Wzdęcia i biegunki u kociaka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

korzonek19
Posty:2
Rejestracja:10 czerwca 2015, 23:54

11 czerwca 2015, 00:03

Witajcie,

mam mały problem z kociakiem. Kociak jest u nas od 2 tygodni i od początku mam problem z jego brzuszkiem. W hodowli dostawał karmę Royal Canin, ja zmieniłem mu na Power od Nature Meadowland Mix. Zmiana była stopniowa przez tydzień, ale od tygodnia dostaje już czysty PON. Kociak ma cały czas duży, jakby wzdęty brzuszek. Do tego pojawiły się biegunki. Przez 3 dni, zgodnie z zaleceniem weterynarza, podawałem mu Biotyl. Dziś dostał ostatnią dawkę. Cały dzień załatwiał się w miarę normalnie, ale wieczorem już była kupa pół na pół. Stolce są cuchnące, jak i bąki, które puszcza. Weterynarz powiedział mi, że może się po prostu przejadać, ale nie mam możliwości dawkowania mu karmy, bo posiadam drugiego kota, który jest przyzwyczajony do tego, że karma stoi cały czas i podchodzi kiedy chce. Z resztą karma PON jest karmą bardzo dobrą i nigdy nie miałem problemu z przejadaniem się u kota. Posiadam w domu Aniprazol i zastanawiam się czy nie spróbować kota odrobaczyć (ostatnio odrobaczany był w kwietniu). Broniłem się przed tym, bo wychodzę z założenia, że odrobaczanie to ostateczność. Podaję mu również od 3 dni trilac po pół kapsułki. Proszę o pomoc co może być przyczyną tych wzdęć i biegunki. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

12 czerwca 2015, 12:28

a czy na royalu tak samo miał z tym brzuszkiem?
korzonek19
Posty:2
Rejestracja:10 czerwca 2015, 23:54

12 czerwca 2015, 16:48

Witam,
w hodowli twierdzą, że nie było nigdy z tym problemu. U nas od początku ten brzuszek miał duży, zgazowany. Biegunki pojawiły się po tym jak całkowicie royala odstawilem. Od 2 dni podaje mu tabletki na odrobaczenie. Mały dużo piję. Co dziwne to rzadka kupa jest tylko wieczorem.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

19 czerwca 2015, 10:37

to spróbuj przejść na royala , którego dostawał w hodowli.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości