MACED Harder z dziczyzny S - gryzak dla psa - 100 g
MACED Harder z dziczyzny S jest idealny dla dorosłych psów małych ras. Stanowi dobre źródło białka. Nie zawiera glutenu ani cukru.
Gryzak ma smak dziczyzny. Jest to dobry rodzaj mięsa. Mało tłusty i uwielbiany przez zwierzęta. Wyróżnia się jako źródło białka i minerałów, w szczególności żelaza, a także ma niską wartość energetyczną. Nadaje się również dla psów z tendencją do nadwagi.
Warto podawać psu gryzak MACED. Może pełnić on wiele funkcji. Niektóre zwierzęta nie mogą usiedzieć w miejscu, a my nie zawsze mamy czas i energię na długi spacer i zabawy. Gryzak zajmie czworonoga. W ten sposób będzie miał zajęcie, a my chwilę odpoczynku.
Gryzienie hardera MACED z dziczyzny będzie dla twojego pupila okazją do odstresowania. Na przykład pies jest zestresowany po wizycie u weterynarza czy przeprowadzce do innego mieszkania. Warto oprócz poświęcania mu czasu podać odpowiednio dobrany gryzak.
MACED Harder może zapobiec pojawieniu się kamienia nazębnego. Lepiej zapobiegać problemom zdrowotnym niż mierzyć się później z ich nieprzyjemnymi skutkami. Produkt może również pomóc w przypadku nieprzyjemnego oddechu.
Gryzak MACED nie zawiera soi, laktozy, glutenu ani cukru. Są to elementy powodujące alergie i nietolerancje pokarmowe. Nieraz mogą wywoływać wymioty czy problemy ze skórą. U zwierząt zanika poza tym laktaza, enzym odpowiedzialny za trawienie laktozy. Dlatego lepiej wyeliminować z diety produkty mleczne.
Cechy:
Skład:
Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego 96% (dziczyzna 14%), produkty pochodzenia roślinnego, minerały. Dodatki: konserwanty, przeciwutleniacz
Analiza:
Zawartość wilgoci 13,6% Popiół surowy 4,9% Białko 60% Zawartość tłuszczu 16,7% Włókna surowe 1,2%
Dodatki:
konserwanty, przeciwutleniacz.
Cechy zdrowej diety psa
Podstawą zdrowia i witalności czworonogów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nieprawidłowe żywienie może w znacznym stopniu obniżyć komfort życia pupila. Warto więc wiedzieć, jakie są najistotniejsze cechy zdrowej diety.
Bardzo ważny jest wybór karmy – w końcu to ona jest źródłem niezbędnych do funkcjonowania składników. Dobry posiłek dla psa powinien zawierać dużą ilość mięsa, oleje roślinne i rybie, a także owoce i warzywa. Do składników, których powinniśmy unikać, należą przede wszystkim sztuczne barwniki, aromaty oraz konserwanty.
Ważne także, aby karma była dostosowana do rasy psa, jego wieku oraz indywidualnych potrzeb takich jak alergia, choroby czy niedobory witamin. Przykładowo jedzenie dla szczeniaków powinno zawierać więcej białka i tłuszczu niż karma przeznaczona dla psów dorosłych. Co więcej, dawka kaloryczna musi być adekwatna do zapotrzebowania pupila, w przeciwnym razie może grozić mu otyłość lub wychudzenie. To, ile powinien zjeść zwierzak w ciągu doby, zależy przede wszystkim od jego wieku, wielkości oraz aktywności fizycznej. Im więcej wychodzi na spacery, czy bawi się na świeżym powietrzu, tym większe jest jego zapotrzebowanie energetyczne.
Kluczowa jest także regularność posiłków. Jedzenie o stałych, wyznaczonych porach ma pozytywny wpływ na trawienie psa, a także dzięki temu pupil nie będzie odczuwał głodu poza wyznaczonymi godzinami jedzenia. Zarówno dużym, jak i małym czworonogom zaleca się podawanie kilku mniejszych posiłków zamiast jednego dużego.