JOHN DOG PREMIUM Rasy Duże i Średnie kaczka z królikiem - sucha karma dla psa - 3 kg

JOHN DOG PREMIUM kaczka z królikiem to sucha karma dla dorosłych psów ras dużych i średnich. Ma starannie dobrany skład i doskonały smak. Dostarczy odpowiednią ilość białka. Jest też źródłem witamin.

Kaczka to doskonały rodzaj mięsa. Odznacza się znakomitym smakiem. Świetnie sprawdzi się w przypadku czworonogów uwielbiających ruch, bieganie i długie spacery. Jest źródłem wielu minerałów. Wyróżnia się niską zawartością kwasów tłuszczowych nasyconych.

Królik zawiera mało tłuszczu. W związku z tym nie powinien przyczyniać się do przybierania twojego pupila na wadze.

Świetnym źródłem białka jest również groch. Zapewni czworonogowi aminokwasy egzogenne, których jego organizm nie jest w stanie sam wytworzyć.

Kolejny element karmy - jabłko - to źródło wielu witamin. Witamina A oddziałuje pozytywnie na układ nerwowy i immunologiczny. Jej niedobór może pogarszać wzrok, a odpowiednia ilość pomaga w prawidłowym wzroście zwierzęcia. Witamina E poprawia krzepnięcie krwi. Jej niedobór może skutkować mniejszą płodnością, paraliżem mięśni czy zmianami skórnymi.

Żurawina oddziałuje pozytywnie na pH moczu. Niektóre zwierzęta mają skłonności do problemów z układem moczowym. Lepiej starać się im zapobiegać niż mierzyć z ich nieprzyjemnymi skutkami.

Olej z łososia powinien przyczynić się do utrzymaniu w doskonałej kondycji skóry i sierści.

Szpinak ma korzystnie oddziaływać na wzrok i pracę jelit. Cykoria przyczynia się poprawienia procesu trawienia.

Fosfor – oprócz funkcji budulcowej – utrzymuje pH krwi. Niedobór tego minerału może skończyć się częstym łamaniem kości przez zwierzę. Omega-3 wyróżniają się właściwościami przeciwzapalnymi. Mogą też wpływać pozytywnie na wątrobę czy serce.

Jagody zadbają o odporność. Są źródłem m.in. witaminy C. Bez jej odpowiedniej ilości twój podopieczny może mieć mniej energii i siły do zabawy, a jego zęby i układ nerwowy będą w gorszej kondycji.

Marchew działa korzystnie na system immunologiczny. Pomaga również w krzepnięciu krwi zwierzęcia oraz może wspomóc obniżenie cholesterolu.

Włókno surowe przyczynia się do zwiększenia poziomu sytości. Twój pupil nie powinien dzięki temu nadmiernie przybierać na wadze.

Karma jest wolna od glutenu czy laktozy. To elementy mogące powodować alergię, dlatego lepiej ich unikać.

Cechy:

  • z kaczką
  • bez glutenu
  • bez laktozy
  • bez zbóż
  • 81% białka pochodzenia zwierzęcego w karmie
  • bez sztucznych barwników i sztucznych konserwantów

Dane szczegółowe

Skład:

kaczka 26% (w tym 16% - świeża kaczka, 10% - suszona kaczka), suszony królik (16%), płatki ziemniaczane, groch, groch obłuszczony, tłuszcz zwierzęcy (drobiowy), białko zwierzęce (z kurczaka) hydrolizowane, siemię lniane (2%), jabłka suszone, wysłodki buraczane suszone (z buraków cukrowych), olej z łososia (1,5%), składniki mineralne, drożdże piwne suszone, cykoria suszona (0,5%), marchew suszona (0,5%), trójpolifosforan sodu, glukozamina, siarczan chondroityny, żurawina suszona (0,2%), szpinak suszony (0,2%), brokuły suszone, jagody suszone (0,2%), ekstrakty roślinne (Rosemarinus sp., Curcuma sp., Citrus sp., Vitis sp., Syzygium sp., Jukka Mojave).

