JOSERA JosiCat Crunchy Chicken - sucha karma dla kota - 18 kg

JOSERA JosiCat Crunchy Chicken to pyszna karma dla dorosłych kotów. Dostarczy 78% białka pochodzenia zwierzęcego. Z formuły producent wyeliminował konserwanty, sztuczne barwniki i aromaty.

Karma jest pełnoporcjowa, a więc dostarcza odpowiednią ilość białka, włókna surowego czy tłuszczu, które są potrzebny, aby twój pupil był w pełni sił, a jego organizm pozostawał w dobrej kondycji.

Główne składniki karmy to zboże, a także mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, w tym 25% suszonego białka drobiowego. Drób jest odpowiednim rodzajem mięsa dla pupili z tendencją do nadwagi. Stwarza niewielkie ryzyko wystąpienia problemów z nietolerancjami pokarmowymi. Dodatkowo w JOSERA JosiCat nie ma soi ani laktozy. U kotów w pewnym wieku zanika laktaza, enzym odpowiedzialny za trawienie laktozy, dlatego lepiej wyeliminować z diety produkty mleczne. Soja może powodować takie reakcje, jak bóle brzucha czy wymioty.

JOSERA JosiCat dostarczy 250 mg/kg biotyny. Ma ona wpływ na utrzymanie w dobrym stanie sierści pupila. Tauryna to bardzo cenny aminokwas. Jego niedobór może prowadzić do problemów z krążeniem.

Witamina A oddziałuje pozytywnie na układ nerwowy i immunologiczny. Jej niedobór może pogarszać wzrok, a odpowiednia ilość pomaga w prawidłowym wzroście zwierzęcia. Witamina D3 zadba o odporność pupila. W związku z jej niedoborem twój podopieczny może mieć mniej energii i siły do zabawy, a jego zęby i układ nerwowy będą w gorszej kondycji.

Witamina E poprawia krzepnięcie krwi. Jej niedobór może skutkować mniejszą płodnością, paraliżem mięśni czy zmianami skórnymi. Witaminy z grupy B są odpowiedzialne za metabolizm cukrów, tłuszczów i aminokwasów, syntezę hemoglobiny, poziom cholesterolu.

Cynk to korzystny dodatek, gdy zwierzę przypadkiem się skaleczy. Cynk powinien przyspieszyć gojenie się ran. Oddziałuje też korzystnie na sierść i skórę.

Żelazo to cenny i jeden z najważniejszych minerałów w organizmie każdego czworonoga. Niedobory żelaza mogą doprowadzić do anemii, problemów z sierścią i spadku aktywności. Miedź działa korzystnie na kości, a także zmniejszy nasze obawy o przedwczesne starzenie pupila. Ma za zadanie ponadto uczestniczyć w syntezie hemoglobiny i w transporcie żelaza.

Cechy:

  • dla dorosłych kotów
  • z drobiem
  • dodatek minerałów
  • Skład:

    zboża; mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego (suszone białko drobiowe 25,0%); produkty pochodzenia roślinnego; oleje i tłuszcze; ryby i produkty pochodne z ryb; minerały.

    Analiza:

    Zawartość tłuszczu 9% Włókna surowe 2,7% Popiół surowy 7,4% Białko 28%

    Dodatki:

    Witamina A mg/kg 15000 Witamina D3 mg/kg 1500 Witamina E mg/kg 100 Witamina B1 mg/kg 10 Witamina B2 mg/kg 15 Witamina B6 mcg/kg 15 Witamina B12 mg/kg 90 D-pantotenian wapnia mg/kg 40 Niacyna mg/kg 70 Kwas foliowy mg/kg 4 Biotyna mg/kg 250 Tauryna mg/kg 1000 Żelazo (mg/kg)(siarczan żelaza (II), monohydrat) mg/kg 135 Cynk (mg/kg)(uwodniony chelat glicyny) mg/kg 120 Mangan (mg/kg)(tlenek manganu(II)) mg/kg 14 Miedź (mg/kg)(glicynowy chelat miedzi(II), hydrat) mg/kg 16 Jod (mg/kg)(bezwodny jodan wapnia) mg/kg 1,80 Selen (mg/kg)(selenin sodu) mcg/kg 0,25

    Dieta kota

    Dieta dla kota musi spełniać podstawowe wymagania, aby nasz pupil był zdrowy, a także miał dużo siły i energii do codziennych aktywności. Karma dla mruczka powinna dostarczać odpowiednią ilość białka, tłuszczu, składników mineralnych, witamin czy włókna surowego. Są też elementy, których obecność w składzie produktu dedykowanego kotom może budzić zaniepokojenie. Konserwanty, gluten, sztuczne barwniki - niekoniecznie chcemy, by były w diecie naszego ulubieńca.

    Białko dostarczają zwierzęciu różne składniki. Bardzo popularne są karmy oparte na drobiu. Kurczak i indyk należą do lekkostrawnych i dobrze przyswajalnych rodzajów mięsa. Będą odpowiednie dla mruczków po zabiegach kastracji i sterylizacji, które są bardziej narażone na nadmierne przybieranie na wadze.

    Oczywiście w ramach urozmaicenia możemy karmić kota, podając mu również karmy opierające się na innych źródłach białka. Jagnięcina, królik, wołowina, tuńczyk - jest dużo wariantów. Najlepiej przeanalizować, jakie ma potrzeby nasz pupil. Ryby dostarczają nienasyconych kwasów tłuszczowych, co jest korzystne pod kątem prawidłowego wyglądu skóry i sierści. Miła w dotyku, zdrowa i dobrze wyglądająca sierść - to coś, o czym marzy każdy właściciel kota.

    Oprócz tego należy mieć na uwadze zapobieganie różnym dolegliwościom zdrowotnym. Na przykład wołowina jest źródłem żelaza. To bardzo cenny minerał. Jego odpowiednia ilość w diecie może uchronić zwierzę przed anemią i spadkiem aktywności. Królik zawiera mało tłuszczu, a do tego dostarczy dużo witamin z grupy B. Karma opierająca się na jagnięcinie może być alternatywą, gdy nasz pupil jest uczulony na drób. Zdarza się to bardzo rzadko, jednak w razie czego warto mieć opcję zapasową.