ROYAL CANIN Gastrointestinal Puppy - sucha karma dla szczeniąt - 1 kg
ROYAL CANIN GASTROINTESTINAL PUPPY to receptura zawierająca szereg składników odżywczych. Ma za zadanie złagodzić objawy ostrych zaburzeń wchłaniania jelitowego u szczeniąt. Karma ta jest niezwykle wysokiej jakości. Kawałki w specjalnie dobranym sosie dobrze działają na apetyt psiaka. Jeśli twój pupil przechodzi przez fazę ostrej biegunki, warto mu zawczasu pomóc, zanim dojdzie do odwodnienia i poważniejszych konsekwencji zdrowotnych.
Zbyt duża ilość karmy może doprowadzić do otyłości czworonoga, z którą wiąże się wiele chorób obniżających jego jakość życia. Błędnie dobrana dieta w późniejszych latach może negatywnie odbić się na jego zdrowiu, dlatego warto wybrać produkt ROYAL CANIN, który nie zawiera sztucznych barwników i dobrze wpływa na ogólny stan zwierzęcia.
ROYAL CANIN jest nie tylko smaczna, ale również zdrowa. Jednym z najważniejszych składników jest suszone białko drobiowe. To produkt będący składnikiem budulcowym i źródłem aminokwasów egzogennych. Karma zawiera składniki, które nie powinny uczulać szczeniaka.Witamina D zadba o odporność twojego ulubieńca. W związku z jej niedoborem nieraz ma on mniej siły do zabawy, a jego zęby i układ nerwowy będą w gorszej kondycji. Jej odpowiednia ilość powinna zatem umożliwić lepsze radzenie sobie ze stresującymi sytuacjami i poprawić siły witalne i zdolność mobilizacji do działania. Żelazo to cenny i jeden z najważniejszych minerałów w organizmie każdego czworonoga. Psy są niezwykle wrażliwe na jego niedobory, które mogą doprowadzić do anemii, problemów z sierścią i spadku aktywności. Wypadająca sierść czy brak siły u naszego podopiecznego to bardzo niepokojące objawy.
Ryż i kukurydza to lekkostrawne składniki. Mogą polepszyć jakość stolca twojego podopiecznego, zmniejszyć objawy ostrych zaburzeń wchłaniania jelitowego i poprawić jego nastrój na co dzień. Kukurydza powinna być bezpieczna pod kątem alergii i działać moczopędnie, a także rozkurczowo.
Jeśli twój pies ma problemy z biegunkami, utracił wagę, wydaje się osłabiony czy często wymiotuje, warto postawić na specjalistyczny produkt, którego skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami.
Przeciwwskazaniem do stosowania produktu jest ciąża, uczulenie zwierzęcia na którykolwiek składnik czy wiek nieodpowiadający podanym przez producenta kryteriom.
Skład:
ryż*, suszone białko drobiowe*, tłuszcze zwierzęce*, kukurydza*, suszone białko wieprzowe*, gluten pszenny*, pulpa buraczana, hydrolizat białka zwierzęcego*, sole mineralne, proszek jajeczny*, olej sojowy*, olej rybny*, produkty drożdżowe, łuski i nasiona psyllium (źródło substancji śluzotwórczych), fruktooligosacharydy (0,5%), wyciąg z drożdży (źródło mannooligosacharydów (0,2%) i beta-glukanów), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny). *wysokostrawne składniki.
Dodatki na 1 kg
Dodatki dietetyczne: Witamina A: 17000 UI, Witamina D3: 1100 UI, Żelazo (3b103): 52 mg, Jod (3b201, 3b202): 5,2 mg, Miedź (3b405, 3b406): 15 mg, Mangan (3b502, 3b504): 67 mg, Cynk (3b603, 3b605, 3b606): 137 mg, Selen (3b801, 3b811, 3b812): 0,1 mg - Dodatki technologiczne: Klinoptylolit pochodzenia osadowego: 10 g - Konserwanty - Przeciwutleniacze.
Składniki analityczne:
Białko surowe: 29,0% - Oleje i tłuszcze surowe: 22,0% - Popiół surowy: 7,9% - Włókno surowe: 1,3% - Wapń: 1,28% - Sód: 0,4% - Potas: 0,8% - Kwasy tłuszczowe Omega-6: 4,1% - Kwasy tłuszczowe Omega-3: 0,9%.
Dieta psa - co należy wiedzieć?
Podstawą zdrowia i witalności czworonogów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nieprawidłowe żywienie może w znacznym stopniu obniżyć komfort życia pupila. Warto więc wiedzieć, jakie są najistotniejsze cechy zdrowej diety.
Po pierwsze bardzo ważny jest wybór karmy – w końcu to ona jest źródłem niezbędnych do funkcjonowania składników. Dobry posiłek dla psa powinna zawierać dużą ilość mięsa, oleje roślinne i rybie, a także owoce i warzywa. Do składników, których powinniśmy unikać należą przede wszystkim sztuczne barwniki, aromaty oraz konserwanty.
Ważne, aby produkt był dostosowany do rasy psa, jego wieku, a także indywidualnych potrzeb takich jak alergia, choroby czy niedobory witamin. Przykładowo karma dla szczeniaków powinna zawierać więcej białka i tłuszczu niż karma przeznaczona dla psów dorosłych. Co więcej, dawka kaloryczna musi być adekwatna do zapotrzebowania pupila, w przeciwnym razie może grozić mu otyłość lub wychudzenie. To, ile powinien zjeść zwierzak w ciągu doby, zależy przede wszystkim od jego wieku, wielkości oraz aktywności fizycznej. Im więcej wychodzi na spacery, czy bawi się na świeżym powietrzu, tym większe jest jego zapotrzebowanie energetyczne.
Kluczowa jest także regularność posiłków. Jedzenie o stałych, wyznaczonych porach ma pozytywny wpływ na trawienie psa, dodatkowo dzięki temu pupil nie będzie odczuwał głodu poza wyznaczonymi godzinami jedzenia. Zarówno dużym, jak i małym podopiecznym zaleca się podawanie kilku mniejszych posiłków zamiast jednego dużego.