Analiza:

białko surowe 30,0, tłuszcz surowy 18,0, popiół surowy 7,5, włókno surowe 3,5, wilgotność 8,0, wapń (Ca), 1,2 fosfor (P) 0,8

Dodatki na 1 kg:

witamina A 20 000 j.m/kg, witamina D3 1500 j.m/kg, witamina E 100 mg/kg, tauryna 1000 mg/kg, żelazo (siarczan żelaza (II), monohydrat) 100 mg/kg, miedź (pentahydrat siarczanu miedzi (II)) 10,00 mg/kg, cynk (jednowodny siarczan cynku) 140 mg/kg, mangan (tlenek manganu (II) 10,00 mg/kg, jod (bezwodny jodan wapnia) 1,00 mg/kg, selen (selenin sodu) 0,20 mg/kg; spoiwa: bentonit 1300 mg/kg; stabilizatory flory jelitowej: Enterococcus faecium NCIMB 1041510^9 jtk/kg; przeciwutleniacze.

Dieta dla psa

Mądrze dobrana dieta dla psa to istotny element opieki nad zwierzęciem, który ma zapewnić mu dobre samopoczucie i zdrowie. Lepiej zapobiegać chorobom niż później narażać się na często kosztowne i długotrwałe leczenie. Nie ma idealnej karmy dla każdego psa. Musisz ocenić i przeanalizować, w jakim wieku jest twój ulubieniec, do jakiej należy rasy, ile ma aktywności fizycznej oraz czy cierpi na jakieś schorzenia.

Jeśli jesteś właścicielem szczeniaka, powinieneś dostarczać mu pokarm o wysokiej wartości energetycznej. Oczywiście nie przesadzaj z dawkami posiłków, by nie doprowadzić do nadmiernego przybierania pupila na wadze. Otyłość przyczynia się często do wielu groźnych chorób, których leczenie jest drogie i długotrwałe.

Dorosły pies poradzi sobie, otrzymując posiłek o mniejszej wartości energetycznej, jednak oczywiście potrzebuje odpowiedniej ilości białka, tłuszczów czy minerałów. Dobierając karmę i jej dawkowanie, należy rozpatrzyć, jakiej rasy jest czworonóg, ile ma lat, a także czy cierpi na jakieś dolegliwości zdrowotne. Nie bez znaczenia jest też jego aktywność fizyczna.

Wybierając karmę dla ulubieńca, zwróć uwagę na jej skład, a także zawartość wartości odżywczych i witamin. Jeśli producent nie podaje, ile mięsa jest w składzie produktu albo ogranicza się do ogólnych informacji, może to niepokoić. Pozwól psu próbować różnych smaków. Powinna mu smakować karma o smaku wołowiny czy jagnięciny.

Indyk i kurczak należą do mięs lekkostrawnych. Będą zatem odpowiednie dla zwierząt podatnych na przybieranie na wadze. Wołowina czy wieprzowina to dobry wybór dla psów bardziej aktywnych. Powinny dostarczyć dużo żelaza, które jest niezwykle ważnym minerałem zapobiegającym anemii.

Gdy zauważasz u swojego czworonoga reakcje alergiczne, problemy z sierścią czy biegunki, możesz po konsultacji z weterynarzem zastosować dietę opartą o mniej popularne źródła białka. Kurczak jest bezpiecznym rodzajem mięsa, co nie znaczy, że wszystkie psy będą go dobrze tolerować. Na rynku znajdziesz jednak karmy hipoalergiczne, przeznaczone dla pupili z problemami trawiennymi czy chorobami skóry.

Posiłki dla psa muszą być dobrej jakości. Postaraj się upewnić, czy w wybranej karmie nie ma nadmiaru konserwantów, glutenu czy węglowodanów. Nie przesadzaj też z ilością podawanego jedzenia. Skonsultuj się w razie konieczności z weterynarzem.