Zobacz polecane produkty:

O'CANIS Jeleń, seler, burak czerwony - pieczona sucha karma dla psa - 10 kg

O'Canis karma pieczona z jeleniem, selerem i czerwonym burakiem 10 kg to kompletny produkt dla dorosłych psów wszystkich ras. Powinna też sprawdzić się w przypadku nietolerancji pokarmowych.

Zbyt duża ilość karmy prowadzi do otyłości psiaka oraz w konsekwencji do wielu chorób obniżających jakość życia czworonoga. Błędnie dobrana dieta w późniejszych latach może negatywnie odbić się na jego zdrowiu, dlatego warto wybrać karmę O’Canis, która dobrze wpływa na ogólne zdrowie zwierzęcia.

Posiłek z zawartością jelenia może być ciekawym urozmaiceniem dla psa. Stanowi interesujące źródło białka. Wyróżnia się niską zawartością cholesterolu i tłuszczu.

Czy pies może jeść buraki?

Buraki mogą być spożywane przez psa. Należy jednak uważać na to, aby nie podawać ich psu zbyt wiele. Karma O'CANIS Jeleń, seler, burak czerwony o idealnie skomponowanej zawartości buraków czerwonych, dostarcza dużo żelaza. Jest to cenny i jeden z najważniejszych minerałów w organizmie każdego czworonoga. Psy są niezwykle wrażliwe na niedobory żelaza, które mogą doprowadzić do anemii, problemów z sierścią i spadku aktywności. Karma dostarcza ponadto ważnego wapnia. Wapń gwarantuje odpowiednią budowę kości. Zwiększa pobieranie tlenu przez mięśnie. Pies potrzebuje go, aby jego serce właściwie pracowało. Fosfor oprócz funkcji budulcowej – utrzymuje pH krwi. Niedobór tych minerałów może skończyć się częstym łamaniem kości przez zwierzę. Regularne spożywanie przez twojego pupila karmy O’Canin powinno również dostarczyć witaminę C oraz witaminy z grupy B. Te drugie są odpowiedzialne za metabolizm cukrów, tłuszczów i aminokwasów, syntezę hemoglobiny, poziom cholesterolu. Poziom witaminy C jest istotny u psa, który uwielbia długie spacery, bieganie i kosztujące go dużo energii zabawy.

Zawarty w karmie seler nieraz korzystnie oddziałuje na nerki, a burak może wspomóc krążenie krwi u Twojego pupila.

Producent gwarantuje, ze wykorzystuje surowce regionalne, nie używa ziaren zbóż, nie stosuje mączki kostnej i zwierzęcej. Karm jest wolna od cukru, soli, mięsa niskiej jakości, sztucznych dodatków i atraktantów.

Skład:

Świeże mięso z jelenia 40%, suszone mięso z jelenia 25%, suszony seler 16%, czerwony burak 8%, błonnik grochowy 3%, pietruszka 2%, marchew 2%, dynia 2%, jabłko 1%, juka Schidigera 1%. Może zawierać śladowe ilości obcego DNA z powodu kolejności produkcji.

Składniki analityczne:

Białko surowe (29,6%,) Tłuszcz surowy (11,7%), Popiół surowy (6,0%), Włókno surowe (4,1%), Wapń (1,3%), Fosfor (1,0%), Sód (0,31%). p>

Wartość energetyczna:

Karma dostarcza 1943 kJ (465 kcal) energii ze 100g produktu.

Dieta psa - co należy wiedzieć?

Podstawą zdrowia i witalności czworonogów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nieprawidłowe żywienie może w znacznym stopniu obniżyć komfort życia pupila. Warto więc wiedzieć, jakie są najistotniejsze cechy zdrowej diety.

Po pierwsze bardzo ważny jest wybór karmy – w końcu to ona jest źródłem niezbędnych do funkcjonowania składników. Dobra karma dla psa powinna zawierać dużą ilość mięsa, oleje roślinne i rybie, a także owoce i warzywa. Do składników, których powinniśmy unikać, należą przede wszystkim sztuczne barwniki, aromaty oraz konserwanty.

Ważne, aby karma była dostosowana do rasy psa, jego wieku, a także indywidualnych potrzeb takich jak alergia, choroby czy niedobory witamin. Przykładowo karma dla szczeniaków powinna zawierać więcej białka i tłuszczu niż karma przeznaczona dla psów dorosłych. Co więcej, dawka kaloryczna musi być adekwatna do zapotrzebowania pupila, w przeciwnym razie może grozić mu otyłość lub wychudzenie. To, ile powinien zjeść zwierzak w ciągu doby, zależy przede wszystkim od jego wieku, wielkości oraz aktywności fizycznej. Im więcej zwierzak wychodzi na spacery, czy bawi się na świeżym powietrzu, tym większe jest jego zapotrzebowanie energetyczne.

Kluczowa jest także regularność posiłków. Jedzenie o stałych, wyznaczonych porach ma pozytywny wpływ na trawienie psa, dodatkowo dzięki temu pupil nie będzie odczuwał głodu poza wyznaczonymi godzinami jedzenia. Zarówno dużym, jak i małym psom zaleca się podawanie kilku mniejszych posiłków zamiast jednego dużego.