HILTON Kostki oblane kurczakiem
HILTON Kostki oblane kurczakiem pełnią rolę przekąski, jak i gryzaka. Jeśli chcesz, aby twój pupil chętnie uczył się nowych komend i słuchał twoich poleceń, warto go nagradzać po treningu. Możesz to zrobić dzięki kostkom HILTON. Twój pies je pokocha i będzie bardziej posłuszny.
Nie zawsze pamiętamy o podawaniu zwierzętom przekąsek i urozmaicaniu ich diety, jednak może to być dobry sposób na uzupełnienie organizmu o potrzebne minerały czy witaminy. Pomagają one w rozwoju wzroku, a także wspierają układ nerwowy czy immunologiczny.
Kostki oblane kurczakiem wyróżniają się jako zdrowy i bezpieczny w użytku produkt. Kurczak jest dobrym źródłem białka. Większość zwierząt dobrze go toleruje i lubi jego smak oraz aromat.
Przysmak HILTON powinien ograniczyć chęci psa do niszczenia mebli czy gryzienia przypadkowych rzeczy w domu. Poprzez gryzienie kostek HILTON pupil czyści zęby.
Nasz zwierzak czasami spaceruje w dni, w które pada deszcz. Tak samo jak ludzie jest narażony na różne bakterie i reakcje alergiczne. W związku z tym warto dodać do jego diety przekąskę, która działa nie tylko na zdrowe zęby, ale również odporność.
Najważniejsze cechy:
Skład:
mięso z kurczaka 35,3%, białko roślinne 40%, skrobia 15%, gliceryna 6%, mąka pszenna 3,5%, sól 0,2%
Analiza:
białko 30%, tłuszcz 3,5%, popiół 3,5%, włókno 2,5%, wilgotność 20%.
Cechy zdrowej diety psa
Podstawą zdrowia i witalności czworonogów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nieprawidłowe żywienie może w znacznym stopniu obniżyć komfort życia pupila. Warto więc wiedzieć, jakie są najistotniejsze cechy zdrowej diety.
Bardzo ważny jest wybór karmy – w końcu to ona jest źródłem niezbędnych do funkcjonowania składników. Dobry posiłek dla psa powinien zawierać dużą ilość mięsa, oleje roślinne i rybie, a także owoce i warzywa. Do składników, których powinniśmy unikać, należą przede wszystkim sztuczne barwniki, aromaty oraz konserwanty.
Ważne także, aby karma była dostosowana do rasy psa, jego wieku oraz indywidualnych potrzeb takich jak alergia, choroby czy niedobory witamin. Przykładowo jedzenie dla szczeniaków powinno zawierać więcej białka i tłuszczu niż karma przeznaczona dla psów dorosłych. Co więcej, dawka kaloryczna musi być adekwatna do zapotrzebowania pupila, w przeciwnym razie może grozić mu otyłość lub wychudzenie. To, ile powinien zjeść zwierzak w ciągu doby, zależy przede wszystkim od jego wieku, wielkości oraz aktywności fizycznej. Im więcej zwierzak wychodzi na spacery, czy bawi się na świeżym powietrzu, tym większe jest jego zapotrzebowanie energetyczne.
Kluczowa jest także regularność posiłków. Jedzenie o stałych, wyznaczonych porach ma pozytywny wpływ na trawienie psa, a także dzięki temu pupil nie będzie odczuwał głodu poza wyznaczonymi godzinami jedzenia. Zarówno dużym, jak i małym psom zaleca się podawanie kilku mniejszych posiłków zamiast jednego dużego.