HILL'S Urinary Care s/d - sucha karma dla kota - 1.5 kg

HILL’S Urinary Care to sucha karma, która została stworzona pod kątem dorosłych kotów, które cierpią z powodu dolegliwości układu moczowego. HILL’S Urinary wyróżnia się niską zawartością magnezu i fosforu. Ma pomóc w rozpuszczeniu kamieni struwitowych.

HILL’S Urinary Care to specjalistyczny produkt, który powinien być stosowany po konsultacji z weterynarzem. Producent zapewnia o działaniu karmy po okresie mniej więcej 13 dni.

Wyważona ilość włókna surowego jest niezbędna dla trawienia. Jego za mała ilość to ryzyko zaparć, ale zbyt duża zawartość włókna w pokarmie czy dodatku do diety może wiązać się z wzdęciami u zwierzęcia.

W składzie karmy znajdziesz mięso drobiowe, 18% kurczaka. Drób jest znakomitym źródłem białka. Jest często stosowany w karmach dla zwierząt, ponieważ bardzo rzadko uczula. Wyróżnia się lekkostrawnością.

Kurczak, a także jaja zapewnią twojemu ulubieńcowi niezbędnego białka, które pełni rolę składnika budulcowego i jest źródłem aminokwasów egzogennych. Dzięki dostarczeniu pupilowi odpowiedniej ilości białka będzie miał on dużo energii do codziennych aktywności.

Odpowiednia ilość witaminy A jest korzystna dla utrzymania prawidłowego wzroku. Wspiera też układ immunologiczny. Witamina E poprawia krzepnięcie krwi. Jej niedobór może skutkować mniejszą płodnością, paraliżem mięśni czy zmianami skórnymi.

Witamina D3 zadba o odporność. W związku z jej niedoborem twój podopieczny może mieć mniej energii i siły do zabawy, a jego zęby i układ nerwowy będą w gorszej kondycji.

Selen wyróżnia się działaniem antyoksydacyjnym. Jego niedobór może kończyć się osowiałością czy słabym apetytem. Cynk wpływa na sprawne gojenie się ran. Oddziałuje również pozytywnie na sierść i skórę.

Miedź działa korzystnie na kości, a także zmniejszy nasze obawy o przedwczesne starzenie pupila. Ma za zadanie ponadto uczestniczyć w syntezie hemoglobiny i w transporcie żelaza. Jest to cenny i jeden z najważniejszych minerałów w organizmie każdego czworonoga. Niedobory żelaza mogą doprowadzić do anemii, problemów z sierścią i spadku aktywności

Cechy:

  • dla kotów z dolegliwościami układu moczowego
  • przemyślany skład
  • znakomity smak
  • SKŁAD:

    zboża, mięso i składniki pochodzenia zwierzęcego (kurczak 18%), oleje i tłuszcze, roślinne ekstrakty białkowe, jaja i pochodne jaj, minerały.

    SKŁADNIKI ANALITYCZNE:

    białko 32,1%, zawartość tłuszczu 22,9%, surowy błonnik 0,67%, surowy popiół 5,9%, chlorki 1,1%, siarka 0,75%, wapń 0,87%, fosfor 0,69%, sód 0,32%, potas 0,91%, magnez 0,06%; na kg: witamina A 6 729 j.m., witamina D3 559 j.m., witamina E 525 mg, beta-karoten 1,5 mg.

    DODATKI NA KG:

    Dodatki żywieniowe: 3b103 (żelazo) 58,0 mg, 3b202 (jod) 0,9 mg, 3b405 (miedź) 5,7 mg, 3b502 (mangan) 6,0 mg, 3b603 (cynk) 120 mg, 3b801 (selen) 0,1 mg, z naturalnym przeciwutleniaczem.

    Problemy z układem moczowym u kotów

    Nawet jeśli nasz kot jest okazem zdrowia, warto mieć wiedzę na temat najczęstszych chorób, jakie występują u zwierząt. Odpowiednio dobrana dieta i aktywność fizyczna powinny im zapobiec. Profilaktyka jest tańszym i pewniejszym rozwiązaniem niż kosztowne, specjalistyczne leczenie.

    Choroby układu moczowego są wyjątkowo nieprzyjemne dla naszego mruczka. Powodują ból i dyskomfort. Warto obserwować, czy nasz pupil nie zaczął wyraźnie częściej czy rzadziej chodzić do kuwety. Jego zachowanie również się prawdopodobnie zmieni. Z powodu bólu nie będzie tryskał energią.

    Czasami nieprawidłowe oddawanie moczu może wiązać się z nagromadzeniem negatywnie odbieranych przez kota wydarzeń. Przeprowadzka, długa rozłąka z właścicielem - nie zdajemy sobie nieraz sprawy, że nasz mruczek jest bardzo zestresowany z powodu zdarzeń, które naszym zdaniem nie powinny na niego wpływać.

    Zmiana mieszkania jest czymś, co ciężko przewidzieć, jednak gdy planujemy przeprowadzkę, to lepiej wziąć do domu nowe zwierzę, gdy będzie już po wszystkim. Hałas, niepokój, dużo zmian - to wszystko nie są sprzyjające warunki do adoptowania się mruczka do nowego środowiska.

    Gdy już wiemy, jakich sytuacji unikać, możemy właściwie dobrać dietę dla naszego ulubieńca. Gdy u pupila już występowały problemy z układem moczowym, warto skonsultować się z weterynarzem i dobrać odpowiednią specjalistyczną karmę.

    Chcąc działać zapobiegawczo, powinniśmy pamiętać o regularnym zmienianiu wody, kontrolowaniu, czy kot się odpowiednio nawadnia i podawaniu mu dobrej jakości mokrej karmy. Taki rodzaj pokarmu sprawia, że mruczek jest od razu nawodniony. Mokra karma ma wyższą zawartość wilgoci niż suche pożywienie. Dodatkowo koty często uwielbiają taki rodzaj diety.

    Możesz też bez problemu łączyć ze sobą suchą i mokrą karmę. Podawaj mruczkowi na zmianę jedno i drugie pożywienie. Rzecz jasna pamiętaj, by nie przekarmiać ulubieńca. W razie wątpliwości skonsultuj się z weterynarzem, by pomógł dostosować dietę.