FITMIN Purity Indoor - sucha karma dla kota - 10 kg

FITMIN Purity Indoor to sucha karma dla dorosłych kotów. Jest odpowiednia dla mruczków wszystkich ras. Produkt jest sprzedawany w wygodnym opakowaniu. Jego forma pozwala na łatwe dawkowanie.

FITMIN Purity dostarczy twojemu pupilowi aż 31% białka. Jego odpowiednia ilość jest bardzo ważna. Stanowi źródło potrzebnych kotu aminokwasów egzogennych.

Postawienie na karmę dedykowaną mruczkom spędzającym większość czasu w domu może być świetnym wyborem, ponieważ są one bardziej podatne na nadmierne przybieranie na wadze.

Dlatego należy szczególnie zadbać o ich dietę. Smak łososia, śledzia czy dorsza powinien zachwycić twojego pupila. Ryby są świetnym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu dbają o dobry wygląd skóry i sierści.

Karma to świetne źródło witaminy C. Jej poziom jest istotny u kota, który uwielbia bieganie i kosztujące go dużo energii zabawy. Niedobór kwasu askorbinowego może osłabić odporność i gojenie się ran.

Żelazo to cenny i jeden z najważniejszych minerałów w organizmie każdego czworonoga. Zwierzęta są wrażliwe na niedobory żelaza, które mogą doprowadzić do anemii, problemów z sierścią i spadku aktywności.

Witamina E poprawia krzepnięcie krwi. Jej niedobór może skutkować mniejszą płodnością, paraliżem mięśni czy zmianami skórnymi. Witamina A oddziałuje pozytywnie na układ nerwowy i immunologiczny. Jej niedobór może pogarszać wzrok, a odpowiednia ilość pomaga w prawidłowym wzroście zwierzęcia.

Miedź działa korzystnie na kości, a także zmniejszy nasze obawy o przedwczesne starzenie pupila. Ma za zadanie ponadto uczestniczyć w syntezie hemoglobiny i w transporcie żelaza. Selen wyróżnia się działaniem antyoksydacyjnym. Jego niedobór może kończyć się osowiałością czy słabym apetytem.

Karma nie zawiera soi. Soja może uczulać zwierzę, powodować swędzenie skóry czy wymioty. W składzie FITMIN INDOOR nie ma też glutenu

Cechy:

  • źródło białka
  • dla kotów niewychodzących z domu
  • dodatek witamin
  • Skład

    mięso z ryb (45% świeży śledź, 19% suszone mięso z ryb - dorsz, konger i sardynki, świeży łosoś 5%), ziemniaki farmerskie, zielony groszek, tłuszcz drobiowy, pulpa buraczana, drożdże browarniane, jaja kurze, tłoczony na zimno olej z łososia norweskiego, siemię lniane, lucerna 1,5%, inaktywowane Saccharomyces cerevisiae, czarna porzeczka 1%, kompleks ziół (liście pokrzywy, liście mniszka lekarskiego, kwiaty rumianku, liście melisy 0,17%, kwiaty lipy drobnolistnej), korzeń cykorii, jagody goji 0,2%, algi słodkowodne Chlorella 0,05%, juka shidigera 0,05%.

    Dodatki:

    pierwiastki śladowe: żelazo 156 mg (w postaci uwodnionego chelatu aminokwasowego żelaza), miedź 17 mg (w postaci uwodnionego chelatu aminokwasowego miedzi), mangan 43 mg (w postaci uwodnionego chelatu aminokwasowego manganu), cynk 131 mg (w postaci uwodnionego chelatu aminokwasowego cynku), selen 0,5 mg (selen organiczny wytwarzany przez szczep Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060), jod 2,8 mg (jod w postaci bezwodnego jodanu wapnia), witaminy, pro-witaminy i chemicznie dobrze zdefiniowane substancje o podobnym działaniu: witamina A (21700 j.m.), witamina D3 (1260 j.m.), witamina E (RRR-alfa-tokoferol) 260 mg, witamina B1 14 mg, witamina B2 26 mg, witamina B6 17 mg, witamina B12 170 µg, witamina C (225 mg), niacynamid (130 mg), pantotenian wapnia (45 mg), kwas foliowy (4,7 mg), biotyna (1,1 mg), chlorek choliny (2 800 mg), tauryna (1320 mg); aminokwasy: DL-metionina (7 340 mg); przeciwutleniacze, konserwanty

    Składniki analityczne:

    białko surowe (31%), oleje i tłuszcze surowe (17,5%), włókno surowe (2,8%), popiół surowy (6,7%), wapń (0,86%), fosfor (0,8%), sód (0,4%).

    Jaką karmę wybrać dla kota

    Koty są potomkami zwierząt pustynnych, dlatego wodę najchętniej pobierają z pokarmów. Dobrym sposobem karmienia mruczków jest więc karma mokra, która wraz z pożywieniem dostarcza dużą ilość wody. Warto postawić na taki sposób odżywiania swojego pupila. Jest on zdrowy, bezpieczny i uwielbiany przez większość kotów.

    Z kolei podawanie zwierzęciu suchej karmy jest wygodniejsze od innych metod żywienia – zarówno przechowywanie, jak i podawanie tego rodzaju pokarmu nie jest skomplikowane i nie wymaga zbyt dużego zaangażowania. Dużym atutem karm suchych jest także ich długi okres przydatności.

    Nie można jednak zapomnieć, że suche pożywienie w przeciwieństwie do mokrego, nie dostarcza kotu niezbędnej do funkcjonowania wody. W przypadku, gdy jego dieta opiera się głównie o karmę suchą, należy pilnować, aby spożywał wystarczającą ilość wody. To właśnie od odpowiedniego nawodnienia zależna jest prawidłowa praca nerek i pęcherza. Najlepszym rozwiązaniem jest zamienne podawanie kotu jedzenia suchego i mokrego. W ten sposób dostarczymy pupilowi wszystkich niezbędnych do funkcjonowania wartości odżywczych oraz sprawimy, że dieta zwierzaka będzie dla niego atrakcyjna.