PETMEX ucho wieprzowe - gryzak dla psa - 1 szt. - 40 g

Ucho wieprzowe to naturalny i niezwykle smaczny gryzak dla Twojego psa. Dzięki trwałej formule zapewni pupilowi długie godziny rozrywki, i tym samym pomoże zredukować destrukcyjne nawyki. To świetny sposób na psią nudę!

Uszy wieprzowe poddawane są specjalnemu procesowi suszenia, dzięki któremu zachowują wszystkie cenne wartości odżywcze - w tym białko, witaminy i minerały, które doskonale uzupełnią dietę Twojego psa. Produkt jest w 100% naturalny - nie zawiera glutenu, sztucznych składników i konserwantów, dlatego z powodzeniem można go podawać psom wrażliwym. Gryzak poprzez regularne żucie odświeży oddech pupila oraz sprawi, że jego zęby będą silne, zdrowe i pozbawione kamienia. Niezwykły smak przysmaku z pewnością zachwyci Twojego czworonoga.

Uniwersalna wielkość i średnia twardość przekąski sprawia, że jest ona odpowiednia dla psów wszystkich ras i w każdym wieku.

Cechy produktu:

  • naturalny gryzak dla psów - ucho wieprzowe
  • odpowiedni dla wszystkich psów
  • stopień twardości - 3/5
  • pielęgnuje zęby i dziąsła
  • odświeża oddech
  • wzmacnia mięśnie szczęki
  • zaspokaja potrzebę gryzienia
  • zapewnia rozrywkę na długi czas
  • bogactwo białka, witamin i minerałów
  • bez zbóż i sztucznych dodatków
  • wyjątkowy smak
  • Skład:

    100% ucho wieprzowe

    Analiza:

    białko surowe 66,4%, tłuszcz surowy 28,19%, wilgotność 7,9%, popiół surowy 1,41%

    Cechy zdrowej diety psa

    Podstawą zdrowia i witalności czworonogów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nieprawidłowe żywienie może w znacznym stopniu obniżyć komfort życia pupila oraz negatywnie wpłynąć na jego zdrowie, dlatego warto wiedzieć, jakie są najistotniejsze cechy zdrowej diety psów.

    Bardzo ważny jest wybór karmy – w końcu to ona jest źródłem niezbędnych do funkcjonowania składników. Dobra karma dla psa powinna zawierać dużą ilość mięsa, oleje roślinne i rybie, a także owoce i warzywa. Do składników, których powinniśmy unikać należą przede wszystkim sztuczne barwniki, aromaty oraz konserwanty. Ważne także, aby karma była dostosowana do rasy psa, jego wieku oraz indywidualnych potrzeb takich jak alergia, choroby czy niedobory witamin. Przykładowo karma dla szczeniaków powinna zawierać więcej białka i tłuszczu niż karma przeznaczona dla psów dorosłych.

    Co więcej, dawka kaloryczna musi być adekwatna do zapotrzebowania pupila, w przeciwnym razie może grozić mu otyłość lub wychudzenie. To, ile powinien zjeść zwierzak w ciągu doby zależy przede wszystkim od jego wieku, wielkości oraz aktywności fizycznej. Im więcej zwierzak wychodzi na spacery, czy bawi się na świeżym powietrzu, tym większe jest jego zapotrzebowanie energetyczne. Kluczowa jest także regularność posiłków. Jedzenie o stałych, wyznaczonych porach ma pozytywny wpływ na trawienie psa, a także dzięki temu pupil nie będzie odczuwał głodu poza wyznaczonymi godzinami jedzenia. Zarówno dużym jak i małym psom zaleca się podawanie kilku mniejszych posiłków zamiast jednego dużego.