FERPLAST Yucca Szczoteczka S - gryzak dla psa - 4 szt.
FERPLAST Yucca Szczoteczka S to przysmak dla psów małych ras. Jego smak pozytywnie zaskoczy twojego pupila, a do tego gryzak FERPLAST pomoże zadbać o zdrowe zęby i dziąsła czworonoga.
Skład gryzaka został starannie przemyślany, aby dawał zwierzęciu jak najwięcej korzyści zdrowotnych i jednocześnie gwarantował niezapomniany smak FERPLAST Yucca.
Skrobia ziemniaczana jest dobrze tolerowana przez większość zwierząt z alergiami pokarmowymi. Jest bezpiecznym składnikiem w dietach eliminacyjnych lub hipoalergicznych.
Sproszkowana celuloza poprawi uczucie sytości. Wspomaga również trawienie. Spełni swoją rolę, jeżeli twój ulubieniec je zbyt łapczywie. Dobrze dobrany skład gryzaka dla psa FERPLAST powinien sprawić, że pies będzie szybciej syty. Nie powinien nadmiernie przybierać na wadze.
Drożdże stanowią źródło witamin z grupy B, które są odpowiedzialne za metabolizm cukrów, tłuszczów i aminokwasów, syntezę hemoglobiny, poziom cholesterolu.
Wyciąg z lucerny może wspomóc odporność zwierzęcia poprzez antyoksydanty. Obfituje także w wysoką zawartość błonnika.
Cechy:
Skład:
Skrobia ziemniaczana, gliceryna, sproszkowana celuloza, lecytyna, drożdże, ekstrakt słodowy, łubin, słodka papryka (0,25%), wyciąg z lucerny (0,1%)
Analiza:
Białko surowe 3.4 % Tłuszcz surowy 3.0 % Włókno surowe 4.4 % Popiół surowy 1.1 % Wilgotność 15.0 %
Jak dbać o zęby psa?
Powinieneś poświęcić codziennie przynajmniej kilkanaście sekund na mycie swojemu psu zębów. Najpierw przygotuj szczoteczkę i pastę, które są stworzone pod kątem czworonogów. Nie próbuj nagle z dnia na dzień zmusić pupila do mycia zębów. Może się to błyskawicznie nie udać. Jednak zachowując cierpliwość, powinieneś sprawić, że pies nie będzie bał się szczoteczki i zabiegu mycia zębów.
Jeśli masz małego szczeniaka, najlepiej jak najszybciej zacznij mu pokazywać szczoteczkę, aby się do niej przyzwyczaił. Jeszcze lepiej, gdy będzie mu się kojarzyła z czymś przyjemnym. Pozwól mu powąchać szczoteczkę i nagradzaj za kontakt z nią.
Mycie zębów psu to nie żadna wyjątkowa czynność. Powinna być czymś naturalnym, jeśli zależy nam na zdrowiu zwierzęcia. Choroby zębów mogą przekładać się na tak podstawowe czynności jak jedzenie codziennych posiłków. W negatywnym scenariuszu zapalenie dziąseł czworonoga będzie wiązać się z bólem przy próbach gryzienia kąsków ulubionej karmy.
Musisz zwrócić uwagę na to, czy u twojego pupila nie odkłada się nadmiernie kamień nazębny. Dlatego nawet jeśli dbasz o dietę czworonoga, ma dużo ruchu i twoim zdaniem jest okazem zdrowia, raz na jakiś czas wybierz się z psem do weterynarza. Ważne, by specjalista ocenił uzębienie czworonoga. Będzie mógł stwierdzić, czy trzeba wdrożyć odpowiednie leczenie, czy też profilaktyka jest skuteczna.
Oprócz mycia zębów zastanów się nad podawaniem pupilowi gryzaków dentystycznych. Na rynku znajdziesz produkty różnych firm. Przy wyborze konkretnego zwróć uwagę na skład. Unikaj przysmaków, które mogą powodować przybieranie czworonoga na wadze.