Kardiomiopatia przerostowa u kotki - prośba o poradę

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

zuza83
Posty:1
Rejestracja:23 lipca 2015, 18:15

23 lipca 2015, 18:49

Dzień dobry,

chciałabym prosić o poradę w sprawie mojej kotki. Zuza cierpi na kardiomiopatię przerostową, została zdiagnozowana 2 lata temu. Nie wiem dokładnie ile ma lat, prawdopodobnie ok 10 lat, ja ją zabrałam ze schroniska. Długo nie została zdiagnozowana była leczona na astmę, alergie najróżniejsze. Zuza przyjmuje 1/2 tabletki Enarenalu 5mg rano i wieczorem, nie przyjmuje leków moczopędnych. Jeśli mogłabym prosić Pana Jarka o poradę i podpowiedz czy powinna przyjmować lek moczopędny obok Enarenalu codziennie? Dodam, że w sytuacji gdy kaszel się nasila, pojawiają się szmery, bulgotania wtedy dostaje w zastrzyku lek moczopędny (nazwy nie potrafię przeczytać z książeczki) i chyba ketasol (??). W czasie gdy nie ma ataków jest bardzo ruchliwa, biega skacze, bawi się generalnie jak zdrowy kot, je i pije normalnie.
Dziękuję za pomoc. Jeśli ktoś z Forumowiczów miałby jakieś porady to także bardzo proszę. dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

Magda
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

27 lipca 2015, 11:59

całe leczenie trzeba oprzeć na badaniu ekg i echu serca + objawy. Prowadzący kardiolog takie leczenie powinien ustalić razem z Tobą . nie powinno się o takim leczeniu decydować przez neta. Jedne koty przy tej chorobie potrafią nie wykazywać żadnych objawów choroba zostaje ujawniona przypadkowo. Inne zaś mają ciężkie objawy, dlatego nie dobiera się leków podobnie u wszystkich kotów.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 28 gości