FARMINA Vet Life Natural Diet Cat Hepatic - mokra karma dla kota - 85 g

FARMINA VET LIFE NATURAL DIET CAT HEPATIC to karma, którą warto stosować po konsultacji z weterynarzem, gdy nasz kot ma problemy z chroniczną niewydolnością wątroby. Wyróżnia się obniżoną zawartością miedzi i wyśmienitym smakiem.

W karmie znajdziesz różne źródła białka. Gotowane kurze jaja, filet z kurczaka, nasiona komosy ryżowej ekstrahowane, hydrolizowane białko rybne. Gotowane jajko to źródło licznych witamin. Witamina A wpływa dobrze na wzrok. Witamina D3 zadba o odporność kota. W związku z jej niedoborem twój podopieczny może mieć mniej energii i siły do zabawy, a jego zęby i układ nerwowy będą w gorszej kondycji. Witamina E poprawia krzepnięcie krwi. Jej niedobór może skutkować mniejszą płodnością, paraliżem mięśni czy zmianami skórnymi.

Olej z ryb zawiera kwasy tłuszczowe, wspomagają łagodzenie podrażnień i ochronę skóry, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia jej wrażliwości na szkodliwe czynniki środowiskowe.

FARMINA VET LIFE dostarczy twojemu pupilowi taurynę, bardzo cenny aminokwas. Jego niedobór może prowadzić do problemów z krążeniem. Świetnie smakuje oraz ma wiele korzystnych właściwości.

FARMINA FARMINA VET LIFE NATURAL DIET CAT HEPATIC nie ma w składzie pszenicy czy soi, ponieważ mogą one powodować alergię i różne nieprzyjemne objawy dla naszego ulubieńca.

Żelazo to cenny i jeden z najważniejszych minerałów w organizmie każdego czworonoga. Niedobory żelaza mogą doprowadzić do anemii, problemów z sierścią i spadku aktywności. Wapń gwarantuje odpowiednią budowę kości. Zwiększa pobieranie tlenu przez mięśnie. Zwierzak potrzebuje go, aby jego serce właściwie pracowało. Fosfor – oprócz funkcji budulcowej – utrzymuje pH krwi. Niedobór tych minerałów może skończyć się częstym łamaniem kości.

Najważniejsze cechy FARMINA VET LIFE NATURAL DIET CAT HEPATIC:

  • dla dorosłych kotów
  • obniżona zawartość miedzi
  • znakomity smak
  • Skład

    gotowane kurze jaja, batat, filet z kurczaka, nasiona komosy ryżowej ekstrahowane, olej z ryb, hydrolizowane białko rybne, tłuszcz z kurczaka, węglan wapnia, chlorek potasu, siarczan wapnia, dwuwodny, fruktooligosacharydy (0.15%), ekstrakt z drożdży (źródło mannooligosacharydów), chlorek sodu, włókno grochu, glukozamina, siarczan chondroityny, Yucca schidigera, suszone drożdże piwne. Źródło białka: gotowane kurze jaja, filet z kurczaka, nasiona komosy ryżowej ekstrahowane, hydrolizowane białko rybne.

    Analiza:

    białko surowe 7.50%; tłuszcz surowy 4.80%; włókno surowe 0.35%; popiół surowy 1.90%; wilgotność 78.00%; wapń 0.22%; fosfor 0.18%; sód 0.10%; potas 0.20%; kwasy tłuszczowe Omega-6 0.80%; kwasy tłuszczowe Omega-3 0.35%; EPA 0.10%; DHA 0.10%; całkowita zawartość miedzi 1.55mg/kg.

    Dodatki na 1 kg:

    Witaminy, prowitaminy i inne chemicznie zdefiniowane substancje o podobnym działaniu: Witamina A (3a672b) 5620JM; Witamina D3 (3a671) 225JM; Witamina E (3a700) 205mg. Mieszanki pierwiastków śladowych: Cynk (chelat cynku z hydroksyanalogiem metioniny 3b6.10): 34.8mg; Mangan (chelat manganu z hydroksyanalogiem metioniny 3b5.10): 15.4mg; Żelazo [glicynowy chelat żelaza(II) hydrat 3b108]: 10.8mg; Jod (bezwodny jodan wapnia 3b202): 0.46mg; Tauryna (3a370) 1300mg; DL-metionina, czysta technicznie (3c301) 800mg; L-karnityna (3a910) 40mg.

    Karma sucha czy mokra?

    Koty są potomkami zwierząt pustynnych, dlatego wodę najchętniej pobierają z pokarmów. Dobrym sposobem karmienia mruczków jest więc karma mokra, która wraz z pożywieniem dostarcza dużą ilość wody. Warto postawić na taki sposób odżywiania swojego pupila. Jest on zdrowy, bezpieczny i uwielbiany przez większość kotów.

    Z kolei podawanie zwierzęciu suchej karmy jest wygodniejsze od innych metod żywienia – zarówno przechowywanie, jak i podawanie tego rodzaju pokarmu nie jest skomplikowane i nie wymaga zbyt dużego zaangażowania. Dużym atutem karm suchych jest także ich długi okres przydatności.

    Nie można jednak zapomnieć, że suche pożywienie w przeciwieństwie do mokrego, nie dostarcza kotu niezbędnej do funkcjonowania wody. W przypadku, gdy jego dieta opiera się głównie o karmę suchą, należy pilnować, aby spożywał wystarczającą ilość wody. To właśnie od odpowiedniego nawodnienia zależna jest prawidłowa praca nerek i pęcherza. Najlepszym rozwiązaniem jest zamienne podawanie ulubieńcowi karmy suchej i mokrej. W ten sposób dostarczymy pupilowi wszystkich niezbędnych do funkcjonowania wartości odżywczych oraz sprawimy, że dieta kota będzie dla niego atrakcyjna.