O'Canis konserwa dla psa, Konina z warzywami i siemieniem lnianym 800g

O'Canis konserwa dla psa, Konina z warzywami i siemieniem lnianym 800g to kompletny produkt dla dorosłych psów wszystkich ras. Powinna zdać egzamin w przypadku alergików.

Zbyt duża ilość karmy prowadzi do otyłości psiaka oraz w konsekwencji do wielu chorób obniżających jakość życia czworonoga. Błędnie dobrana dieta w późniejszych latach może negatywnie odbić się na jego zdrowiu, dlatego warto wybrać karmę O’Canis, która dobrze wpływa na ogólne zdrowie zwierzęcia.

Posiłek z zawartością koniny może być ciekawym urozmaiceniem dla psa. Wyróżnia się lekkostrawnością. Pod nadzorem weterynarza ma zastosowanie przy diecie wykluczającej. Uważa się ją za delikatny rodzaj mięsa i wartościowe źródło białka. Dostarczy dużo żelaza. Jest to cenny i jeden z najważniejszych minerałów w organizmie każdego czworonoga. Psy są niezwykle wrażliwe na niedobory żelaza, które mogą doprowadzić do anemii, problemów z sierścią i spadku aktywności. Karma dostarcza ponadto ważnego wapnia. Wapń gwarantuje odpowiednią budowę kości. Zwiększa pobieranie tlenu przez mięśnie. Pies potrzebuje go, aby jego serce właściwie pracowało. Fosfor oprócz funkcji budulcowej – utrzymuje pH krwi. Niedobór tych minerałów może skończyć się częstym łamaniem kości przez zwierzę. Regularne spożywanie przez twojego pupila karmy O’Canin powinno również dostarczyć witaminy z grupy B. Są odpowiedzialne za metabolizm cukrów, tłuszczów i aminokwasów, syntezę hemoglobiny, poziom cholesterolu.

Siemię lniane może dostarczyć zwierzęciu cynk, który czasami zapobiega chorobom nerek i skóry. Sucha czy szorstka sierść psa może oznaczać niedobór tego pierwiastka. Siemię lniane jest ponadto źródłem witaminy E poprawia krzepnięcie krwi. Jej niedobór może skutkować mniejsza płodnością, paraliżem mięśni czy zmianami skórnymi.

Kolejny składnik karmy, marchewka, może pomóc w przypadku problemów z prawidłowym wypróżnianiem. Jeżeli twój pupil ma biegunki lub zaparcia, należy zastanowić się nad jego dietą i być może ją skorygować.

Producent gwarantuje, że karma zawiera świeże składniki, bez chemicznych dodatków, sztucznych aromatów, sztucznych barwników. Nie ma w składzie konserwantów czy substancji wabiących.

Skład:

90% koniny (w tym: 60% mięsa, 22% płuc, 11% serc, 3% krtani, 2% tchawicy, 2% wątroby), 5% marchwi, 4,0% siemienia lnianego, 1% witaminy i minerały

Składniki analityczne:

białko surowe 12,1%, tłuszcz surowy 5,6 %, popiół surowy 1,4%, włókna surowe 0,5%, wilgotność 78,4%, witaminy w naturalnych ilościach.

Dawkowanie

Wiek psa

2-6 miesięcy - około 5% masy ciała

od 6 miesiąca - około 2% masy ciała

psi seniorzy - wedle potrzeb więcej niż 2% masy ciała

Dieta psa - co należy wiedzieć?

Podstawą zdrowia i witalności czworonogów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nieprawidłowe żywienie może w znacznym stopniu obniżyć komfort życia pupila. Warto więc wiedzieć , jakie są najistotniejsze cechy zdrowej diety.

Po pierwsze bardzo ważny jest wybór karmy – w końcu to ona jest źródłem niezbędnych do funkcjonowania składników. Dobra karma dla psa powinna zawierać dużą ilość mięsa, oleje roślinne i rybie, a także owoce i warzywa. Do składników, których powinniśmy unikać, należą przede wszystkim sztuczne barwniki, aromaty oraz konserwanty.

Ważne, aby karma była dostosowana do rasy psa, jego wieku, a także indywidualnych potrzeb takich jak alergia, choroby czy niedobory witamin. Przykładowo karma dla szczeniaków powinna zawierać więcej białka i tłuszczu niż karma przeznaczona dla psów dorosłych. Co więcej, dawka kaloryczna musi być adekwatna do zapotrzebowania pupila, w przeciwnym razie może grozić mu otyłość lub wychudzenie. To, ile powinien zjeść zwierzak w ciągu doby, zależy przede wszystkim od jego wieku, wielkości oraz aktywności fizycznej. Im więcej zwierzak wychodzi na spacery, czy bawi się na świeżym powietrzu, tym większe jest jego zapotrzebowanie energetyczne.

Kluczowa jest także regularność posiłków. Jedzenie o stałych, wyznaczonych porach ma pozytywny wpływ na trawienie psa, dodatkowo dzięki temu pupil nie będzie odczuwał głodu poza wyznaczonymi godzinami jedzenia. Zarówno dużym, jak i małym psom zaleca się podawanie kilku mniejszych posiłków zamiast jednego dużego.