BRIT Care Mini Salmon&Herring Sterilised - mokra karma dla psa - 85 g

BRIT Care Mini Salmon&Herring to mokra karma, której skład został specjalnie dobrany, by spełniał potrzeby psów miniaturowych ras. Dodatkowo producent wziął pod uwagę problemy, z jakimi często zmagają się wysterylizowane czworonogi. W ten sposób powstał wyjątkowy produkt: BRIT Care Mini Sterilised.

Działanie posiłku Salmon&Herring opiera się na wysokiej zawartości w składzie ryb i produktów rybnych. Zapewnią czworonogowi niezbędnego białka, składnika budulcowego i źródła aminokwasów egzogennych. Zwróćmy też uwagę na zapewnienie pupilowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów.

Śledź dostarczy kwasów tłuszczowych. Wspomagają łagodzenie podrażnień i ochronę skóry, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia jej wrażliwości na szkodliwe czynniki środowiskowe.

Witamina D3 wpływa pozytywnie na odporność. Nasz zwierzak tak samo jak my jest narażony na zachorowanie. Czasami dokładamy wszelkich starań, by choroby go ominęły, jednak mimo to nieraz jest to nieuniknione. Warto dlatego zadbać o jak najlepszą dietę psa, a także odpowiednią ilość ruchu.

Olej z łososia to korzystny składnik pod kątem odpowiedniego wyglądu skóry i sierści. Chcemy, by wyglądały na zdrowe i zadbane. Samo dbanie o higienę i czesanie ulubieńca nie zawsze odnoszą pożądany skutek. Pomóżmy psu, by jego sierść była miła w dotyku i lśniąca, dostarczając mu odpowiednie minerały i witaminy dzięki BRIT Care MIni Salmon&Herring Sterilised.

Żelazo to cenny i jeden z najważniejszych minerałów w organizmie każdego czworonoga. Psy są niezwykle wrażliwe na niedobory żelaza, które mogą doprowadzić do anemii, problemów z sierścią i spadku aktywności.

Zboża, soja czy konserwanty bywają powodem alergii u zwierząt. Chcemy za wszelką cenę uniknąć u naszych pupili problemów ze skórą czy z żołądkiem. Dlatego firma BRIT proponuje karmę bez tych kontrowersyjnych składników.

Najważniejsze cechy:

  • dla psów ras miniaturowych
  • znakomity smak
  • bez zbóż
  • Skład:

    ryby i produkty rybne, filety 45% (łosoś 4%), ryby i produkty rybne, filety 35% (śledź 4%), sos mięsny 9,6%, zioła i owoce 1,5% (goździk, cytrusy, rozmaryn, kurkuma), jagody 0,5%, minerały 1%, olej z łososia 1%, mannanooligosacharydy 0,5%, fruktooligosacharydy 0,5%, inulina 0,4%.

    Analiza:

    białko surowe 8%, tłuszcz surowy 4%, popiół surowy 2%, włókno surowe 0,4%, wilgotność 82,0%, wapń 0,3%, fosfor 0,2%, sód 0,5%.

    Dodatki na 1 kg:

    witamina D3 (E671) 250 j.m., witamina E (3a700) 100 mg, cynk (3b606)15 mg, żelazo (3b103) 10 mg, mangan (3b502) 3 mg, jod (3b201) 0,75 mg, miedź (E4) 0,5 mg, biotyna (3a880) 0,2 mg.

    Dieta psa - co należy wiedzieć?

    Podstawą zdrowia i witalności czworonogów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nieprawidłowe żywienie może w znacznym stopniu obniżyć komfort życia pupila. Warto więc wiedzieć, jakie są najistotniejsze cechy zdrowej diety.

    Po pierwsze bardzo ważny jest wybór karmy – w końcu to ona jest źródłem niezbędnych do funkcjonowania składników. Dobry posiłek dla psa powinien zawierać dużą ilość mięsa, oleje roślinne i rybie, a także owoce i warzywa. Do składników, których powinniśmy unikać, należą przede wszystkim sztuczne barwniki, aromaty oraz konserwanty.

    Ważne, aby karma była dostosowana do rasy psa, jego wieku, a także indywidualnych potrzeb takich jak alergia, choroby czy niedobory witamin. Przykładowo posiłek dla szczeniaków powinien zawierać więcej białka i tłuszczu niż jedzenie przeznaczone dla psów dorosłych. Co więcej, dawka kaloryczna musi być adekwatna do zapotrzebowania pupila, w przeciwnym razie może grozić mu otyłość lub wychudzenie. To, ile powinien zjeść zwierzak w ciągu doby, zależy przede wszystkim od jego wieku, wielkości oraz aktywności fizycznej. Im więcej wychodzi na spacery, czy bawi się na świeżym powietrzu, tym większe jest jego zapotrzebowanie energetyczne.

    Kluczowa jest także regularność posiłków. Jedzenie o stałych, wyznaczonych porach ma pozytywny wpływ na trawienie psa, dodatkowo dzięki temu pupil nie będzie odczuwał głodu poza wyznaczonymi godzinami jedzenia. Zarówno dużym, jak i małym czworonogom zaleca się podawanie kilku mniejszych posiłków zamiast jednego dużego.