Zobacz polecane produkty:

EUKANUBA Breed Specific Adult Yorkshire Terrier - sucha karma dla psa - 2 kg

EUKANUBA Breed Specific Adult Yorkshire Terrier to pełnoporcjowa sucha karma dla psa. Została skomponowana specjalnie, by spełnić potrzeby czworonogów rasy Yorkshire Terrier. Sprawdzi się również u ras cavalier King Charles spaniel, pudel miniaturowy i ozdobny oraz shih tzu.

Zbyt duża ilość karmy może doprowadzić do otyłości psiaka, z którą wiąże się wiele chorób obniżających jakość życia czworonoga. Błędnie dobrana dieta w późniejszych latach może negatywnie odbić się na jego zdrowiu, dlatego warto wybrać karmę EUKANUBA.

Kurczak jest dobrym źródłem białka, które jest niezbędne w diecie jako składnik budulcowy i źródło aminokwasów egzogennych. Drób jest bezpieczny dla większości psów i zwykle ich nie uczula. Siemię lniane to dobre źródło miedzi czy wapnia. Wapń gwarantuje odpowiednią budowę kości. Zwiększa pobieranie tlenu przez mięśnie. Twój ulubieniec potrzebuje go, aby jego serce właściwie pracowało. Suszone jajko dostarczy aminokwasów, witamin i minerałów. Miedź działa korzystnie na kości, a także zmniejszy nasze obawy o przedwczesne starzenie pupila. Ma za zadanie ponadto uczestniczyć w syntezie hemoglobiny i w transporcie żelaza. Olej rybny zawiera kwasy tłuszczowe, wspomagają łagodzenie podrażnień i ochronę skóry, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia jej wrażliwości na szkodliwe czynniki środowiskowe. Ryż wyróżnia się wysoką przyswajalnością.

Żelazo to cenny i jeden z najważniejszych minerałów w organizmie każdego czworonoga. Psy są niezwykle wrażliwe na niedobory żelaza, które mogą doprowadzić do anemii, problemów z sierścią i spadku aktywności. Witamina A oddziałuje ponadto pozytywnie na układ nerwowy i immunologiczny. Jej niedobór może pogarszać wzrok, a odpowiednia ilość pomaga w prawidłowym wzroście zwierzęcia. Witamina E poprawia krzepnięcie krwi. Jej niedobór może skutkować mniejszą płodnością, paraliżem mięśni czy zmianami skórnymi. Witamina D zadba o odporność pupila. W związku z jej niedoborem twój podopieczny może mieć mniej energii i siły do zabawy, a jego zęby i układ nerwowy będą w gorszej kondycji.

Cynk może zapobiec chorobom nerek i skóry. Wpływa korzystnie na pazury, metabolizm białek, węglowodanów i tłuszczów. Sucha czy szorstka sierść może oznaczać niedobór tego pierwiastka. Jego za mała ilość kończy się w skrajnych przypadkach łysieniem.

Najważniejsze cechy:

  • zbilansowany skład
  • źródło witamin
  • atrakcyjny smak
  • Skład:

    suszony kurczak i indyk (31% w tym kurczak 19%, naturalne źródło glukozamina, siarczan chondroityny i tauryna), kukurydza, pszenica, tłuszcz wieprzowy, świeży kurczak (4%), ryż, sorgo, jęczmień, suszone wysłodki buraczane (2.9%), sos z kurczaka, minerały (w tym heksametafosforan sodu 0.38%), suszone jaja całe, olej z ryb (naturalne źródło kwasy tłuszczowe omega-3), fruktooligosacharydy (0.38%, naturalny prebiotyk), siemię lniane.

    Dodatki na 1 kg:

    Witamina A (46 002 j.m./kg), witamina C (56 mg/kg), witamina D3 (1 526 j.m./kg), witamina E (255 mg/kg), beta-karoten (30 mg/kg), l-karnityna (50 mg/kg), pięciowodny siarczan miedzi (15 mg/kg), jodek potasu (2,9 mg/kg), jednowodny siarczan żelaza (78 mg/kg), jednowodny siarczan manganu (45 mg/kg), tlenek cynku (230 mg/kg), selenin sodu(0,05 mg/kg).

    Analiza:

    Białko surowe 28.0 %, Tłuszcz surowy 18.0 %, Włókno surowe 2.2 %, Popiół surowy 7.4 %, Wapń 1.3 %, Fosfor 1.05 %, Kwasy tłuszczowe Omega 3 0.44 %, Kwasy tłuszczowe Omega 6 2.85 %.

    Dieta psa - co należy wiedzieć?

    Podstawą zdrowia i witalności czworonogów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nieprawidłowe żywienie może w znacznym stopniu obniżyć komfort życia pupila. Warto więc wiedzieć, jakie są najistotniejsze cechy zdrowej diety.

    Po pierwsze bardzo ważny jest wybór karmy – w końcu to ona jest źródłem niezbędnych do funkcjonowania składników. Dobry posiłek dla psa powinien zawierać dużą ilość mięsa, oleje roślinne i rybie, a także owoce i warzywa. Do składników, których powinniśmy unikać, należą przede wszystkim sztuczne barwniki, aromaty oraz konserwanty.

    Ważne, aby produkt był dostosowany do rasy psa, jego wieku, a także indywidualnych potrzeb takich jak alergia, choroby czy niedobory witamin. Przykładowo karma dla szczeniaków powinna zawierać więcej białka i tłuszczu niż posiłek przeznaczony dla psów dorosłych. Co więcej, dawka kaloryczna musi być adekwatna do zapotrzebowania pupila, w przeciwnym razie może grozić mu otyłość lub wychudzenie. To, ile powinien zjeść zwierzak w ciągu doby, zależy przede wszystkim od jego wieku, wielkości oraz aktywności fizycznej. Im więcej wychodzi na spacery, czy bawi się na świeżym powietrzu, tym większe jest jego zapotrzebowanie energetyczne.

    Kluczowa jest także regularność posiłków. Jedzenie o stałych, wyznaczonych porach ma pozytywny wpływ na trawienie psa, dodatkowo dzięki temu pupil nie będzie odczuwał głodu poza wyznaczonymi godzinami jedzenia. Zarówno dużym, jak i małym podopiecznym zaleca się podawanie kilku mniejszych posiłków zamiast jednego dużego.