego czworonoga o dłuższej okrywie włosowej, potrzebne będzie więcej akcesoriów.
- Warto zaopatrzyć się w filcak, który umożliwia bezbolesne pozbywanie się kołtunów. Szczególnie podczas spacerów w sierść mogą zaplątać się fragmenty roślin i inne zanieczyszczenia, które także przyczyniają się do powstawania trudnych do rozczesania supłów. Pominięcie filcaka w pielęgnacji może wiązać się z koniecznością wykonania bardzo krótkiego strzyżenia całej okrywy włosowej.
- Zadbać o sierść można przy użyciu zgrzebła. Ma ono grubsze, szeroko rozstawione zęby, pozwala na usunięcie resztek liści, brudu, martwego naskórka, umożliwia także znalezienie kołtunów, które można usunąć przy pomocy filcaka.
- Dostępne są również silikonowe rękawice i szczotki, które pozwalają dotrzeć do trudno dostępnych miejsc (pyszczek, uszy, okolice oczu), dzięki specjalnym wypustkom spełniają funkcje masażera oraz myjki.
Odkłaczanie kota - skuteczne metody
Mimo regularnego wyczesywania kociej sierści, każdy mruczek codziennie poświęca wiele czasu na samodzielną pielęgnację. Przystosowany do tego chropowaty język pozwala na pozbycie się brudu i rozczesywanie włosów. Wylizywana sierść dostaje się do przewodu pokarmowego, a nadmiar futra zalegający w jelitach może doprowadzić do różnych chorób. Dlatego warto zadbać o komfort kota, wspomagając wydalenie kul włosowych dostępnymi na rynku produktami.
- Można do tego użyć specjalne pasty, oferowane w różnych smakach, które oprócz spełniania głównej funkcji, są także świetną przekąską w ciągu dnia. Jednak przed jej kupnem należy dokładnie sprawdzić skład, aby nie doprowadzić do jeszcze większych problemów.
- Dla codziennej profilaktyki warto zasiać trawę, w sklepach zoologicznych dostępne są gotowe mieszanki wraz z doniczką, które wystarczy raz na kilka dni podlać. Kociak może mieć stały dostęp do trawy i samodzielnie dawkować odpowiednią porcję.
- Podobny efekt otrzymamy podając kotu gęsi smalec, jednak należy uważać, aby nie przesadzić z jego ilością. Wystarczy łyżeczka tygodniowa, żeby pomóc mruczkowi w oczyszczeniu przewodu pokarmowego.