MACED Kabanosy wołowe z ryżem - przysmak dla psa - 100 g

MACED Kabanosy wołowe z ryżem to smaczny i korzystny dla zdrowia przysmak dla dorosłych psów wszystkich ras. Kabanosy wołowe nie zawierają glutenu, soi ani laktozy.

Przysmaki z dodatkiem pszenicy, produktów mlecznych czy soi mogą niekorzystnie oddziaływać na zdrowie twojego ulubieńca. Dlatego warto wyeliminować je z diety, a wybrać wartościową przekąskę, która nie tylko będzie dla psa nagrodą i da mu chwilę przyjemności, ale przede wszystkim nie zaszkodzi jego zdrowiu.

Kabanosy MACED mają smak wołowiny. Czworonogi uwielbiają mięso. Wołowina zawiera dużo żelaza i korzystnie oddziałuje na organizm zwierzęcia. Dostarczy mu białka i niezbędne minerały, aby pies był w dobrej kondycji na co dzień.

Możesz potraktować przysmak MACED jako rodzaj nagrody dla pupila. Na przykład jeśli na długo zostawisz go samego w domu, dla zwierzaka jest to stresujące. Warto okazać mu sympatię, podając przekąskę. Możesz również stosować kabanosy MACED po wizycie u weterynarza czy w celach szkoleniowych.

Po wykonaniu przez zwierzę polecenia czy sztuczki podasz mu przysmak, a on będzie wiedział, że warto się słuchać właściciela.

Wyważona zawartość tłuszczu doda energii. Włókno surowe jest niezbędne dla trawienia. Jego za mała ilość to ryzyko zaparć, ale zbyt duża zawartość włókna w pokarmie czy dodatku do diety może wiązać się z wzdęciami u zwierzęcia.

Cechy:

  • dla dorosłych psów
  • smak wołowiny
  • bez soi
  • Skład:

    Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (wołowina 80%), ryż 12%, produkty pochodzenia roślinnego, minerały. Dodatki: konserwanty, przeciwutleniacz, barwnik.

    Analiza:

    Wilgotność 16.5%, Białko surowe 36,3%, Tłuszcz surowy 9,8%, Popiół surowy 3,9%, Włókno surowe 1,5%, kolagen 16,2%, wapń 0.10%, magnez 0,15%, żelazo 33,0 mg/kg.

    Dodatki na 1 kg:

    konserwanty, przeciwutleniacz, barwnik.

    Dieta psa - co należy wiedzieć?

    Podstawą zdrowia i witalności czworonogów jest odpowiednio zbilansowana dieta. Nieprawidłowe żywienie może w znacznym stopniu obniżyć komfort życia pupila. Warto więc wiedzieć, jakie są najistotniejsze cechy zdrowego jedzenia.

    Po pierwsze bardzo ważny jest wybór karmy – w końcu to ona jest źródłem niezbędnych do funkcjonowania składników. Dobry posiłek dla psa powinien zawierać dużą ilość mięsa, oleje roślinne i rybie, a także owoce i warzywa. Do składników, których powinniśmy unikać, należą przede wszystkim sztuczne barwniki, aromaty oraz konserwanty.

    Ważne, aby karma była dostosowana do rasy psa, jego wieku, a także indywidualnych potrzeb takich jak alergia, choroby czy niedobory witamin. Przykładowo posiłek dla szczeniaków powinien zawierać więcej białka i tłuszczu niż jedzenie przeznaczone dla psów dorosłych. Co więcej, dawka kaloryczna musi być adekwatna do zapotrzebowania pupila, w przeciwnym razie może grozić mu otyłość lub wychudzenie. To, ile powinien zjeść zwierzak w ciągu doby, zależy przede wszystkim od jego wieku, wielkości oraz aktywności fizycznej. Im więcej wychodzi na spacery, czy bawi się na świeżym powietrzu, tym większe jest jego zapotrzebowanie energetyczne.

    Kluczowa jest także regularność posiłków. Jedzenie o stałych, wyznaczonych porach ma pozytywny wpływ na trawienie psa, dodatkowo dzięki temu pupil nie będzie odczuwał głodu poza wyznaczonymi godzinami karmienia. Zarówno dużym, jak i małym czworonogom zaleca się podawanie kilku mniejszych posiłków zamiast jednego dużego.