MACED Pałeczki wołowe z wątróbką - przysmak dla psa - 100 g
Pałeczki wołowe z wątróbką to idealna propozycja dla wszystkich dorosłych psów. Niewielkie kąski są łatwe do schrupania, dzięki czemu przysmak świetnie sprawdzi się jako nagroda podczas nauki komend czy w przekąska w trakcie spaceru. Poza niezwykłym smakiem, pałeczki zapewnią pupilowi szereg cennych wartości odżywczych i dodatkową porcję energii do zabawy.
Głównym składnikiem przysmaku jest wołowina. Mięso to jest szczególnie uwielbiane przez psy, ponadto cechuje się dużą zawartością cennych wartości odżywczych, takich jak białko, żelazo i witaminy z grupy B, które regulują pracę całego organizmu zwierzęcia. Wyjątkowy smak mięsa wołowego zachwyci każdego czworonoga. Dzięki niewielkiej zawartości tłuszczu, pałka może być podawana psom ze skłonnością do nadwagi.
Przysmak szybko zwróci uwagę Twojego pupila. Świetnie sprawdzi się jako nagroda za dobre sprawowanie lub motywacja podczas treningu.
Cechy produktu:
Skład:
Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (wołowina 91%, w tym wątroba wołowa 24%), produkty pochodzenia roślinnego, minerały. Dodatki: konserwant, przeciwutleniacz.
Dieta psa - co należy wiedzieć?
Podstawą zdrowia i witalności czworonogów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nieprawidłowe żywienie może w znacznym stopniu obniżyć komfort życia pupila, dlatego warto wiedzieć, jakie są najistotniejsze cechy zdrowej diety.
Bardzo ważny jest wybór karmy – w końcu to ona jest źródłem niezbędnych do funkcjonowania składników. Dobra karma dla psa powinna zawierać dużą ilość mięsa, oleje roślinne i rybie, a także owoce i warzywa. Do składników, których powinniśmy unikać należą przede wszystkim sztuczne barwniki, aromaty oraz konserwanty.
Ważne także, aby karma była dostosowana do rasy psa, jego wieku oraz indywidualnych potrzeb takich jak alergia, choroby czy niedobory witamin. Przykładowo karma dla szczeniaków powinna zawierać więcej białka i tłuszczu niż karma przeznaczona dla psów dorosłych. Co więcej, dawka kaloryczna musi być adekwatna do zapotrzebowania pupila, w przeciwnym razie może grozić mu otyłość lub wychudzenie. To, ile powinien zjeść zwierzak w ciągu doby zależy przede wszystkim od jego wieku, wielkości oraz aktywności fizycznej. Im więcej zwierzak wychodzi na spacery, czy bawi się na świeżym powietrzu, tym większe jest jego zapotrzebowanie energetyczne.
Kluczowa jest także regularność posiłków. Jedzenie o stałych, wyznaczonych porach ma pozytywny wpływ na trawienie psa, a także dzięki temu pupil nie będzie odczuwał głodu poza wyznaczonymi godzinami jedzenia. Zarówno dużym, jak i małym psom zaleca się podawanie kilku mniejszych posiłków zamiast jednego dużego.