TRIXIE Szarpak - zabawka dla psa - 30 cm
Jedną z ulubionych rozrywek większości psów jest przeciąganie i siłowanie się. Do tego rodzaju aktywnie spędzanego czasu idealnie sprawdzi się szarpak marki Trixie, który jest niezwykle angażujący i zwraca uwagę naszego czworonoga, co pobudza go do aktywności i pozwala zachować sprawność ruchową. Zabawka jest niezwykle wytrzymała - została wykonana z odpornych na szarpanie i gryzienie włókien bawełnianych. To idealna propozycja dla psów w każdym wieku!Cechy produktu:
Zabawa szarpakiem
Oprócz aspektu rozrywki, przeciąganie się szarpakiem pogłębia relację psa z właścicielem - pozwala zbudować więź i wpływa pozytywnie na rozwój psychiczny. Wystarczy codziennie poświęcić przynajmniej kilka minut na zabawę z szarpakiem, a efekty będą widoczne bardzo szybko. Pies będzie kojarzyć nas z czymś dobrym, co poprawia jego humor. Nauczy się, że przebywanie z nami niesie za sobą wiele korzyści.
Jaki wybrać szarpak?
W sklepach zoologicznych dostępne jest wiele szarpaków. Każdy pies ma różne upodobania, jednemu wystarczy kawałek sznurka, aby świetnie się bawić, a inny będzie potrzebować dodatkowego bodźca w postaci piszczącej piłki czy drewnianego elementu.
Na początek przygody lepiej wybrać coś miękkiego, z czasem można stopniowo zwiększać twardość zabawki, dzięki czemu psiak będzie mógł sam zdecydować, który rodzaj szarpaka sprawia mu najwięcej radości. Mimo, że szarpaki wykonane są z bardzo mocnych materiałów, to nie należy pozwalać psu na żucie czy próbę rozgryzienia zabawki. Zjedzenie fragmentów może spowodować problemy zdrowotne. Szczególnie w przypadku szczeniaków, które mają ciągłą potrzebę gryzienia wszystkiego co je otacza.
Prawidłowa zabawa szarpakiem
Przeciąganie szarpakiem może wydawać się prostą czynnością, jednak należy przestrzegać kilku zasad, aby zabawa nie powodowała u psa niepożądanych reakcji. Jeżeli chcemy, aby psiak zainteresował się szarpakiem, nie powinien on być stale dostępny, gdyż po kilku dniach zabawka się znudzi. Siłowanie się powinno trwać kilkanaście sekund, nie możemy łatwo odpuścić psu, im więcej utrudnień, tym większe wyzwanie i stopień atrakcyjności zabawy. Warto pamiętać, że zarówno pies, jak i opiekun powinni na zmianę wygrywać „walkę” o szarpak. Jeżeli to my zawsze będziemy kończyć z szarpakiem w rękach, to piesek zrezygnuje z tej formy aktywności, podobna sytuacja będzie mieć miejsce, jeżeli to psiak zwycięży w każdej rundzie.
Podczas zabawy szarpakiem pies może powarkiwać, jednak nie jest to oznaką agresji, a wręcz przeciwnie, zadowolenia z atrakcyjnej zabawy. Możemy uatrakcyjniać szarpanie poprzez wyrzucanie zabawki kilka metrów dalej i ściganie się z psem, możemy także po złapaniu szarpaka uciekać przed psem, następnie role mogą się odwrócić i to my będziemy musieli dogonić rozpędzonego czworonoga.
Szarpak mimo prostoty wykonania należy do grupy zabawek przynoszących korzyści zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Kontakt człowieka z psem zacieśnia relacje, buduje zaufanie, natomiast aktywne wykorzystanie czasu wzmacnia mięśnie, pomaga zachować zdrową sylwetkę, zaspokaja również naturalne potrzeby zwierzęcia. Szarpak podobnie jak smycz i obroża, powinny znaleźć się w wyprawce każdego psa.