Zobacz polecane produkty:
FITMIN Dog for life Beef & Rice - sucha karma dla psa - 12 kg
FITMIN Dog for life Beef & Rice jest idealna w przypadku dawkowania dla dorosłych psów, które uwielbiają długie spacery i wszelkie ćwiczenia. Dobrze odżywiony pupil lepiej się czuje, będzie rzadziej chorował, a także prawdopodobnie dłużej żył. Jeżeli Twój pies jest szczególnie ruchliwy, należy dostarczyć mu specjalny pokarm. Warto postawić na karmę FITMIN. Jest to produkt najwyższej jakości dla czworonogów, o smaku wołowiny.
Zbyt duża ilość karmy może doprowadzić do otyłości psiaka, z którą wiąże się wiele chorób obniżających jakość życia czworonoga. Błędnie dobrana dieta w późniejszych latach może negatywnie odbić się na jego zdrowiu, dlatego warto wybrać karmę FITMIN, która dobrze wpływa na ogólną formę zwierzęcia.
Karma FITMIN jest świetna dla alergików. Nie zawiera kukurydzy ani pszenicy. Receptura produktu została opracowana specjalnie pod kątem zwierząt, które uwielbiają wołowinę. Ten rodzaj mięsa jest dobrze tolerowany przez większość psów. Stanowi do tego doskonale źródło pełnowartościowego białka. Dostarczy twojemu pupilowi taurynę, bardzo cenny aminokwas. Jego niedobór może prowadzić do problemów z krążeniem. Świetnie smakuje oraz ma wiele korzystnych właściwości.
Żelazo to cenny i jeden z najważniejszych minerałów w organizmie każdego czworonoga. Zwierzęta są niezwykle wrażliwe na niedobory żelaza, które mogą doprowadzić do anemii, problemów z sierścią i spadku aktywności. Miedź działa korzystnie na kości, a także zmniejszy nasze obawy o przedwczesne starzenie pupila. Ma za zadanie ponadto uczestniczyć w syntezie hemoglobiny i w transporcie żelaza. Drożdże mogą dostarczyć korzystnych dla poprawienia odporności beta-glukanow i biotyny. Witaminy z grupy B są odpowiedzialne za metabolizm cukrów, tłuszczów i aminokwasów, syntezę hemoglobiny, poziom cholesterolu.
Biotyna jest istotna pod kątem wyglądu skóry i sierści. Powinna pomóc w tym, aby twój pies miał lśniącą i miłą w dotyku sierść. Witamina E poprawia krzepnięcie krwi. Jej niedobór może skutkować mniejszą płodnością, paraliżem mięśni czy zmianami skórnymi.
Cechy produktu:
Skład
mięso (świeża wołowina 13%, suszone mięso drobiowe 22,5%, suszona wołowina 5%, hydrolizowana wątroba wieprzowa 3%), biały ryż 24%, ryż łamany 24%, tłuszcz drobiowy, wysłodki buraczane, miazga jabłkowa, olej z łososia, substancje mineralne, drożdże, korzeń cykorii 0,01%, juka.
Składniki analityczne
białko surowe 26%, tłuszcze i oleje surowe 15%, włókno surowe 2,1%, popiół surowy 5,6%, wapń 1%, fosfor 0,8%.
Zawartość dodatków na 1 kg
pierwiastki śladowe: miedź 18 mg (uzupełnione siarczanem miedzi pięciowodnym), cynk 145 mg (uzupełnione tlenkiem cynku), mangan 27 mg (uzupełnione tlenkiem manganu), żelazo 101 mg (uzupełnione węglanem żelaza), jod 1,7 mg (uzupełnione jodanem żelaza bezwodnym), selen 0,3 mg (uzupełnione selenianem sodu); witaminy, prowitaminy i dokładnie chemicznie zdefiniowane substancje o porównywalnym działaniu: wit. A 21000 j.m., wit. D3 825 j.m., wit. E (RRR-alfa-tokoferol) 140 mg, niacynamid 34 mg, wit. B1 4 mg, wit. B2 9 mg, wit. B6 4 mg, wit. B12 26 µg, wit. C 160 mg, pantotenian wapnia 11 mg, kwas foliowy 0,8 mg, biotyna 0,6 mg, chlorek choliny 1500 mg; przeciwutleniacze, konserwanty.
Dieta psa - co należy wiedzieć?
Podstawą zdrowia i witalności czworonogów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nieprawidłowe żywienie może w znacznym stopniu obniżyć komfort życia pupila. Warto więc wiedzieć, jakie są najistotniejsze cechy zdrowej diety.
Po pierwsze bardzo ważny jest wybór karmy – w końcu to ona jest źródłem niezbędnych do funkcjonowania składników. Dobry posiłek dla psa powinien zawierać dużą ilość mięsa, oleje roślinne i rybie, a także owoce i warzywa. Do składników, których powinniśmy unikać, należą przede wszystkim sztuczne barwniki, aromaty oraz konserwanty.
Ważne, aby karma była dostosowana do rasy psa, jego wieku, a także indywidualnych potrzeb takich jak alergia, choroby czy niedobory witamin. Przykładowo pożywienie dla szczeniaków powinno zawierać więcej białka i tłuszczu niż karma przeznaczona dla psów dorosłych. Co więcej, dawka kaloryczna musi być adekwatna do zapotrzebowania pupila, w przeciwnym razie może grozić mu otyłość lub wychudzenie. To, ile powinien zjeść zwierzak w ciągu doby, zależy przede wszystkim od jego wieku, wielkości oraz aktywności fizycznej. Im więcej wychodzi na spacery, czy bawi się na świeżym powietrzu, tym większe jest jego zapotrzebowanie energetyczne.
Kluczowa jest także regularność posiłków. Jedzenie o stałych, wyznaczonych porach ma pozytywny wpływ na trawienie psa, dodatkowo dzięki temu pupil nie będzie odczuwał głodu poza wyznaczonymi godzinami jedzenia. Zarówno dużym, jak i małym psom zaleca się podawanie kilku mniejszych posiłków zamiast jednego dużego.