HILL'S Feline c/d Urinary Care Gulasz z kurczakiem - mokra karma dla kota - 82 g
HILL'S Feline c/d Urinary Care Gulasz z kurczakiem jest idealna w przypadku dawkowania po konsultacji z weterynarzem. Produkt łatwo się otwiera i przechowuje. Dobrze odżywiony kot lepiej się czuje, będzie rzadziej chorował, a także prawdopodobnie dłużej żył. Jeśli twój pupil jest wybredny, to warto spróbować karmy HILL’S. Jest odpowiednia dla wszystkich dorosłych mruczków, bez względu na ich rasę czy wagę. Wyróżnia ją niska zawartość magnezu, wapnia i witaminy D. Jest przydatna przy schorzeniach dolnych dróg moczowych.
Warto pamiętać również o tym, że zbyt duża ilość podawanych posiłków może powodować u zwierzęcia otyłość i wiele chorób. Dlatego należy rozważnie wybrać pokarm, który ma regularnie spożywać nasz ulubieniec.
Karma mokra HILL’S powinna dobrze wpływać na ogólne zdrowie, a szczególnie układ dróg moczowych. Producent zapewnia, że produkt pomaga rozpuszczać kamienie struwitowe nawet w 7 dni. Składniki karmy powinny również ograniczyć poziom zestresowania zwierzęcia, który może przyczyniać do problemów z oddawaniem moczu. Witamina A oddziałuje ponadto pozytywnie na układ nerwowy i immunologiczny. Receptura produktu HILL’s została opracowana specjalnie pod kątem dorosłych kotów, które uwielbiają kurczaka. Ten rodzaj mięsa jest szczególnie uwielbiany przez mruczki. Stanowi do tego doskonale źródło pełnowartościowego białka.
Produkt zawiera 6,8 mg żelaza na kg, którego niedobór może się skończyć nawet anemią i osłabieniem czy problemów z sierścią. Miedź działa korzystnie na kości, a także zmniejszy nasze obawy o przedwczesne starzenie pupila. Ma za zadanie ponadto uczestniczyć w syntezie hemoglobiny i w transporcie żelaza. Fosfor – oprócz funkcji budulcowej – utrzymuje pH krwi. Niedobór tych minerałów może skończyć się częstym łamaniem kości przez zwierzę
Karmy nie powinno się podawać kociętom czy kotkom w ciąży, a także w okresie laktacji.
Cechy produktu
Skład:
mięso i składniki pochodzenia zwierzęcego (kurczak 10%), roślinne ekstrakty białkowe, zboża, składniki pochodzenia roślinnego, warzywa (1,2%), oleje i tłuszcze, minerały. Substancje alkalizujące mocz: cytrynian potasu (0,6 g/kg).
Dodatki na 1 kg:
Dodatki żywieniowe: 3b103 (żelazo) 6,8 mg, 3b202 (jod) 0,2 mg, 3b405 (miedź) 0,6 mg, 3b503 (mangan) 1,5 mg, 3b603 (cynk) 21,5 mg. Dodatek technologiczny: alginian potasu 4 g.
Analiza:
białko 8,2%, zawartość tłuszczu 3,7%, surowy błonnik 0,13%, surowy popiół 1,2%, wilgotność 80,1%, chlorki 0,18%, siarka 0,14%, hydroksyprolina 0,24%, wapń 0,16%, fosfor 0,13%, sód 0,07%, potas 0,19%, magnez 0,01%; na kg: witamina A 31 037 j.m., witamina D3 434 j.m.
Karma sucha czy mokra?
Koty są potomkami zwierząt pustynnych, dlatego wodę najchętniej pobierają z pokarmów. Dobrym sposobem karmienia mruczków jest więc karma mokra, która wraz z pożywieniem dostarcza dużą ilość wody. Warto postawić na taki sposób odżywiania swojego pupila. Jest on zdrowy, bezpieczny i uwielbiany przez większość kotów.
Z kolei podawanie zwierzęciu suchej karmy jest wygodniejsze od innych metod żywienia – zarówno przechowywanie, jak i podawanie tego rodzaju pokarmu nie jest skomplikowane i nie wymaga zbyt dużego zaangażowania. Dużym atutem karm suchych jest także ich długi okres przydatności.
Nie można jednak zapomnieć, że suche pożywienie w przeciwieństwie do mokrego, nie dostarcza kotu niezbędnej do funkcjonowania wody. W przypadku, gdy dieta naszego ulubieńca opiera się głównie o karmę suchą, należy pilnować, aby spożywał wystarczającą ilość wody. To właśnie od odpowiedniego nawodnienia zależna jest prawidłowa praca nerek i pęcherza. Najlepszym rozwiązaniem jest zamienne podawanie pupilowi karmy suchej i mokrej. W ten sposób dostarczymy mu wszystkich niezbędnych do funkcjonowania wartości odżywczych oraz sprawimy, że dieta będzie dla niego atrakcyjna.