JOSERA JosiDog Wołowina w sosie - mokra karma dla psa - 415 g

JOSERA JosiDog Wołowina w sosie to mokra karma dla dorosłych psów. Pozwól pupilowi rozkoszować się wyjątkowymi kawałkami wołowiny w aromatycznym sosie. Posiłek JOSERA jest perfekcyjny dla wszystkich ras czworonogów.

Wołowina jest często stosowana w karmach dla zwierząt ze względu na jej wykwintny smak, a także właściwości zdrowotne. Odznacza się jako rodzaj mięsa będący dobrym źródłem żelaza, a także wielu witamin.

W karmie JosiDog Wołowina w sosie są też zawarte zboża. Dostarczają węglowodanów, które są ważnym źródłem energii. Węglowodany pomagają psom utrzymać aktywność i witalność.

JOSERA z wołowiną to pełnoporcjowy posiłek dla wyjątkowego psa. Zapewni odpowiednią ilość minerałów, białka i tłuszczu. Twój pupil potrzebuje właściwie dobranej diety, aby móc utrzymać zdrowie, silne mięśnie i przyjemną w dotyku sierść.

Możesz łączyć mokrą karmę JOSERA Wołowina w sosie z suchą karma. Pamiętaj, aby nie przekarmiać ulubieńca. Otyłość jest często przyczyną wielu chorób, których leczenie jest kosztowne i długotrwałe. Lepiej tego uniknąć.

JOSERA z wołowiną dostarczy między innymi miedź oraz cynk. Cynk okaże się przydatny w razie, gdyby Twój pupil przypadkowo się skaleczył. Cynk przyspiesza gojenie się ran. Miedź zadba o kości. Witamina A zatroszczy się o utrzymanie prawidłowego wzroku psa. Witamina D3 wpłynie korzystnie na układ immunologiczny. Jej niedobór może wiązać się z osłabieniem czy pogorszeniem się stanu zębów.

JOSERA z wołowiną to pyszna mokra karma. Zawiera wysoką zawartość wilgoci, co pomoże zapobiec problemom z układem moczowym. Wyważona ilość białka i tłuszczu nie powinny przyczyniać się do nadmiernego przybierania na wadze zwierzęcia, jeżeli karma będzie odpowiednia dawkowana. Mokra karma dla psa JOSERA jest wolna od cukru, soi, barwników, aromatów czy konserwantów.

Cechy:

  • bez konserwantów
  • bez cukru
  • pełnoporcjowa karma
  • dla dorosłych psów wszystkich ras
  • Skład:

    mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego (wołowina 4,0%); zboża; minerały; produkty pochodzenia roślinnego.

    Analiza:

    Białko surowe % 7,0 Zawartość tłuszczu % 4,5 Włókno surowe % 0,4 Popiół surowy % 2,0 Wilgotność % 80,0 Energia metaboliczna na kg MJ 3,7 Energia metaboliczna na kg kcal 889

    Dodatki na 1 kg:

    Witamina A I.E./kg 2.000 Witamina D3 I.E./kg 200 Witamina E mg/kg 20 Tauryna mg/kg 350 Cynk (jednowodny siarczan cynku) mg/kg 12,0 Miedź (pentahydrat siarczanu miedzi(II)) mg/kg 1,00

    Dieta dla psa

    Mądrze dobrana dieta dla psa to istotny element opieki nad zwierzęciem, który ma zapewnić mu dobre samopoczucie i zdrowie. Lepiej zapobiegać chorobom niż później narażać się na często kosztowne i długotrwałe leczenie. Nie ma idealnej karmy dla każdego psa. Musisz ocenić i przeanalizować, w jakim wieku jest twój ulubieniec, do jakiej należy rasy, ile ma aktywności fizycznej oraz czy cierpi na jakieś schorzenia.

    Jeśli jesteś właścicielem szczeniaka, powinieneś dostarczać mu pokarm o wysokiej wartości energetycznej. Oczywiście nie przesadzaj z dawkami posiłków, by nie doprowadzić do nadmiernego przybierania pupila na wadze. Otyłość przyczynia się często do wielu groźnych chorób, których leczenie jest drogie i długotrwałe.

    Dorosły pies poradzi sobie, otrzymując posiłek o mniejszej wartości energetycznej, jednak oczywiście potrzebuje odpowiedniej ilości białka, tłuszczów czy minerałów. Dobierając karmę i jej dawkowanie, należy rozpatrzyć, jakiej rasy jest czworonóg, ile ma lat, a także czy cierpi na jakieś dolegliwości zdrowotne. Nie bez znaczenia jest też jego aktywność fizyczna.

    Wybierając karmę dla ulubieńca, zwróć uwagę na jej skład, a także zawartość wartości odżywczych i witamin. Jeśli producent nie podaje, ile mięsa jest w składzie produktu albo ogranicza się do ogólnych informacji, może to niepokoić. Pozwól psu próbować różnych smaków. Powinna mu smakować karma o smaku wołowiny czy jagnięciny.

    Indyk i kurczak należą do mięs lekkostrawnych. Będą zatem odpowiednie dla zwierząt podatnych na przybieranie na wadze. Wołowina czy wieprzowina to dobry wybór dla psów bardziej aktywnych. Powinny dostarczyć dużo żelaza, które jest niezwykle ważnym minerałem zapobiegającym anemii.

    Gdy zauważasz u swojego czworonoga reakcje alergiczne, problemy z sierścią czy biegunki, możesz po konsultacji z weterynarzem zastosować dietę opartą o mniej popularne źródła białka. Kurczak jest bezpiecznym rodzajem mięsa, co nie znaczy, że wszystkie psy będą go dobrze tolerować. Na rynku znajdziesz jednak karmy hipoalergiczne, przeznaczone dla pupili z problemami trawiennymi czy chorobami skóry.

    Posiłki dla psa muszą być dobrej jakości. Postaraj się upewnić, czy w wybranej karmie nie ma nadmiaru konserwantów, glutenu czy węglowodanów. Nie przesadzaj też z ilością podawanego jedzenia. Skonsultuj się w razie konieczności z weterynarzem.