CARNILOVE Fresh Crunchy Struś z jeżynami - przysmak dla psa - 200 g
CARNILOVE Fresh Crunchy Ostrich with blackberries to niezwykła przekąska dla psa. Odpowiednia dla czworonogów wszystkich ras. Wyróżnia się niezwykłym smakiem i starannie dobranym składem. Jest wolna od glutenu i konserwantów.
Stosuj mądrze przysmaki, by nagrodzić od czasu do czasu zwierzę lub osiągnąć lepsze efekty szkolenia. Możesz na przykład używać smakołyków w celu nauczenia ulubieńca nowej sztuczki.
Przysmak dla psa Fresh Crunchy Ostrich with blackberries zawiera 50% strusia, 15% dyni, 8% żółtego groszku, 5% suszonego jabłka, 5% marchwi, 4% ciecierzycy, 4% jeżyny, 4% tłuszczu z kurczaka, 2% siemienia lnianego, 2% suszonego szpinaku i 1% oleju lnianego.
Struś jest dobrym źródłem białka. Powinien być idealny dla czworonogów z tendencjami do alergii. Dodatek ciecierzycy gwarantuje wiele korzyści. Sprawi, że twój pupil będzie miał dużo siły i energii dzięki węglowodanom. Do tego cieciorka zwiększa prawdopodobieństwo tego, że pies stanie się szybciej syty. W związku z tym mniejsza ilość jedzenia powinna pozwolić mu się najeść.
Siemię lniane pomoże w prawidłowym trawieniu. Jabłko jest źródłem wielu witamin i powinno korzystnie wpłynąć na odporność twojego ulubieńca. Dynia może zapobiec zaparciom, a także ustabilizować ilość insuliny we krwi.
Obecność włókna surowego powinna zminimalizować ryzyko problemów trawiennych. Zarówno jego niedobór, jak i nadmiar mogą oznaczać biegunki czy zaparcia. Chcemy tego uniknąć. Dlatego warto dobrać dla naszego pupila jak najlepszą dietę.
Fosfor – oprócz funkcji budulcowej – utrzymuje pH krwi. Niedobór tego minerału może skończyć się częstym łamaniem kości przez zwierzę. Wapń zwiększa pobieranie tlenu przez mięśnie. Zwierzak potrzebuje go, aby jego serce właściwie pracowało.
Pamiętaj o nie przekarmianiu pupila. Otyłość jest przyczyną wielu groźnych i śmiertelnych chorób. W razie wątpliwości co dawkowania CARNILOVE Fresh Crunchy skonsultuj się z weterynarzem.
Cechy:
SKŁAD:
struś 50% (suszony struś 33%, świeże mięso ze strusia 17%), dynia 15%, żółty groszek 8%, suszone jabłka 5%, marchew 5%, ciecierzyca 4%, jeżyny 4%, tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolami) 4%, siemię lniane 2%, suszony szpinak 2%, olej lniany 1%.
SKŁADNIKI ANALITYCZNE:
białko surowe 32,0%, zawartość tłuszczu 11,0%, wilgotność 10,0%, popiół surowy 7,0%, włókno surowe 5,0%, wapń 1,3%, fosfor 0,9%.
Czym się kierować przy wyborze smakołyka?
Nie wybieraj przysmaków dla psa pochopnie czy kierując się ładnie wyglądającym, kolorowym opakowaniem. Niekoniecznie musisz stawiać na drogi produkt. Znana marka też nie jest zawsze gwarancją dobrej jakości. Spójrz na skład przysmaku, a także ewentualne dodatki i składniki analityczne.
Zbyt wysoka ilość tłuszczów i węglowodanów może doprowadzić do przybrania psa na wadze. Lepiej zdecydować się na przysmak o niewielkiej zawartości cukrów lub ich braku. W przypadku tłuszczów należy rozgraniczyć te nasycone i nienasycone. Kwasy omega-3 działają przeciwzapalnie.
Niepokoić może obecność w składzie zbóż, konserwantów, laktozy, soi czy sztucznych dodatków. Podając pupilowi produkt z pszenicą czy soją, narażasz go na nietolerancję pokarmową. Są to składniki, których lepiej unikać. Soja może powodować bóle brzucha czy biegunkę. U zwierząt w pewnym wieku zanika laktaza, enzym odpowiedzialny za trawienie laktozy.