PEDIGREE Junior Wybór smaków w galaretce - mokra karma dla psa - 12x100 g

PEDIGREE Junior Wybór smaków w galaretce to mokra karma w aromatycznej galaretce dla szczeniąt wszystkich ras. Jej receptura bogata jest w białko (niezbędny składnik w diecie dorastających psów), włókno (odpowiadające za prawidłowe trawienie) oraz szereg witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju szczeniaka. Cenne składniki odżywcze zawarte w PEDIGREE Junior Wybór smaków w galaretce dbają o prawidłowy rozwój malucha oraz pomagają zachować zdrową skórę i sierść, oraz kości. Optymalny poziom wilgotności zapewnia sprawne funkcjonowanie dróg moczowych.

Jeśli Twój pies jest niejadkiem postaw na mokrą karmę PEDIGREE Junior Wybór smaków w galaretce. Wysoka zawartość mięsa gwarantuje prawdziwe bogactwo smaku i aromatu - dzięki temu każda porcja karmy zostanie zjedzona w mgnieniu oka! Kompletne posiłki PPEDIGREE nie tylko świetnie smakują, ale także pomagają szczeniętom wyrosnąć na silne i zdrowe psy. Karma nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów i aromatów. To doskonały wybór dla Twojego czworonoga!

Pokarm został opracowany przez specjalistów ds. żywienia i lekarzy weterynarii w Centrum Żywienia Zwierząt WALTHAM™.

Zestaw zawiera saszetki w czterech różnych smakach - kurczak, drób, jagnięcina z wątróbką oraz wołowina z wątróbką.

Cechy produktu:

  • mokra karma z galaretką
  • dedykowana szczeniętom wszystkich ras
  • 4 warianty smakowe
  • zbilansowany skład
  • wyjątkowy smak i aromat
  • źródło składników odżywczych
  • wsparcie prawidłowego rozwoju
  • Skład:

    mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (45%, w tym 4% kurczaka), zboża (w tym 4% gotowanego ryżu), oleje i tłuszcze (w tym 1% oleju słonecznikowego), substancje mineralne, produkty pochodzenia roślinnego (w tym 0.5% wysłodków buraczanych), roślinne ekstrakty białkowe.

    mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (45%, w tym 4% jagnięciny), zboża (w tym 4% gotowanego ryżu), oleje i tłuszcze (w tym 1% oleju słonecznikowego), substancje mineralne, produkty pochodzenia roślinnego (w tym 0.5% wysłodków buraczanych), roślinne ekstrakty białkowe.

    mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (45%, w tym 4% drobiu), zboża (w tym 4% gotowanego ryżu), oleje i tłuszcze (w tym 1% oleju słonecznikowego), substancje mineralne, produkty pochodzenia roślinnego (w tym 0.5% wysłodków buraczanych), roślinne ekstrakty białkowe.

    mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (45%, w tym 4% wołowiny), zboża (w tym 4% gotowanego ryżu), oleje i tłuszcze (w tym 1% oleju słonecznikowego), substancje mineralne, produkty pochodzenia roślinnego (w tym 0.5% wysłodków buraczanych), roślinne ekstrakty białkowe.

    Cechy zdrowej diety psa

    Podstawą zdrowia i witalności czworonogów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nieprawidłowe żywienie może w znacznym stopniu obniżyć komfort życia pupila. Warto więc wiedzieć, jakie są najistotniejsze cechy zdrowej diety.

    Bardzo ważny jest wybór karmy – w końcu to ona jest źródłem niezbędnych do funkcjonowania składników. Dobra karma dla psa powinna zawierać dużą ilość mięsa, oleje roślinne i rybie, a także owoce i warzywa. Do składników, których powinniśmy unikać należą przede wszystkim sztuczne barwniki, aromaty oraz konserwanty

    Ważne także, aby karma była dostosowana do rasy psa, jego wieku oraz indywidualnych potrzeb takich jak alergia, choroby czy niedobory witamin. Przykładowo karma dla szczeniaków powinna zawierać więcej białka i tłuszczu niż karma przeznaczona dla psów dorosłych. Co więcej, dawka kaloryczna musi być adekwatna do zapotrzebowania pupila, w przeciwnym razie może grozić mu otyłość lub wychudzenie. To, ile powinien zjeść zwierzak w ciągu doby zależy przede wszystkim od jego wieku, wielkości oraz aktywności fizycznej. Im więcej zwierzak wychodzi na spacery, czy bawi się na świeżym powietrzu, tym większe jest jego zapotrzebowanie energetyczne.

    Kluczowa jest także regularność posiłków. Jedzenie o stałych, wyznaczonych porach ma pozytywny wpływ na trawienie psa, a także dzięki temu pupil nie będzie odczuwał głodu poza wyznaczonymi godzinami jedzenia. Zarówno dużym jak i małym psom zaleca się podawanie kilku mniejszych posiłków zamiast jednego dużego.