EUKANUBA Daily Care Adult Mono Protein Łosoś - sucha karma dla psa - 12 kg

EUKANUBA Daily Care Adult Mono Protein Łosoś to pełnoporcjowa, sucha karma dla dorosłego psa, który boryka się z alergiami. Receptura karmy została opracowana w taki sposób, aby zawierała jak najmniej alergenów, przez co wspierała zdrowie skóry i sprzyjała utrzymaniu pięknego włosa.

Zbyt duża ilość karmy może doprowadzić do otyłości psiaka, z którą wiąże się wiele chorób obniżających jakość życia czworonoga. Błędnie dobrana dieta w późniejszych latach może negatywnie odbić się na jego zdrowiu, dlatego warto wybrać karmę EUKANUBA. Nieleczone alergie mogą być dla psa źródłem bólu i dyskomfortu. Objawy ze strony układu pokarmowego czy swędząca skóra to rzeczy, których chcielibyśmy oszczędzić naszemu ulubieńcowi.

EUKANUBA została wyprodukowana ze składników najwyższej jakości. Skład karmy ogranicza prawdopodobieństwo wystąpienia alergii. Zielony groszek zmniejsza ryzyko zaparć, nowotworów i może opóźnić starzenie się zwierzęcia.

Żelazo to cenny i jeden z najważniejszych minerałów w organizmie każdego czworonoga. Psy są niezwykle wrażliwe na niedobory żelaza, które mogą doprowadzić do anemii, problemów z sierścią i spadku aktywności. Witamina A oddziałuje ponadto pozytywnie na układ nerwowy i immunologiczny. Jej niedobór może pogarszać wzrok, a odpowiednia ilość pomaga w prawidłowym wzroście zwierzęcia. Witamina E poprawia krzepnięcie krwi. Jej niedobór może skutkować mniejsza płodnością, paraliżem mięśni czy zmianami skórnymi. Witamina D zadba o odporność pupila. W związku z jej niedoborem twój podopieczny może mieć mniej energii i siły do zabawy, a jego zęby i układ nerwowy będą w gorszej kondycji.

Łosoś to całkowicie bezpieczna ryba dla czworonoga. Świetnie smakuje oraz ma wiele korzystnych właściwości. Jest odpowiednim źródłem białka. Pulpa buraczana jest przydatnym elementem karmy. Nieraz zmniejsza częstotliwość biegunek i wzdęć.

Najważniejsze cechy:

  • zbilansowany skład
  • źródło witamin
  • atrakcyjny smak
  • Skład:

    Świeżo mrożony łosoś (18%), mączka z łososia (18%), ziemniaki, cały groszek, słodkie ziemniaki (11%), skrobia grochowa, tłuszcz z łososia (3,2%), suszona pulpa buraczana (3%), sos z łososia (2%) ), olej słonecznikowy, fruktooligosacharydy (0,25%, naturalny prebiotyk), mannanooligosacharydy (0,15%, naturalny prebiotyk), minerały.

    Analiza:

    Białko 24%, tłuszcz 12%, kwasy tłuszczowe omega-6 1,7%, kwasy tłuszczowe omega-3 1,2%, popiół surowy 6,9%, włókno surowe 2,4%, wapń 1,2%, fosfor 0,9%

    Dodatki:

    witamina A 62000 j.m., witamina C 63 mg, witamina D₃ 1080IU, witamina E 221mg, beta-karoten 2,4mg, pięciowodny siarczan miedzi (miedź) 12mg, jodek potasu (jod) 2,5mg, jednowodny siarczan manganu (mangan) 38mg, tlenek cynku (cynk) 110mg, jednowodny siarczan żelaza (żelazo ) 66 mg.

    Dieta psa - co należy wiedzieć?

    Podstawą zdrowia i witalności czworonogów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nieprawidłowe żywienie może w znacznym stopniu obniżyć komfort życia pupila. Warto więc wiedzieć, jakie są najistotniejsze cechy zdrowej diety.

    Po pierwsze bardzo ważny jest wybór karmy – w końcu to ona jest źródłem niezbędnych do funkcjonowania składników. Dobry posiłek dla psa powinna zawierać dużą ilość mięsa, oleje roślinne i rybie, a także owoce i warzywa. Do składników, których powinniśmy unikać, należą przede wszystkim sztuczne barwniki, aromaty oraz konserwanty.

    Ważne, aby produkt był dostosowany do rasy psa, jego wieku, a także indywidualnych potrzeb takich jak alergia, choroby czy niedobory witamin. Przykładowo karma dla szczeniaków powinna zawierać więcej białka i tłuszczu niż karma przeznaczona dla psów dorosłych. Co więcej, dawka kaloryczna musi być adekwatna do zapotrzebowania pupila, w przeciwnym razie może grozić mu otyłość lub wychudzenie. To, ile powinien zjeść zwierzak w ciągu doby, zależy przede wszystkim od jego wieku, wielkości oraz aktywności fizycznej. Im więcej wychodzi na spacery, czy bawi się na świeżym powietrzu, tym większe jest jego zapotrzebowanie energetyczne.

    Kluczowa jest także regularność posiłków. Jedzenie o stałych, wyznaczonych porach ma pozytywny wpływ na trawienie psa, dodatkowo dzięki temu pupil nie będzie odczuwał głodu poza wyznaczonymi godzinami jedzenia. Zarówno dużym, jak i małym podopiecznym zaleca się podawanie kilku mniejszych posiłków zamiast jednego dużego.