ROYAL CANIN Gastrointestinal Low Fat - sucha karma dla psa - 1,5 kg

Sucha karma ROYAL CANIN Gastrointestinal Low Fat jest przeznaczona dla psów zmagających się z hiperlipidemią, chorobami przewodu pokarmowego, zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi czy ostrym zapaleniem trzustki. Pokarm ma ograniczoną ilość tłuszczu w składzie, dzięki czemu jest lekkostrawny, łatwo przyswajalny i ogranicza ryzyko nadwagi. Niewielka zawartość błonnika równie pozytywnie wpływa na proces trawienia i nie obciąża układu pokarmowego. Zawarte w karmie fruktooligosacharydy pomagają odbudować mikroflorę jelit, co niweluje ryzyko nawrotu stanu zapalnego.

Hiperlipidemia ma różne źródła. Nieraz jest ona efektem nieprawidłowego żywienia, a czasami ma przyczyny genetyczne. Często dotyka sznaucerów miniaturowych, owczarków szetlandzkich, ale generalnie narażone są psy w dojrzałym wieku. Zagrożeniem jest również przebyte zapalenie trzustki czy cukrzyca.

Zbyt duża ilość karmy może doprowadzić do otyłości czworonoga, wzrostu poziomu cholesterolu, z którą wiąże się wiele chorób obniżających jego jakość życia. Błędnie dobrana dieta w późniejszych latach może negatywnie odbić się na jego zdrowiu, dlatego warto wybrać produkt ROYAL CANIN, który nie zawiera sztucznych barwników i dobrze wpływa na ogólna formę zwierzęcia.

ROYAL CANIN jest nie tylko smaczna, ale również zdrowa. Jednym z najważniejszych składników jest suszone białko drobiowe. To produkt będący składnikiem budulcowym i źródłem aminokwasów egzogennych. Karma zawiera składniki, które nie powinny uczulać dorosłego psa.

Ryż to lekkostrawny składnik. Może polepszyć jakość stolca twojego podopiecznego, zmniejszyć objawy ostrych zaburzeń wchłaniania jelitowego i poprawić jego nastrój na co dzień.

Aksamitka wzniesiona to źródło luteiny, a ta jest znana jako silny antyoksydant i działa regenerująco. Olej rybny zawiera kwasy tłuszczowe, wspomagają łagodzenie podrażnień i ochronę skóry, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia jej wrażliwości na szkodliwe czynniki środowiskowe.

Jeśli twój pies ma problemy z biegunkami, utracił wagę, wydaje się osłabiony czy często wymiotuje, warto postawić na specjalistyczny produkt, którego skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami.

Przeciwwskazaniem do stosowania produktu jest ciąża, uczulenie zwierzęcia na którykolwiek składnik czy wiek nieodpowiadający podanym przez producenta kryteriom.

Zalety karmy ROYAL CANIN Intestinal Gastro Low Fat:

  • ma postać pysznych krokiecików, którym nie oprze się nawet najbardziej wybredny pies,
  • zawiera kompleks przeciwutleniaczy pomocnych w walce z wolnymi rodnikami,
  • ma obniżoną zawartość włókna, dlatego jest szczególnie polecana dla psów z chorobami przewodu pokarmowego,
  • ma obniżoną zawartość tłuszczy, może być bezpiecznie stosowany przez psy z nadwagą,
  • specjalnie opracowana formuła karmy ma za zadanie wspieranie prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego,
  • wyprodukowana ze składników najwyższej jakości, dostarcza odpowiednią ilość składników odżywczych niezbędnych w codziennej diecie.

Dawkowanie ROYAL CANIN Intestinal Gastro Low Fat:

Ilość podawanej dziennie karmy zależy przede wszystkim od wagi zwierzęcia. Pamiętaj, że podawanie karm weterynaryjnych powinno być zawsze najpierw konsultowane z lekarzem weterynarii. Zapewnij swojemu podopiecznemu stały dostęp do świeżej wody pitnej.

Dane szczegółowe

Skład:

ryż, suszone białko drobiowe, pszenica, jęczmień, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa buraczana, tłuszcze zwierzęce, sole mineralne, produkty drożdżowe, olej rybny, mono- i diglicerydy kwasów palmitynowego i stearynowego estryfikowane kwasem cytrynowym, łuski i nasiona psyllium, fruktooligosacharydy (0,48%), wyciąg z drożdży (źródło mannooligosacharydów) (0,19%), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny).

Dodatki/kg:

Witamina A: 16500 UI, Witamina D3: 1000 UI, Żelazo (3b103): 45 mg, Jod (3b201, 3b202): 4,5 mg, Miedź (3b405, 3b406): 14 mg, Mangan (3b502, 3b504): 58 mg, Cynk (3b603, 3b605, 3b606): 135 mg, Selen (3b801, 3b811, 3b812): 0,08 mg - Dodatki technologiczne: Klinoptylolit pochodzenia osadowego: 5 g - Konserwanty - Przeciwutleniacze.

Skład analityczny:

Białko surowe: 22,0% - Oleje i tłuszcze surowe: 7,0% - Popiół surowy: 6,2% - Włókno surowe: 1,8% - Niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe: 1,25% - Kwasy tłuszczowe Omega-3: 0,3% - EPA/DHA: 0,13%.

Dieta psa - co należy wiedzieć?

Podstawą zdrowia i witalności czworonogów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nieprawidłowe żywienie może w znacznym stopniu obniżyć komfort życia pupila. Warto więc wiedzieć, jakie są najistotniejsze cechy zdrowej diety.

Po pierwsze bardzo ważny jest wybór karmy – w końcu to ona jest źródłem niezbędnych do funkcjonowania składników. Dobra karma dla psa powinna zawierać dużą ilość mięsa, oleje roślinne i rybie, a także owoce i warzywa. Do składników, których powinniśmy unikać, należą przede wszystkim sztuczne barwniki, aromaty oraz konserwanty.

Ważne, aby karma była dostosowana do rasy psa, jego wieku, a także indywidualnych potrzeb takich jak alergia, choroby czy niedobory witamin. Przykładowo karma dla szczeniaków powinna zawierać więcej białka i tłuszczu niż karma przeznaczona dla psów dorosłych. Co więcej, dawka kaloryczna musi być adekwatna do zapotrzebowania pupila, w przeciwnym razie może grozić mu otyłość lub wychudzenie. To, ile powinien zjeść zwierzak w ciągu doby, zależy przede wszystkim od jego wieku, wielkości oraz aktywności fizycznej. Im więcej zwierzak wychodzi na spacery, czy bawi się na świeżym powietrzu, tym większe jest jego zapotrzebowanie energetyczne.

Kluczowa jest także regularność posiłków. Jedzenie o stałych, wyznaczonych porach ma pozytywny wpływ na trawienie psa, dodatkowo dzięki temu pupil nie będzie odczuwał głodu poza wyznaczonymi godzinami jedzenia. Zarówno dużym, jak i małym psom zaleca się podawanie kilku mniejszych posiłków zamiast jednego dużego.