Fipronil a suplementacja l-tryptofanem

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

millka27
Posty:6
Rejestracja:12 lipca 2011, 16:00

25 sierpnia 2016, 14:10

Witam!
Problem dotyczy kotka, jest podwórkowym znajdą, wykastrowany kocur.
Kotek ze względu na agresywność w stosunku do psiaków, zażywa suplementy z tryptofanem. Problem nie pojawił się od momentu znalezienia kota, tylko jakieś parę miesięcy temu.
Z uwagi, że często występują u niego kleszcze i pchły chcielibyśmy użyć fipronilu , jednakże nie wiem czy preparat ten można zastosować łącznie z suplementacją l-tryptofanu, jeśli tak to czy należy zrobić przerwę w tym dniu w podawaniu l-tryptofanu czy może suplementacja rano a odpchlenie wieczorem?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz :)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

26 sierpnia 2016, 09:56

nie znam interakcji pomiędzy tymi lekami i producent też o nich nie wspomina.
millka27
Posty:6
Rejestracja:12 lipca 2011, 16:00

26 sierpnia 2016, 11:02

Witam!
Dziękuję za szybką odpowiedz.
Mam jeszcze pytanie, czy zdaniem Pana Doktora należy robić po 3 miesiącach przerwę w podawaniu preparatu( my zmienialiśmy calm aid na kalmvet, wiem, że dla niektórych to to samo jednakże preparaty mają różne dodatki w postaci ziół,witamin czy dodatek GABA)czy i jak bezpiecznie? można ciągle podawać.Wiem, że producenci zapewniają o jego bezpiecznym stosowaniu,jednak jak długim? Preparat podajemy już przez 3 miesiące, były już próby odstawienia jednakże skutkowało to ponowną agresją w stosunku do psów(agresja występuje tylko i wyłącznie do piesków, bez względu na maść i wielkość).
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

26 sierpnia 2016, 11:24

zostawiłbym stale jeśli dobrze działa pod stałą kontrolą i obserwacją ze strony właściciela.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości