codzienne wymioty,brak innych oznak

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

gchyla
Posty:2
Rejestracja:08 września 2010, 16:58

08 września 2010, 21:56

Witam,
Posiadam ponad 3 letniego tygrysa:P
Od ponad miesiaca mecza go wymiot,prawie ,ze codzienne a czasem sie zdaza nawet 2 razy dziennie.
Wymiotuje "sucha" karma,prkatycznie sama-czasem to wyglada jak by ktos rozsypal lekko rozmoczona karme na ziemie.
Kot przezyl upadek z 7 pietra okolo 2 lata temu.Po polrocznej kuracji doszedl calkowicie do siebie (nie mogl chodzic,byl zaly poobijany,zadne organy wewnetrzne na szczescie nie ulegly uszkodzeniu).Podczas leczenia nie mogl sam jesc i byl karmiony.Musial sie przyzwyczaic bo do teraz sam nie je,tzn sucha karme skubnie troche sam -z regoly jak nikogo nie ma w domu lub w nocy (zeby nikt nie widzial jego lenistwa:P),natomiast karme z szaszetek trzeba mu podawac wprost do pyska.
Kot dostaje regularnie odklaczacz firmy Whiskas.Dodam ,ze kotek jest krotko wlosy.
Przypuszczam ,ze moze zbyt "lapczywie" zajada ta sucha karme i to moze byc przyczyna,ale ekspertem nie jestem.Zanim udam sie do weterynarza to wole popytac na forum,bo niestety u mnie w miescie sa sami weterynarze ktorzy wola duzo zarobic poprzez leczenie nie tego co trzeba i wymyslanie miliona innych rzeczy,wiec to ostatecznosc.
Awatar użytkownika
anciaz
Posty:9
Rejestracja:25 sierpnia 2010, 15:40

10 września 2010, 11:38

Witam, tez mam podobny problem z moim 12 letnim kotem. Wymiotuje zaraz jak zje, ale byłam z tym u weterynarza i po zrobieniu badań okazał się, że wszystko jest w porządku. Dodatkowo został odrobaczywiony zastrzykiem podskórnym (działa też na tasiemca). W przypadku mojego kota prawdopodobną przyczyną jest odkłaczanie, często najpierw zwraca jedzenie, a na końcu grudki sierści. Szczerze zauważyłam, że odkąd daję mu do jedzenia karmę Arion dla kotów wykastrowanych, problemy z wymiotami prawie nie występują. Jest to karma super premium, pełnoporcjowa i karmienie tylko nią zapewnia kotu wszystkie wartości odżywcze, a przy tym nie jest droga: 1,5 kg karmy kosztuje około 30 zł i powinno wystarczyć na miesiąc żywienia kota tylko i wyłącznie tą suchą karmą. Poza tym czasami problemy z organami po upadkach z wysoka wychodzą bardzo późno. Może watro zrobić badania krwi np. pod względem pracy trzustki, pierwszymi objawami złej jej pracy mogą być właśnie wymioty, a także biegunka.
gchyla
Posty:2
Rejestracja:08 września 2010, 16:58

11 września 2010, 09:41

Dzieki za odpowiedz.
Poza wymiotami nie ma zadnych innych objaw-kot caly czas wariuje z zabawkami swoimi ,apetyt ma,biegunki takze nie ma.
Te wymioty z regoly nie sa po jedzeniu lecz kilka godzin pozniej.Od 2 dni podaje mu siemie lniane i jakos jest spokoj.Mniejmy nadzieje,ze pomoze :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości