O'CANIS Koza z ziemniakami, pietruszką i marchewką - mokra karma dla psa - 800 g

O'CANIS Koza z ziemniakami, pietruszką i marchewką jest idealna w przypadku stałego dawkowania dla dorosłych psów. Dobrze odżywiony pupil lepiej się czuje, będzie rzadziej chorował, a także prawdopodobnie dłużej żył. Jeżeli Twój pies ma alergię na zboża, nie toleruje glutenu, należy zwrócić uwagę na jakość jego posiłków. Warto postawić na karmę O’CANIS. Jest to produkt najwyższej jakości.

Zbyt duża ilość karmy może doprowadzić do otyłości psiaka, z którą wiąże się wiele chorób obniżających jakość życia czworonoga. Błędnie dobrana dieta w późniejszych latach może negatywnie odbić się na jego zdrowiu, dlatego warto wybrać karmę O’CANIS, która dobrze wpływa na ogólną formę zwierzęcia.

Produkt jest stworzony przez profesjonalistów, a jego skład został tak specjalnie dobrany, by dostarczył czworonogom odpowiednią ilość białka, tłuszczu czy włókna surowego. Gwarantuje to piękną sierść naszego pupila.

Koza to istotny element karmy. Jeśli twój pupil nie przepada za innymi smakami, ma skłonności do alergii, warto spróbować O’Canis. Mięso z kozy jest bardzo chude. Może być ciekawym urozmaiceniem dla psa. Stanowi interesujące źródło żelaza. To cenny i jeden z najważniejszych minerałów w organizmie każdego czworonoga. Psy są niezwykle wrażliwe na niedobory żelaza, które mogą doprowadzić do anemii, problemów z sierścią i spadku aktywności.

Marchew działa korzystnie na system immunologiczny. Pomaga również w krzepnięciu krwi zwierzęcia oraz może wspomóc obniżenie cholesterolu. Ziemniaki są lekkostrawne, a także niskokaloryczne.

Jeżeli chcesz, aby Twój czworonóg mógł cieszyć się z aktywnie spędzanego czasu, wybierz karmę O’CANIS, która jest dostosowana do jego potrzeb. Będzie odpowiednia dla psów wszystkich raz. Zawiera odpowiednią ilość białka, które jest niezbędne w diecie jako składnik budulcowy i źródło aminokwasów egzogennych.

W karmie O’CANIS nie ma glutenu ani soi. Są to elementy powodujące często alergie, dlatego producent wyeliminował je ze składu. Nieraz spożycie karmy czy dodatków do diety z soją kończy się problemami z trawieniem.

Cechy produktu:

  • karma mokra
  • dla psów
  • źródło cennych składników odżywczych
  • atrakcyjny smak
  • SKŁAD:

    50% koźliny (w tym: 60% mięsa, 16% płuca,10% serca, 6% żołądki, 6% tchawica, 2% wątroba), 25% ziemniaki, 22% marchew, 2% pietruszka, 1% witaminy i minerały

    SKŁADNIKI ANALITYCZNE:

    białko surowe (7,4%); tłuszcz surowy (3,8%); popiół surowy (1,5%); włókno surowe (0,5%). 84% wilgotność

    DODATKI DIETETYCZNE W 1KG:

    Witaminy: Witamina-D(3a671)- 250 IU/kg, Witamina-E (3a700)- 40mg/kg. Pierwiastki śladowe: Miedź (3b405) - 0,5mg/kg, Jod (3b201) - 0,5mg/kg, Mangan (3b503) - 2mg/kg, Cynk (3b605) - 22 mg/kg.

    Dieta dla psa

    Mądrze dobrana dieta dla psa to istotny element opieki nad zwierzęciem, który ma zapewnić mu dobre samopoczucie i zdrowie. Lepiej zapobiegać chorobom niż później narażać się na często kosztowne i długotrwałe leczenie. Nie ma idealnej karmy dla każdego psa. Musisz ocenić i przeanalizować, w jakim wieku jest twój ulubieniec, do jakiej należy rasy, ile ma aktywności fizycznej oraz czy cierpi na jakieś schorzenia.

    Jeśli jesteś właścicielem szczeniaka, powinieneś dostarczać mu pokarm o wysokiej wartości energetycznej. Oczywiście nie przesadzaj z dawkami posiłków, by nie doprowadzić do nadmiernego przybierania pupila na wadze. Otyłość przyczynia się często do wielu groźnych chorób, których leczenie jest drogie i długotrwałe.

    Dorosły pies poradzi sobie, otrzymując posiłek o mniejszej wartości energetycznej, jednak oczywiście potrzebuje odpowiedniej ilości białka, tłuszczów czy minerałów. Dobierając karmę i jej dawkowanie, należy rozpatrzyć, jakiej rasy jest czworonóg, ile ma lat, a także czy cierpi na jakieś dolegliwości zdrowotne. Nie bez znaczenia jest też jego aktywność fizyczna.

    Wybierając karmę dla ulubieńca, zwróć uwagę na jej skład, a także zawartość wartości odżywczych i witamin. Jeśli producent nie podaje, ile mięsa jest w składzie produktu albo ogranicza się do ogólnych informacji, może to niepokoić. Pozwól psu próbować różnych smaków. Powinna mu smakować karma o smaku wołowiny czy jagnięciny.

    Indyk i kurczak należą do mięs lekkostrawnych. Będą zatem odpowiednie dla zwierząt podatnych na przybieranie na wadze. Wołowina czy wieprzowina to dobry wybór dla psów bardziej aktywnych. Powinny dostarczyć dużo żelaza, które jest niezwykle ważnym minerałem zapobiegającym anemii.

    Gdy zauważasz u swojego czworonoga reakcje alergiczne, problemy z sierścią czy biegunki, możesz po konsultacji z weterynarzem zastosować dietę opartą o mniej popularne źródła białka. Kurczak jest bezpiecznym rodzajem mięsa, co nie znaczy, że wszystkie psy będą go dobrze tolerować. Na rynku znajdziesz jednak karmy hipoalergiczne, przeznaczone dla pupili z problemami trawiennymi czy chorobami skóry.

    Posiłki dla psa muszą być dobrej jakości. Postaraj się upewnić, czy w wybranej karmie nie ma nadmiaru konserwantów, glutenu czy węglowodanów. Nie przesadzaj też z ilością podawanego jedzenia. Skonsultuj się w razie konieczności z weterynarzem.