PETMEX Ścięgno wołowe - gryzak dla psa - 500 g
PETMEX Ścięgno wołowe cechuje się uniwersalnością oraz profesjonalnym wykonaniem. Nadaje się dla psów, niezależnie od wieku i rasy. Sprawdzi się niezależnie od tego, ile lat ma twój ulubieniec. Jeśli zalicza się do alergików, warto zaopatrzyć się w produkt niezawierający konserwantów. Właśnie taki jest gryzak PETMEX. Został wykonany w 100% ze ścięgna wołowego.
Dzięki trwałej formule zapewni pupilowi długie godziny rozrywki i tym samym pomoże zredukować destrukcyjne nawyki. To świetny sposób na nudę! Gryzak poprzez regularne żucie odświeży oddech pupila oraz sprawi, że jego zęby będą silne, zdrowe i pozbawione kamienia. Niezwykły smak przysmaku z pewnością zachwyci Twojego ulubieńca. Gryzak dla psów PETMEX Ścięgno wołowe cechuje się trzecim stopniem twardości i dużą zawartością białka.
Odpowiedni gryzak jest ważnym elementem psiego świata. Czworonogi czerpią wiedzę poprzez różne zmysły. Warto zapobiegać lub ograniczyć gryzienie przez nie mebli czy kapci. Dużo zdrowsze i bezpieczniejsze będzie zaopatrzenie się w profesjonalny gryzak.
Wołowina może być ciekawym urozmaiceniem dla psa. Stanowi interesujące źródło białka. Dostarczy dużo żelaza. Jest to cenny i jeden z najważniejszych minerałów w organizmie każdego czworonoga. Psy są niezwykle wrażliwe na niedobory żelaza, które mogą doprowadzić do anemii, problemów z sierścią i spadku aktywności.
Skład:
100% ścięgno wołowe
Skład analityczny:
białko surowe 72,1%, tłuszcz surowy 12,8%, wilgotność do 11,8%, popiół surowy 5,15%
Dieta psa - co należy wiedzieć?
Podstawą zdrowia i witalności czworonogów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nieprawidłowe żywienie może w znacznym stopniu obniżyć komfort życia pupila. Warto więc wiedzieć, jakie są najistotniejsze cechy zdrowej diety.
Po pierwsze bardzo ważny jest wybór karmy – w końcu to ona jest źródłem niezbędnych do funkcjonowania składników. Dobry posiłek dla psa powinien zawierać dużą ilość mięsa, oleje roślinne i rybie, a także owoce i warzywa. Do składników, których powinniśmy unikać, należą przede wszystkim sztuczne barwniki, aromaty oraz konserwanty.
Ważne, aby karma była dostosowana do rasy psa, jego wieku, a także indywidualnych potrzeb takich jak alergia, choroby czy niedobory witamin. Przykładowo jedzenie dla szczeniaków powinno zawierać więcej białka i tłuszczu niż przeznaczone dla dorosłych zwierzaków. Co więcej, dawka kaloryczna musi być adekwatna do zapotrzebowania pupila, w przeciwnym razie może grozić mu otyłość lub wychudzenie. To, ile powinien zjeść zwierzak w ciągu doby, zależy przede wszystkim od jego wieku, wielkości oraz aktywności fizycznej. Im więcej wychodzi na spacery, czy bawi się na świeżym powietrzu, tym większe jest jego zapotrzebowanie energetyczne.
Kluczowa jest także regularność posiłków. Jedzenie o stałych, wyznaczonych porach ma pozytywny wpływ na trawienie psa, dodatkowo dzięki temu pupil nie będzie odczuwał głodu poza wyznaczonymi godzinami jedzenia. Zarówno dużym, jak i małym podopiecznym zaleca się podawanie kilku mniejszych posiłków zamiast jednego dużego.