TRIXIE Podkładka pod miski - 48x27 cm
Silikonowa podkładka pod miski to niezbędny gadżet dla opiekunów psów i kotów. Dzięki niej utrzymanie porządku w domu stanie się prostsze, a miseczki pozostaną na swoim miejscu. Podkładka jest antypoślizgowa oraz niezwykle łatwa w czyszczeniu. Podniesione obrzeża zatrzymają wodę na podkładce, jeśli pupil niechcący ją wyleje.
Cechy produktu:
Dieta psa - co należy wiedzieć?
Podstawą zdrowia i witalności czworonogów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nieprawidłowe żywienie może w znacznym stopniu obniżyć komfort życia pupila. Warto więc wiedzieć, jakie są najistotniejsze cechy zdrowej diety.
Po pierwsze bardzo ważny jest wybór karmy – to ona jest źródłem niezbędnych do funkcjonowania składników. Dobra karma dla psa powinna zawierać dużą ilość mięsa, oleje roślinne i rybie, a także owoce i warzywa. Do składników, których powinniśmy unikać należą przede wszystkim sztuczne barwniki, aromaty oraz konserwanty. Ważne, aby karma była dostosowana do rasy psa, jego wieku oraz indywidualnych potrzeb takich jak alergia, choroby czy niedobory witamin. Ponadto, dawka kaloryczna musi być adekwatna do zapotrzebowania pupila, w przeciwnym razie może grozić mu otyłość lub wychudzenie. To, ile powinien zjeść zwierzak w ciągu doby, zależy głównie od jego wieku, wielkości oraz aktywności fizycznej. Im więcej zwierzak wychodzi na spacery, czy bawi się na świeżym powietrzu, tym większe jest jego zapotrzebowanie energetyczne.
Kluczowa jest także regularność posiłków. Jedzenie o stałych, wyznaczonych porach wpływa pozytywnie na trawienie psa, dodatkowo dzięki temu pupil nie będzie odczuwał głodu poza wyznaczonymi godzinami jedzenia. Zarówno dużym, jak i małym psom zaleca się podawanie kilku mniejszych posiłków zamiast jednego dużego.
Zapotrzebowanie na wodę może różnić się w zależności od wieku, rasy, trybu życia oraz czynników zewnętrznych. W trakcie trwania upałów czy podczas wzmożonej aktywności fizycznej zapotrzebowanie na wodę jest zazwyczaj większe. Przyjmuje się jednak, że zdrowy pies powinien wypijać w ciągu doby około 30-50ml na kilogram masy ciała. Należy kontrolować ile wody średnio pije pupil. Gdy zaobserwujemy, że pragnienie pupila jest znacznie większe niż zwykle, lub przeciwnie – mniejsze, warto skonsultować się z lekarzem weterynarii. Takie objawy mogą świadczyć o wielu dolegliwościach - na przykład cukrzycy, odwodnieniu czy gorączce.