JOSERA JosiDog Adult Sensitive - sucha karma dla psa - 2,7 kg
JOSERA JosiDog Adult Sensitive to karma najwyższej jakości. Opracowana z myślą o dorosłych psach wszystkich ras. Jej skład został starannie dobrany przez ekspertów, by spełniał potrzeby wrażliwych czworonogów. To, co wyróżnia wyjątkowy produkt JOSERA, to umiarkowana zawartość białka, liczne witaminy i minerały.
Nie musisz martwić się, czy twój pies otrzyma wystarczająco dużo substancji odżywczych w ciągu dnia. Oczywiście możesz także podawać mu dodatkowo karmę mokrą. Pamiętaj również o odpowiednim nawodnieniu pupila.
W karmie JOSERA JosiDog Adult Sensitive znajdziesz suszone białko drobiowe, ryż i kukurydzę pełnoziarnistą. Drób będzie odpowiednim źródłem białka dla twojego podopiecznego. Jest bardzo dobry, gdy chcemy zapewnić ulubieńcowi lekkostrawny posiłek, który mu będzie smakował i jednocześnie stanowił wartościowy element diety.
Witamina D3 pomaga w utrzymaniu odpowiedniej odporności. Nasz zwierzak potrzebuje wyjść na spacer niezależnie od pogody. Tak samo jak człowiek jest narażony na różne choroby. Liczne witaminy w karmie JOSERA powinny zwiększyć szansę na jego lepszą kondycję zdrowotną.
Żelazo to cenny minerał, którego niedobór może się skończyć nawet anemią. Odpowiednia zawartość witaminy E wpłynie korzystnie na krzepnięcie krwi. Witamina A wesprze wzrok czworonoga. Warto postawić na karmę, która ma starannie dobrany skład.
Fosfor – oprócz funkcji budulcowej – utrzymuje pH krwi. Niedobór tego minerału może skończyć się częstym łamaniem kości przez zwierzę. Miedź działa korzystnie na kości, a także zmniejszy nasze obawy o przedwczesne starzenie pupila. Ma za zadanie ponadto uczestniczyć w syntezie hemoglobiny i w transporcie żelaza.
Wapń zadba o kości. Zwiększa pobieranie tlenu przez mięśnie. Pies potrzebuje go, aby jego serce właściwie pracowało. Cynk okaże się pomocny w razie przypadkowego skaleczenie podopiecznego. Przyspiesza gojenie się ran.
JOSERA nie zawiera laktozy. Czworonogi nieraz doświadczają reakcji alergicznych na składniki mleczne. Może się to objawiać poprzez nadmierne drapanie skóry czy problemy żołądkowe. Dlatego producent zadbał o to, aby jego karma nie miała w składzie takich elementów.
Najważniejsze cechy:
Skład:
suszone białko drobiowe, ryż, kukurydza pełnoziarnista, tłuszcz drobiowy, wysłodki buraczane, hydrolizowane białko drobiowe, minerały, mączka z cykorii (naturalne źródło inuliny), suszone mięso nowozelandzkich małż zielonych (Perna canaliculus).
Składniki analityczne:
Białko surowe % 25,0 Zawartość tłuszczu % 13,0 Włókno surowe % 2,2 Popiół surowy % 6,3 Wapń % 1,50 Fosfor % 1,00 Sód % 0,40 Energia metaboliczna MJ/kg 15,5 kcal/kg 3696
Dodatki na 1 kg:
Witamina A I.E./kg 17300 Witamina D3 I.E./kg 1300 Witamina E mg/kg 150 Witamina B1 mg/kg 10 Witamina B2 mg/kg 15 Witamina B6 mg/kg 15 Witamina B12 mcg/kg 70 Kwas pantotenowy mg/kg 35 Niacyna mg/kg 60 Kwas foliowy mg/kg 4 L-karnityna mg/kg 200 Tauryna mg/kg 1000 Biotyna mcg/kg 650 Żelazo (siarczan żelaza II, jednowodny) mg/kg 200 Cynk (uwodniony chelat glicyny Zn) mg/kg 160 Mangan (tlenek manganu II) mg/kg 16 Miedź (uwodniony chelat glicyny Cu) mg/kg 20 Jod (jodek wapnia) mg/kg 1,9 Selen (selenin sodu) mg/kg 0,25
Dieta dla psa
Mądrze dobrana dieta dla psa to istotny element opieki nad zwierzęciem, który ma zapewnić mu dobre samopoczucie i zdrowie. Lepiej zapobiegać chorobom niż później narażać się na często kosztowne i długotrwałe leczenie. Nie ma idealnej karmy dla każdego psa. Musisz ocenić i przeanalizować, w jakim wieku jest twój ulubieniec, do jakiej należy rasy, ile ma aktywności fizycznej oraz czy cierpi na jakieś schorzenia.
Jeśli jesteś właścicielem szczeniaka, powinieneś dostarczać mu pokarm o wysokiej wartości energetycznej. Oczywiście nie przesadzaj z dawkami posiłków, by nie doprowadzić do nadmiernego przybierania pupila na wadze. Otyłość przyczynia się często do wielu groźnych chorób, których leczenie jest drogie i długotrwałe.
Dorosły pies poradzi sobie, otrzymując posiłek o mniejszej wartości energetycznej, jednak oczywiście potrzebuje odpowiedniej ilości białka, tłuszczów czy minerałów. Dobierając karmę i jej dawkowanie, należy rozpatrzyć, jakiej rasy jest czworonóg, ile ma lat, a także czy cierpi na jakieś dolegliwości zdrowotne. Nie bez znaczenia jest też jego aktywność fizyczna.
Wybierając karmę dla ulubieńca, zwróć uwagę na jej skład, a także zawartość wartości odżywczych i witamin. Jeśli producent nie podaje, ile mięsa jest w składzie produktu albo ogranicza się do ogólnych informacji, może to niepokoić. Pozwól psu próbować różnych smaków. Powinna mu smakować karma o smaku wołowiny czy jagnięciny.
Indyk i kurczak należą do mięs lekkostrawnych. Będą zatem odpowiednie dla zwierząt podatnych na przybieranie na wadze. Wołowina czy wieprzowina to dobry wybór dla psów bardziej aktywnych. Powinny dostarczyć dużo żelaza, które jest niezwykle ważnym minerałem zapobiegającym anemii.