VITA HERBAL Smakers topinambur z pasternakiem - przysmak dla gryzoni i królika - 2 szt

VITA HERBAL Smakers topinambur to wyjątkowy smakołyk dla gryzoni i królika. Kolby świetnie smakują, a także cechują się różnorodnością oraz gwarantują dodanie pupilowi do diety witamin oraz białka. Łatwo je umieścisz w klatce. Produkt ma świetny stosunek ceny do jakości i jest w 100% naturalny.

Mączka z lucerny zapewni twojemu ulubieńcowi odpowiednią ilość niezbędnego białka, które pełni w diecie rolę składnika budulcowego i jest źródłem aminokwasów egzogennych. Stanowi też źródło wapnia i fosforu.

Fosfor – oprócz funkcji budulcowej – utrzymuje pH krwi. Niedobór tego minerału może skończyć się częstym łamaniem kości przez zwierzę. Wapń zwiększa pobieranie tlenu przez mięśnie. Zwierzak potrzebuje go, aby jego serce właściwie pracowało.

Topinambur wyróżnia się dzięki temu, że dostarcza inulinę. Jest to szczególnie korzystna wiadomość, jeśli twój gryzoń potrzebuje obniżenia poziomu glukozy we krwi.

Przysmak oferuje również pomoc w ukojeniu nerwów zwierzaka. Czasami zmiana wystroju klatki, głośne dźwięki w związku z remontem mieszkania, parodniowa rozłąka z właścicielem czy przeprowadzka do innego lokalu mogą wywołać u gryzonia niepotrzebny stres.

VITA HERBAL Smakers nie zawiera glutenu. To dobra wiadomość, ponieważ gluten bywa przyczyną alergii i nietolerancji pokarmowych. Dzięki VITA HERBAL nie tylko urozmaicisz dietę zwierzaka, ale także zadbasz o jego zęby.

Pamiętaj, że VITA HERBAL Smakers topinambur to dodatek do diety, a nie jego główny element. Nie zapomnij również o zapewnieniu pupilowi dostępu do wody.

Najważniejsze cechy:

  • dedykowane gryzoniom
  • różnorodny skład
  • z topinamburem
  • Skład:

    mączka z lucerny, mąka grochowa, topinambur suszony (30,5%), pasternak suszony (11,5%), kora wierzby suszona, siemię lniane.

    Analiza:

    białko surowe (ozn. met. Kjeldahla) min. 12,3%, tłuszcz surowy min. 0%, włókno surowe max. 8,25%, popiół surowy max. 5,03%, fosfor min. 0,08%, fosfor max. 0,68%, wapń min. 0%, wapń max. 0,89%, wilgotność max. 12%.

    Dodatki na 1 kg:

    Brak danych.

    Żywienie gryzoni

    Gryzonie są zwierzętami roślinożernymi, dlatego z ich diety przede wszystkim należy wykluczyć produkty pochodzenia zwierzęcego. Zdrowe żywienie powinno opierać się o dobrej jakości granulat, siano, warzywa oraz zieleninę – czyli kwiaty, trawę, liście i zioła. Jako urozmaicenie można podawać owoce - na przykład jabłko lub banan.

    Wybierając granulat, warto zwrócić uwagę na jego skład. Dobrej jakości karma powinna zawierać dużą ilość włókna, które jest niezbędne dla zdrowia zębów oraz układu trawiennego. Unikać należy pokarmów z wysoką zawartością cukru, tłuszczu i sztucznych dodatków. Pamiętajmy, aby zwierzak miał ciągły dostęp do czystej i świeżej wody.

    Jakie wyposażenie jest niezbędne?

    Oprócz pożywienia gryzonie potrzebują oczywiście klatki, w której będą mogły komfortowo przebywać. Podstawową zasadą jest dostosowanie jej rozmiarów do wielkości zwierzaka. Ze względu na to, że są to dość ruchliwe zwierzątka, tego miejsca musi być wystarczająco dużo, by pupil swobodnie się po niej poruszał. Wybierając klatkę wykonaną z plastiku, naszą uwagę powinna zwrócić przede wszystkim wentylacja. Przy metalowych klatkach nie ma z nią problemu. Natomiast te, wykonane z przezroczystych, plastikowych ścianek, muszą być odpowiednio skonstruowane, by naszemu pupilowi nigdy nie brakowało tlenu.

    Na jedzonko niezbędna jest plastikowa lub szklana miseczka, a na wodę specjalne poidełko. Miska z pokarmem powinna mieć swoje stałe miejsce np. na pięterku, a poidełko należy zawiesić na takiej wysokości, by nasze zwierzątko mogło swobodnie pić. Do podstawowego wyposażenia należy również ściółka, która pomoże zachować higienę w klatce. Do wyboru mamy różne rodzaje podłoża. Nie mając pewności, którą ściółkę wybrać, najlepiej przetestować kilka wariantów i wybrać ten, który najbardziej naszemu gryzoniowi oraz nam.

    Oto najpopularniejsze rodzaje ściółek:

  • Trociny: Czyli podłoże cieszące się największą popularnością. Stwarzają naturalne warunki zwierzęciu, są pozbawione żywicy, soków oraz nie mają żadnych sztucznych dodatków. Skutecznie hamują rozprzestrzenianie się brzydkich zapachów, chłonąc płyny i pochodne amoniaku. Za tym rodzajem podłoża przemawia niska cena i wydajność. Nie zaleca się kupowania trocin bezpośrednio z zakładów stolarskich. mogą one zawierać szkodliwe substancje chemiczne lub kleje.
  • Siano: Może służyć nie tylko jako podłoże, ale również być pożywieniem. Siano doskonale chłonie wilgoć, niweluje nieprzyjemne zapachy i pochodne amoniaku. Możemy je kupić w różnych wariantach, z warzywami, jabłkami, kwiatami, rumiankiem czy innymi ziołami.
  • Granulowany żwirek: Produkowany jest z drewna drzew iglastych, dzięki czemu gwarantuje przyjemny leśny aromat. Dobrze chłonie wilgoć oraz neutralizuje dokuczliwe zapachy. Doskonałe podłoże praktycznie dla każdego gryzonia, bez względu na wielkość i wiek.