BRIT Care Mono Protein Hypoallergenic Senior Jagnięcina z ryżem - sucha karma dla psa - 12 kg

BRIT Care Mono Protein Hypoallergenic Senior to pełnoporcjowa sucha karma. Idealna dla psich seniorów (powyżej 7 lat) narażonych na alergię. Jagnięcina jest znana jako dobre mięso dla psów lubiących aktywny odpoczynek i mających tendencje do alergii. Wyróżnia się dużą zawartością kwasów omega-3 i omega-6.

BRIT Care jest wolna od soi czy laktozy. To elementy mogące powodować nietolerancję pokarmową u twojego podopiecznego. Jeśli jesteś właścicielem wrażliwego psa, lepiej tego unikać.

Sucha karma dla psa dostarczy 25% białka, 11% tłuszczu i 10% wilgoci. W składzie produktu oprócz jagnięciny znajdziesz drożdże piwne, olej z łososia, glukozaminę czy nasiona ostropestu plamistego. Ostropest plamisty działa przeciwzapalnie. Oddziałuje też korzystnie na poziom glukozy we krwi. Może przyczynić się do poprawy poziomu odporności.

Dodatek drożdży piwnych będzie cenny dla układu nerwowego zwierzęcia. Czasami nasz pupil źle reaguje na nowe otoczenie, przeprowadzkę, pojawienie się w domu kolejnego psa czy wizytę w klinice weterynaryjnej. Nie da się wyeliminować nerwowych sytuacji z życia ulubieńca, jednak warto wspomagać jego dietę elementami oddziałującymi pozytywnie na organizm.

Pamiętaj, by skonsultować się z weterynarzem lub korzystać z zaleceń producenta odnośnie dawkowania karmy. Nie przekarmiaj pupila. Otyłość to ryzyko wielu chorób. Lepiej zapobiegać dolegliwościom zdrowotnym niż później mierzyć się z ich groźnymi skutkami.

Olej z łososia wpłynie korzystnie na stan skóry i sierści. Zależy nam, by były w dobrym stanie, jednak nie zawsze dbanie o higienę jest wystarczające. Dlatego warto wesprzeć pupila, dobierając dla niego jak najlepszą karmę pełnoporcjową.

Wapń gwarantuje odpowiednią budowę kości. Zwiększa pobieranie tlenu przez mięśnie. Zwierzak potrzebuje go, aby jego serce właściwie pracowało. Kwasy tłuszczowe Omega-3 wyróżniają się właściwościami przeciwzapalnymi. Mogą też wpływać pozytywnie na wątrobę czy serce. Fosfor – oprócz funkcji budulcowej – utrzymuje pH krwi. Niedobór tych minerałów może skończyć się częstym łamaniem kości przez czworonoga.

Cechy produktu:

  • bez konserwantów
  • źródło cennych składników odżywczych
  • atrakcyjny smak i aromat
  • Skład:

    dehydratyzowana jagnięcina (38%), ryż (36%), suszona pulpa jabłkowa, lignoceluloza, tłuszcz z kurczaka, naturalny aromat, drożdże piwne, olej z łososia (2%), mąka grochowa, glukozamina (260 mg/kg), fruktooligosacharydy (200 mg/kg), siarczan chondroityny (200 mg/kg), mannanooligosacharydy (150 mg/kg), Jukka Mojave (150 mg/kg), nasiona ostropestu plamistego (90 mg/kg), β-glukany (50 mg/kg), suszony serdecznik (50 mg/kg), suszony rokitnik zwyczajny (50 mg/kg), probiotyki Lactobacillus helveticus HA – 122 inaktywowane (15x109 komórek/kg).

    Analiza:

    białko surowe 25,0%, tłuszcz surowy 11,0%, wilgotność 10,0%, popiół surowy 6,5%, włókno surowe 6,0%, wapń 1,3%, fosfor 1,0%, sód 0,4%, kwasy tłuszczowe omega-3 0,4%, kwasy tłuszczowe omega-6 1,3%, EPA (20:5 n-3) 0,05%, DHA (22:6 n-3) 0,1%.

    Dodatki na 1 kg:

    brak danych.

    Dieta dla psa

    Mądrze dobrana dieta dla psa to istotny element opieki nad zwierzęciem, który ma zapewnić mu dobre samopoczucie i zdrowie. Lepiej zapobiegać chorobom niż później narażać się na często kosztowne i długotrwałe leczenie. Nie ma idealnej karmy dla każdego psa. Musisz ocenić i przeanalizować, w jakim wieku jest twój ulubieniec, do jakiej należy rasy, ile ma aktywności fizycznej oraz czy cierpi na jakieś schorzenia.

    Jeśli jesteś właścicielem szczeniaka, powinieneś dostarczać mu pokarm o wysokiej wartości energetycznej. Oczywiście nie przesadzaj z dawkami posiłków, by nie doprowadzić do nadmiernego przybierania pupila na wadze. Otyłość przyczynia się często do wielu groźnych chorób, których leczenie jest drogie i długotrwałe.

    Dorosły pies poradzi sobie, otrzymując posiłek o mniejszej wartości energetycznej, jednak oczywiście potrzebuje odpowiedniej ilości białka, tłuszczów czy minerałów. Dobierając karmę i jej dawkowanie, należy rozpatrzyć, jakiej rasy jest czworonóg, ile ma lat, a także czy cierpi na jakieś dolegliwości zdrowotne. Nie bez znaczenia jest też jego aktywność fizyczna.

    Wybierając karmę dla ulubieńca, zwróć uwagę na jej skład, a także zawartość wartości odżywczych i witamin. Jeśli producent nie podaje, ile mięsa jest w składzie produktu albo ogranicza się do ogólnych informacji, może to niepokoić. Pozwól psu próbować różnych smaków. Powinna mu smakować karma o smaku wołowiny czy jagnięciny.

    Indyk i kurczak należą do mięs lekkostrawnych. Będą zatem odpowiednie dla zwierząt podatnych na przybieranie na wadze. Wołowina czy wieprzowina to dobry wybór dla psów bardziej aktywnych. Powinny dostarczyć dużo żelaza, które jest niezwykle ważnym minerałem zapobiegającym anemii.