Podejrzenie kociego kataru.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Jendza
Posty:2
Rejestracja:24 października 2015, 07:57

24 października 2015, 09:11

Witam,

Niedawno dokociłam się małym kocurkiem - Cynamon, ma około 4 miesiące, pochodzi z fundacji. Dbają tam o koty, wiem bo moja weterynarz jest w tej fundacji i ma nad nimi nadzór.
Cymek przez pierwszy tydzień pobytu u mnie był zdrowy, w wtorek koło 21-22 zaczął nieznacznie mrużyć oczko i zobaczyłam, że mu ta powieka wyszła z rogu oka. W dodatku Żelka (rezydentka, 1 rok) zaczęła wymiotować przezroczystą flegmą.
Nie pozostało mi nic innego jak udać się do vetki z nimi. Byłam w czwartek, Żelka jest przeziębiona i dostała zastrzyki z antybiotykiem, a Cynamon maść z antybiotykiem na oczko - cusi erythromycin.
Z Żelką jeszcze idę dzisiaj na zastrzyk zaraz, ale jest coś co mnie zaniepokoiło u Cynamonka. Wczoraj wieczorem zauważyłam takiego zaschniętego babolka koloru czarnego, koło nozdrzy. Dosłownie wielkości łepka od szpilki. Dzisiaj nosek czysty.
Z oczka już ropa nie leci, jednak jeszcze trochę je mruży i widać różnicę w wielkości między prawym a lewym okiem.
Koleżanka postraszyła mnie kocim katarem. Czy to możliwe?
Nie był niestety tam szczepiony, jedynie odrobaczony. Miał mieć kwarantannę dwóch tygodni u mnie i dopiero potem miał być na wszystko zaszczepiony.
Żelka szczepiona w marcu, chyba miała wszystkie możliwe szczepionki :D
Awatar użytkownika
Jendza
Posty:2
Rejestracja:24 października 2015, 07:57

25 października 2015, 18:22

Nikt mi nie chce pomóc?:(
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 października 2015, 09:11

nie za bardzo da Ci się pomóc. Może to być katar koci,może to być typowy nieżyt górnych dróg oddechowych czy spojówek. Jesteś pod kontrolą lekarza z kociakiem i on ma możliwość oceny stanu kota. Przez neta tego nie zweryfikujemy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości