Zobacz polecane produkty:
TROVET Hepatic HLD z kurczakiem - sucha karma dla psa - 12,5 kg
Karma weterynaryjnaTROVET Hepatic HLD z kurczakiem przeznaczona dla psów cierpiących na nietolerancję pokarmową oraz choroby układu trawiennego, w tym choroby żołądka, jelit, wątroby i trzustki.
Trovet Hepatic HLD zawiera łatwo przyswajalne składniki, które wspomagają trawienie. Pokarm w pełni zaspokaja potrzeby żywieniowe psów, jednocześnie nie obciążając układu pokarmowego. W trosce o zdrowie wątroby, karmę wzbogacono o składniki takie jak lecytyna, L-karnityna, inositol, cholina, betamina i witamina B2.
Mięso drobiowe, które jest głównym składnikiem karmy Trovet Hepatic HLD charakteryzuje się niską zawartością tłuszczu i cholesterolu. Lekkostrawny drób jest bogaty w aminokwasy, składniki mineralne oraz witaminy z grupy B, które pozytywnie wpływają na samopoczucie i apetyt psiaka. Właściwie zbilansowana dieta to podstawa, dlatego karma Trovet zawiera starannie opracowaną kompozycję składników odżywczych. Karma jednocześnie dba o zdrowie, witalność i dobre samopoczucie psów.
Wskazania do stosowania diety TROVET Hepatic HLD z kurczakiem
- Choroby przewodu pokarmowego
- Niewydolność wątroby
Przeciwwskazania:
- Stłuszczenie
- Encefalopatia wątrobowa
Dieta TROVET HLD może być podawana również szczeniętom w okresie wzrostu.
Cechy produktu
Stosowanie karmy
Zalecany czas stosowania weterynaryjnej karmy TROVET Hepatic HLD to 6 miesięcy w przypadku niewydolności wątroby lub 3 – 12 tygodni w przypadku chorób przewodu pokarmowego - po tym czasie karmę można podawać psu jako pełnowartościowy pokarm.
Skład
Zboża (kukurydza, ryż), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (kurczak, wieprzowina), produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze (olej rybny, tłuszcz wieprzowy), minerały, ekstrakt białka roślinnego, drożdże, ryby i produkty pochodzenia z ryb.
Składniki analityczne:
Wilgotność 8.00 %; Białko 27.00 %; Tłuszcz 17.00 %; Węglowodany 40 %; Popiół 6.00 %; Włóknik 2.00 %
Dieta psa - co należy wiedzieć?
Podstawą zdrowia i witalności czworonogów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nieprawidłowe żywienie może w znacznym stopniu obniżyć komfort życia pupila. Warto więc wiedzieć, jakie są najistotniejsze cechy zdrowej diety. Po pierwsze bardzo ważny jest wybór karmy – w końcu to ona jest źródłem niezbędnych do funkcjonowania składników. Dobra karma dla psa powinna zawierać dużą ilość mięsa, oleje roślinne i rybie, a także owoce i warzywa. Do składników, których powinniśmy unikać, należą przede wszystkim sztuczne barwniki, aromaty oraz konserwanty. Ważne, aby karma była dostosowana do rasy psa, jego wieku, a także indywidualnych potrzeb takich jak alergia, choroby czy niedobory witamin. Przykładowo karma dla szczeniaków powinna zawierać więcej białka i tłuszczu niż karma przeznaczona dla psów dorosłych. Co więcej, dawka kaloryczna musi być adekwatna do zapotrzebowania pupila, w przeciwnym razie może grozić mu otyłość lub wychudzenie. To, ile powinien zjeść zwierzak w ciągu doby, zależy przede wszystkim od jego wieku, wielkości oraz aktywności fizycznej. Im więcej pies wychodzi na spacery, czy bawi się na świeżym powietrzu, tym większe jest jego zapotrzebowanie energetyczne.