BAYER Advantix dla psów od 4 do 10kg pipeta 1,0ml (4 sztuki)

UWAGA! Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi. Zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)
ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYM PRAWEM PRODUKT NIE PODLEGA ODSPRZEDAŻY DO SKLEPÓW I LECZNIC WETERYNARYJNYCH - NIE WYSTAWIAMY FAKTURY VAT!

Sprawdź ulotkę.

BAYER Advantix - Krople przeciw kleszczom dla psa S - 4 x 1 ml

BAYER Advantix to specjalistyczny i skuteczny produkt, który jest idealny dla psów małych ras. Sprawdzi się zarówno w przypadku dorosłych czworonogów, jak i szczeniaków powyżej 7 tygodni. Producent gwarantuje 4 tygodnie ochrony przed pchłami i kleszczami.

Krople są łatwe i wygodne w użytku. Wystarczy je stosować zgodnie z instrukcją. Najpierw odkręć końcówki. Później nakładasz ją drugim końcem na pipecie. Kolejny krok to przekręcenie końcówki, przebicie zamknięcia i zdjęcie jej z pipety. Na końcu nakładasz krople na gołą skórę zwierzęcia między łopatkami.

Mają taką przewagę nad tabletkami, że działają odstraszająco, natomiast doustne leki stosuje się już w przypadku, gdy zwierzę zostało zaatakowane.

Dużą zaletą kropli BAYER jest to, że działają zarówno na pchły, jak i kleszcze. Nie musisz stosować dwóch oddzielnych preparatów, aby pomóc swojemu psu. Wystarczy, że użyjesz BAYER Advantix. Krople zabiją pchły i kleszcze. Dodatkowo w przypadku kleszczy działają odstraszająco, zanim te zaatakują naszego pupila.

Krople BAYER zawdzięczają swoje działanie dwóm substancjom czynnym: permetrynie i imidaklopridzie. To niezwykle skuteczne i bezpieczne w użytku składniki. Zapewniają również ochronę przed komarami i muchówkami.

Ważne informacje:

  • krople aplikowane za pomocą pipety na gołą skórę
  • dla szczeniąt powyżej 7 tygodnia życia
  • nie stosować u kotów
  • po aplikacji kropel nie kąpać psa przez 48 godziny,
  • polecany dla psów lubiących kąpiele i tych, które nie przepadają za noszeniem obroży
  • można stosować u suk w ciąży oraz suk karmiących
  • częste kąpiele mogą osłabiać działanie kropli i skrócić okres ich działania
  • Dane szczegółowe

    Skład jakościowy i ilościowy:

    substancje czynne: imidakloprid i permetryna; 1ml roztworu zawiera 100 mg imidaklopridu i 500 mg permetryny.

    Postać farmaceutyczna:

    roztwór do stosowania zewnętrznego (Spot-on) w pipetach

    Dawkowanie i sposób podawania:

    zalecana minimalna dawka wynosi 10 mg/kg masy ciała imidaklopridu i 50 mg/kg masy ciała permetryny. Wyłącznie do stosowania na skórę. Jednorazowe zastosowanie zapobiega dalszej infestacji kleszczy i pcheł przez cztery tygodnie, przez co ogranicza się ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych. Ponowna infestacja związana z pojawieniem się w otoczeniu zwierzęcia nowych pcheł może trwać przez sześć tygodni lub dłużej po rozpoczęciu leczenia. W takim przypadku może być konieczne więcej, niż jednorazowe użycie preparatu, w zależności od ilości pasożytów w otoczeniu. Aby utrudnić pchłom bytowanie w środowisku, zaleca się stosowanie środków zwalczających dorosłe pchły i osobniki w stadiach rozwojowych w otoczeniu zwierzęcia. Jednorazowe leczenie zapewnia widoczne działanie odstraszające wobec meszek i komarów w ciągu czterech tygodni, zmniejszając przez to ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych. Preparat zachowuje skuteczność po zmoczeniu sierści zwierzęcia. Jednakże w przypadku częstego kontaktu z wodą, konieczne może być ponowne naniesienie preparatu, w zależności od obecności ektopasożytów w otoczeniu zwierzęcia. W takim przypadku nie należy stosować preparatu częściej, niż raz na tydzień. W przypadku zaistnienia konieczności umycia psa szamponem, zaleca się uczynić to przed naniesieniem preparatu lub przynajmniej w tydzień po jego zastosowaniu, w celu uniknięcia konieczności powtarzania zabiegu.

    Działania niepożądane:

    w rzadkich przypadkach może wystąpić u psów przejściowa nadwrażliwość skóry (łącznie z objawami świądu i rumieniem w miejscu podania) i osowiałość.

    Ostrzeżenia specjalne:

    Należy zachować ostrożność, aby nie dopuścić do kontaktu zawartości pipety z oczami lub pyskiem psa, u którego stosuje się preparat. Należy dopilnować, aby produkt został podany we właściwy sposób, zgodnie z opisem w części (dawkowanie). W szczególności należy nie dopuszczać do wylizywania miejsca podania preparatu przez zwierzę leczone, lub przez inne zwierzęta, z którymi przebywa. Z uwagi na specyficzne uwarunkowania fizjologiczne oraz brak zdolności do metabolizowania niektórych związków, produktu tego nie wolno stosować u kotów. Produkt ten może wywierać poważne i szkodliwe działanie w przypadku jego użycia u kota, lub połknięcia go przez kota wylizującego psa, u którego dopiero co zastosowano preparat. Jeżeli miały miejsce takie okoliczności, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem weterynarii.

    Jak chronić psa przed kleszczami?

    Kleszcze to małe pajęczaki, które żywią się krwią zwierząt i ludzi. Mają twarde, podobne do tarczy ciało i można je znaleźć w lasach, na polach i obszarach porośniętych zielenią. Na atak kleszcza szczególnie narażone są psy. Zabezpieczenie pupila przed tym rodzajem pasożytów jest bardzo ważne, bowiem mogą przenosić one groźne choroby.

    Ukąszenie kleszcza może wywołać m.in.:

  • Babeszjozę - jedną z najgroźniejszych chorób u psów, która poprzez zakażenie niszczy czerwone krwinki u psa, powodując ciężką niedokrwistość i żółtaczkę.
  • Anaplazmozę - chorobę przenoszoną najczęściej przez kleszcza pospolitego, powodującą niszczenie białych krwinek u psa.
  • Boreliozę - chorobę bakteryjną, która ma najczęściej przebieg przewlekły z okresami zaostrzenia objawów. Może obejmować różne układy i narządy, jednak najczęściej atakuje stawy psa.
  • Chronić swojego pupila możemy na kilka sposobów.

    Do najpopularniejszych z nich należą:

  • Specjalna obroża - wygodna forma ochrony przed kleszczami i pchłami, wystarczy założyć ją na szyję pupila.
  • Preparaty biobójcze - skuteczny sposób na zabezpieczenie pupila, aplikuje się je na skórze zwierzęcia.
  • Tabletki - podawane doustnie, działają najczęściej przez okres od 4 do 12 tygodni.
  • Kleszcze coraz częściej pojawiają się na osiedlowych trawnikach i w przydomowych ogródkach, dlatego bardzo ważne jest przeglądanie skóry i sierści pupila po każdym powrocie ze spaceru - szczególnie wiosną, gdy przypada pierwszy etap zwiększonej aktywności kleszczy.