FARMINA N&D Dog Boar&Pumpkin&Apple - mokra karma dla psa - 140 g
FARMINA N&D DOG BOAR&PUMPKIN&APPLE to karma, która wyróżnia się starannie dobranym składem, wyśmienitym smakiem i aromatem, a także korzystnym stosunkiem ceny do jakości. Jeśli szukasz produktu dopasowanego do potrzeb czworonogów ras małych, nietolerujących glutenu, soi, można powiedzieć, że N&D DOG BOAR&PUMPKIN&APPLE to strzał w dziesiątkę.
FARMINA N&D DOG BOAR&PUMPKIN&APPLE powinna działać pozytywnie na stawy, jak i na odporność. W składzie karmy znajdziesz zarówno fruktooligosacharydy, witaminę D3, jak i glukozaminę oraz siarczan chondroityny. Dynia może zapobiec zaparciom, a także ustabilizować ilość insuliny we krwi.
Mięso z dzika cechuje się lekkostrawnością. Może być ciekawym urozmaiceniem dla psa. Stanowi interesujące źródło białka.
Kolejny element karmy - jabłko - to źródło wielu witamin. Witamina A oddziałuje pozytywnie na układ nerwowy i immunologiczny. Jej niedobór może pogarszać wzrok, a odpowiednia ilość pomaga w prawidłowym wzroście zwierzęcia. Witamina E poprawia krzepnięcie krwi. Jej niedobór może skutkować mniejszą płodnością, paraliżem mięśni czy zmianami skórnymi.
Tauryna to bardzo cenny aminokwas. Jego niedobór może prowadzić do problemów z krążeniem. Żelazo to cenny i jeden z najważniejszych minerałów w organizmie każdego czworonoga. Psy są niezwykle wrażliwe na niedobory żelaza, które mogą doprowadzić do anemii, problemów z sierścią i spadku aktywności.
DL-metionina może zapobiec problemom z drogami moczowymi. Jej działanie polega na zakwaszaniu moczu. Jest to aminokwas, którego zwierzę samo nie wytworzy.
Najważniejsze cechy produktu:
Skład:
łopatka z dzika (45%), gicz z dzika, śledź, dynia (5%), batat, gotowane kurze jaja, jabłko (4%), olej z ryb, tłuszcz zwierzęcy, fruktooligosacharydy, siarczan chondroityny, glukozamina, witaminy, minerały.
Analiza:
wilgotność 75.00%; białko surowe 12.00%; tłuszcz surowy 5.00%; włókno surowe 1.00%; popiół surowy 1.80%.
Dodatki na 1 kg:
Witaminy, prowitaminy i inne chemicznie zdefiniowane substancje o podobnym działaniu: witamina A (3a672b) 4000jm; witamina D3 (3a671) 400jm; witamina E (3a700) 130mg; chlorek choliny (3a890) 400mg; Mieszanki pierwiastków śladowych: cynk (chelat cynku z hydroksyanalogiem metioniny) (3b6.10): 36mg; mangan (chelat manganu z hydroksyanalogiem metioniny) (3b5.10): 6.8mg; żelazo [glicynowy chelat żelaza(II) hydrat] (3b108): 16.8mg; miedź (chelat miedzi z hydroksyanalogiem metioniny) (3b4.10): 2.9mg; selen (drożdże inaktywowane wzbogacone selenem) (3b811): 0.00242mg. Aminokwasy, ich sole i podobne produkty: DL-metionina, czysta technicznie (3c301) 1000mg; tauryna (3a370) 500mg; L-karnityna (3a910) 50mg.
Dieta psa - co należy wiedzieć?
Podstawą zdrowia i witalności czworonogów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nieprawidłowe żywienie może w znacznym stopniu obniżyć komfort życia pupila. Warto więc wiedzieć, jakie są najistotniejsze cechy zdrowej diety.
Po pierwsze bardzo ważny jest wybór karmy – w końcu to ona jest źródłem niezbędnych do funkcjonowania składników. Dobry posiłek dla psa powinien zawierać dużą ilość mięsa, oleje roślinne i rybie, a także owoce i warzywa. Do składników, których powinniśmy unikać, należą przede wszystkim sztuczne barwniki, aromaty oraz konserwanty.
Ważne, aby karma była dostosowana do rasy psa, jego wieku, a także indywidualnych potrzeb takich jak alergia, choroby czy niedobory witamin. Przykładowo pożywienie dla szczeniaków powinno zawierać więcej białka i tłuszczu niż karma przeznaczona dla psów dorosłych. Co więcej, dawka kaloryczna musi być adekwatna do zapotrzebowania pupila, w przeciwnym razie może grozić mu otyłość lub wychudzenie. To, ile powinien zjeść zwierzak w ciągu doby, zależy przede wszystkim od jego wieku, wielkości oraz aktywności fizycznej. Im więcej wychodzi na spacery, czy bawi się na świeżym powietrzu, tym większe jest jego zapotrzebowanie energetyczne.
Kluczowa jest także regularność posiłków. Jedzenie o stałych, wyznaczonych porach ma pozytywny wpływ na trawienie psa, dodatkowo dzięki temu pupil nie będzie odczuwał głodu poza wyznaczonymi godzinami jedzenia. Zarówno dużym, jak i małym ulubieńcom zaleca się podawanie kilku mniejszych posiłków zamiast jednego dużego.