Kocie pasożyty

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

ewa.woj
Posty:2
Rejestracja:04 czerwca 2024, 20:53

04 czerwca 2024, 20:54

Witajcie kochani,

od trochę ponad tygodnia mieszka u mnie przygarnięta z ulicy kotka (mój pierwszy kot w życiu ;)).

Ponieważ wiedziałam, że raczej zostanie kotem wychodzącym postanowiłam zacząć od sterylizacji. Zrobiłam jej też badania krwi.
Na szczęście kotka jest super zdrowa, badanie wykazało tylko obecność pasożytów.

Ponieważ jest w trakcie rekonwalescencji po sterylizacji (zabieg w piątek) nie można jej z tego co mi powiedział weterynarz podać przez jakieś 2 tygodnie środka na odrobaczenie, więc po prostu myję bez przerwy ręce i tyle.

Czy po zakończeniu przez nią kuracji na robale powinnam w jakiś sposób potraktować mieszkanie? Czymś zmyć podłogi, wyprać wszystko dookoła?

Pozdrawiam wszystkich kociarzy :)
Vet4u
Posty:757
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

06 czerwca 2024, 18:34

Dzień dobry,
Najlepiej umyć i zdezynfekować kuwetę, wyprać pościele/kocyki na których śpi kot. Można również porządnie odkurzyć mieszkanie i umyć podłogi. Proszę pamiętać, że kot wychodzący narażony jest na regularny kontakt z różnymi pasożytami dlatego systematycznie powinny wykonywane być badania kału oraz odrobaczania.

Pozdrawiam
Vet4u
Vet4u
ewa.woj
Posty:2
Rejestracja:04 czerwca 2024, 20:53

08 czerwca 2024, 06:09

Bardzo dziękuję, myślałam, że potrzebne będą jakieś specjalne preparaty. Czy pranie w 60 stopniach Celsjusza będzie wystarczające ?

Kot oczywiście zostanie zaszczepiony i odrobaczony (i będzie regularnie odrobaczany plus traktowany preparatem na kleszcze). Niestety z informacji uzyskanej od naszej Pani weterynarz trzeba z tym odczekać jeszcze co najmniej tydzień (sterylizacja była tydzień temu).

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
gateauzoglin
Posty:1
Rejestracja:09 sierpnia 2024, 04:46

09 sierpnia 2024, 04:53

Jest to dość niebezpieczna choroba na dłuższą metę, gdy pasożyty się rozmnażają. Należy regularnie dezynfekować i odrobaczać kota. Jednocześnie zwracaj uwagę na dietę i otoczenie kota. Mam nadzieję, że Twój kot szybko wróci do zdrowia.
geometry dash subzero
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości