dziki kotek

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

jolanta grabowska
Posty:1
Rejestracja:27 kwietnia 2013, 22:30

27 kwietnia 2013, 22:36

opiekuję się dzikim kotkiem, u którego obserwuję problem z okiem. nie jestem w stanie niczego mu aplikować bezpośrednio, czy ktoś może polecić tabletki/odżywki wzmacniające ?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 kwietnia 2013, 22:11

Pani Jolu Pani żartuje ? Nie ma szans takich tabletek wypisać najprędzej Kaszpirowski pomoże. Jeśli choruje oko wymaga leków okulistycznych i tyle . Chyba , że to wysuwanie się 3 powiek występujące jako symptom chorób ogólnoustrojowych.
777temida
Posty:56
Rejestracja:02 września 2011, 09:50

29 kwietnia 2013, 16:54

Radziłabym go złapać i próbować jednak (z czyjąś pomocą najlepiej) zaaplikować do oka leki (owinąć kota wielkim kawałkiem szmaty, jakiegoś grubego materiału np. kurtką zimową) tak by wierzgając nogami i łapami przednimi nic nie mógł zrobić, jedna osoba trzyma z całej siły na stole dociskając kota tak opatulonego do stołu (kot jest na stojąco) i zamykając mu pysk dłonią w grubych rękawicach zimowych itp. by nie ugryzł a druga osoba wkrapla tak mi pokazywała moja wet. przy czyszczeniu uszu co prawda z moim kotem który się bronił ale może i z takim się uda :wink:

Można też zadzwonić lub wysłać maila jeśli nie odbierają telefonów do fundacji dla zwierząt z Pani okolicy czy TOZ może pomogą go złapać i leczyć.
kocurlapka
Posty:1
Rejestracja:29 kwietnia 2013, 22:45

29 kwietnia 2013, 22:51

tak jak wyżej Ci poradzono - spróbuj złapać kotka np. wabiąc go pachnącą, mokrą karmą i zabierz do weta. Inna opcja-wcześniej sama podejdż do weta, opisz problem a kota złap po to, aby podać mu do oczu lekarstwo. Nieleczona infekcja oka może skutkować utratą wzroku...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości