FARMINA N&D Dog Lamb, pumpkin, blueberry Mini Puppy - mokra karma dla szczeniąt - 140 g

FARMINA N&D DOG LAMB&PUMPKIN&BLUEBERRY PUPPY to karma najwyższej jakości. Jest przeznaczona dla szczeniąt i ciężarnych lub karmiących suk małych i miniaturowych ras. Wyróżnia ją wysoka zawartość białka, liczne witaminy i minerały, a także brak zbóż czy sztucznych konserwantów.

Produkt FARMINA jest pełnoporcjowy. Nie musisz martwić się, czy twój pies otrzyma wystarczająco dużo substancji odżywczych w ciągu dnia. Oczywiście możesz także podawać mu dodatkowo karmę suchą. Pamiętaj również o odpowiednim nawodnieniu pupila. Jagnięcina będzie odpowiednim źródłem białka dla twojego podopiecznego. Jest bardzo dobra, gdy chcemy zapewnić ulubieńcowi lekkostrawny posiłek, który mu będzie smakował i jednocześnie stanowił wartościowy element diety.

Młode psy często nie mogą usiedzieć w miejscu, potrzebują dużo zabawy i ruchu. Dodatek borówki będzie dobrze wpływał na serce i wzrok. Witamina D pomoże w utrzymaniu odpowiedniej odporności. Nasz zwierzak potrzebuje wyjść na spacer niezależnie od pogody. Tak samo jak człowiek jest narażony na różne choroby. Liczne witaminy w karmie FARMINA powinny zwiększyć szansę na jego lepszą kondycję zdrowotną.

L-karnityna pomoże w utrzymaniu właściwej masy ciała, a także może pomóc w poprawie wyników aktywności fizycznej naszego pupila. Olej z ryb zawiera kwasy tłuszczowe, wspomagają łagodzenie podrażnień i ochronę skóry, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia jej wrażliwości na szkodliwe czynniki środowiskowe.

FARMINA LAMB&PUMPKIN&BLUEBERRY PUPPY nie zawiera soi, glutenu ani laktozy. Czworonogi nieraz doświadczają reakcji alergicznych na pszenicę czy soję. Dlatego producent zadbał o to, aby jego karma nie miała w składzie takich składników.

Najważniejsze cechy:

  • dla szczeniąt oraz ciężarnych i karmiących suk małych i miniaturowych ras
  • źródło witamin
  • starannie dobrany skład
  • Skład:

    gicz jagnięca (40%), filet z kurczaka, śledź, dynia (5%), batat, gotowane kurze jaja, borówki (4%), olej z ryb, tłuszcz zwierzęcy, fruktooligosacharydy, siarczan chondroityny, glukozamina, witaminy, minerały.

    Analiza:

    wilgotność 75.00%; białko surowe 12.00%; tłuszcz surowy 6.00%; włókno surowe 0.70%; popiół surowy 2.80%..

    Dodatki na 1 kg:

    Witaminy, prowitaminy i inne chemicznie zdefiniowane substancje o podobnym działaniu: witamina A (3a672b) 4000jm; witamina D3 (3a671) 400jm; witamina E (3a700) 130mg; chlorek choliny (3a890) 400mg; Mieszanki pierwiastków śladowych: cynk (chelat cynku z hydroksyanalogiem metioniny) (3b6.10): 36mg; mangan (chelat manganu z hydroksyanalogiem metioniny) (3b5.10): 6.8mg; żelazo [glicynowy chelat żelaza(II) hydrat] (3b108): 16.8mg; miedź (chelat miedzi z hydroksyanalogiem metioniny) (3b4.10): 2.9mg; selen (drożdże inaktywowane wzbogacone selenem) (3b811): 0.00242mg. Aminokwasy, ich sole i podobne produkty: DL-metionina, czysta technicznie (3c301)1000mg; tauryna (3a370) 500mg; L-karnityna (3a910) 50mg.

    Dieta psa - co należy wiedzieć?

    Podstawą zdrowia i witalności czworonogów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nieprawidłowe żywienie może w znacznym stopniu obniżyć komfort życia pupila. Warto więc wiedzieć, jakie są najistotniejsze cechy zdrowej diety.

    Po pierwsze bardzo ważny jest wybór karmy – w końcu to ona jest źródłem niezbędnych do funkcjonowania składników. Dobry posiłek dla psa powinien zawierać dużą ilość mięsa, oleje roślinne i rybie, a także owoce i warzywa. Do składników, których powinniśmy unikać, należą przede wszystkim sztuczne barwniki, aromaty oraz konserwanty.

    Ważne, aby karma była dostosowana do rasy psa, jego wieku, a także indywidualnych potrzeb takich jak alergia, choroby czy niedobory witamin. Przykładowo pożywienie dla szczeniaków powinno zawierać więcej białka i tłuszczu niż karma przeznaczona dla psów dorosłych. Co więcej, dawka kaloryczna musi być adekwatna do zapotrzebowania pupila, w przeciwnym razie może grozić mu otyłość lub wychudzenie. To, ile powinien zjeść zwierzak w ciągu doby, zależy przede wszystkim od jego wieku, wielkości oraz aktywności fizycznej. Im więcej wychodzi na spacery, czy bawi się na świeżym powietrzu, tym większe jest jego zapotrzebowanie energetyczne.

    Kluczowa jest także regularność posiłków. Jedzenie o stałych, wyznaczonych porach ma pozytywny wpływ na trawienie psa, dodatkowo dzięki temu pupil nie będzie odczuwał głodu poza wyznaczonymi godzinami jedzenia. Zarówno dużym, jak i małym psom zaleca się podawanie kilku mniejszych posiłków zamiast jednego dużego.